ısınma

xbox 360
11-04-2007, 18:08   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
46 mesaj

oyun oynarken bilgisayar kapanıyor.mavi ekran geliyor.bilgisayarı ilk aldığımda call of duty oynarken olmuştu.bu yüzden ekran kartımı değiştirdim.1 hafta hiçbir şey olmadı.ama sonra yine aynı hatayı vedrdi.bilgisayar 51 dereceye çıkıyor.sonra bilgisayarı formatladım.3-4 ay birşey olmadı.bu cumartesi yine kapandı.soru ekran kartı yetmemezliğinden değil.formatla demeyin.denedim olmadı.sorunu nasıl çözebilirim.

Borga-x
11-04-2007, 18:18   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Bios'unu güncelle,eğer sorunun çözülmez ise fanlarını ve alüminyum ızgaralarını yağlıboya fırcası ve elk.süpürgesiyle (mümkünse süpürgenin itiş kısmını kullan ve balkonda yap)iyice temizle ve ortalarındakı etıketı kaldırarak yağla bakımını yapmış olursun. Eğer sorun devam ediyorsa cpu ve ekran kartı soğutucusu almanı tavsiye ederim. www.fireball.net ve www.editorunsecimi.com da ekran kartına ve CPU'na uygun soğutucular bulabilirsin.

Kasanın önünde ve arkasında fanlar yoksa yıne bu sitelerden temin ederek fan takabilirsin böylece kasa içinde sıcak havayı tahlıye edebilirsin.

Kasanın önünü ve arkasını fazla kapatmamaya çalış. Havadar bi yerde durmasını sağla.

erkanc
11-04-2007, 18:43   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

borga-x gerekenleri söylemiş bir power suply de kontrol et belki o da yetmeye bilir elin değmişken onunda içini bir temizlersin