İşlemci Fan sesi

dudo
19-07-2010, 02:27   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Amd phenom x4 Black edition 965 işlemci aldım İşemci Fanı inanılmaz derecede sesli çalışıyor . oyunlarda hiç bahsetmiyorum yan odadan duyuluyor hesap edin . Sessiz bi Fan istiyorum 50 ytl kadar  limitim var önerilerinizi bekliyorum.kasada 2 tane extra fan yerim var onlara ne takmamı önerirsiniz ?

black_flood
19-07-2010, 09:46   |  #2  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj
Alıntı: dudo  
Amd phenom x4 Black edition 965 işlemci aldım İşemci Fanı inanılmaz derecede sesli çalışıyor . oyunlarda hiç bahsetmiyorum yan odadan duyuluyor hesap edin . Sessiz bi Fan istiyorum 50 ytl kadar  limitim var önerilerinizi bekliyorum.kasada 2 tane extra fan yerim var onlara ne takmamı önerirsiniz ?

kendin çözmüşsün zaten sorununu kasa içi hava silikülasyonu yok bu yüzdende çok aşırı ısınma durumu söz konusu büyük ihtimalden öte bir ihtimallende kullandığın odada klima yok ve oda sıcaklığı en az 34 derce civarıdır bu durumda bu ses gayet doğal.

boşdediğin o fan yuvalarına zalman yada termaltake firmalarının üretmiş olduğu yelpaze yapraklı kasa fanları ile kasa içi tamperformans hava silikülasyonu sağlayacaksındır ve seste azalacaktır. kasa içinde çok iyi hava silikülasyonu sağlayı işlemci ısısını 36 dereceye kadar düşürdünmü fan sesinden eser kalmayacaktır.

Sadece amd değil intel ürünlerinde en iyi ürünlerinde dahi düzgün kasa ve havalandırma mevcut olmadığı için işlemci fanı 5450 rpm de çalışan makinalar mevcut ve senin dediğin gibi onlarda bu inteli yapanın deyip duruyor yeni çıkan ne İNTEL nede AMD' nin çok yüksek saat hızlarına sahip 6 çekirdeklileri dahi ısınmıyor.

dudo
19-07-2010, 13:28   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

peki önerebilecegin işlemci fanı varmı .kasanın içine 2 tane termaltake alıcağım fakat almışken işlemci fanıda deiştiriyim istiyorum kararsız kaldım hangi marka ve modeli....