İşlemci Fanı'm Dönmüyor.

MelanTurk
14-09-2008, 21:01   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba,
Benim sorunum, PC'min işlemci fanı (AMD) dönmüyor.
Ve de eskiden PC açılırken 1 kez bios sesi çıkıyordu. Şimdi hiçbişey çıkmıyor ve Bardak şeklinde ışık var ya :) o durmadan yanıyor. Sorun nerde anlamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Eğer fan tozludur derseniz ; Fan da toz moz yok sıfır fan yeni aldım. Bağlantılarıda tamam Ama dönmüyor işte anlamadım

Eski fan kırıldı yanlışlıkla, yeni aldım onu taktım ama o arada işlemciyi de çıkarmıştım sonra taktım sonra fanı taktım o zamandan beri pc ye ne görüntü geliyor nede fan dönüyor hiç bişey olmuyor sadece güç geliyor o kadar. :(

Son Düzenleme: MelanTurk ~ 15 Eylül 2008 20:59
YasarS
14-09-2008, 21:06   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Arkadaşım eğer fan dönmüyor ve o şekilde pc'yi açmaya devam ettiyseniz size geçmiş olsun demekten başka çarem yok.Eğer fan dönmüyorsa büyük olasılık anakartın fan fişini taktığınız yuvalarda sorun olabilir servise gitmeniz tavsiyedir.Fan dönmediği zaman biostan bir uyarı alırsınız eğer bu uyarı artık gelmiyor ve bilgisayarda açılmıyorsa işlemci hayata veda etmiş demektir.

Banned
14-09-2008, 21:10   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

bencede durum çok kötüleşmeden servise götür

MelanTurk
15-09-2008, 20:31   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj
YasarS
Arkadaşım eğer fan dönmüyor ve o şekilde pc'yi açmaya devam ettiyseniz size geçmiş olsun demekten başka çarem yok.Eğer fan dönmüyorsa büyük olasılık anakartın fan fişini taktığınız yuvalarda sorun olabilir servise gitmeniz tavsiyedir.Fan dönmediği zaman biostan bir uyarı alırsınız eğer bu uyarı artık gelmiyor ve bilgisayarda açılmıyorsa işlemci hayata veda etmiş demektir.
Evet belki bu sefer döner diye çok kez açıp kapadım. Şimdi nolucak yani ne bozulmuştur ? Yeni Anakart mı laızm yoksa işlemci mi ?  neyde sorun ?  

işlemci bozulmuştur demişsiniz Yeni işlemci de taktım ondada aynı sonuç.

Son Düzenleme: MelanTurk ~ 15 Eylül 2008 21:00
€mre66
14-01-2012, 18:59   |  #5  
Taze Üye
3 mesaj

kardeş işlemci fln bozulmuş lafları boş çünnki fan dönmedi ana sen pc yi çalıştırsanda bilgisayar zaten reset atar buda işlemcinin ısınmasından kayanaklanıyor demek tir.Pc kendini ısındığında reset atar ve yada anakartın üzerindeki yuva bozuk fln eger pcnin garantisi yoksa güç kaynagından elektirik alarak rahatlıkla çalıştıra bilirsiniz fanı kolay gelsin ~~

omaygat
16-09-2018, 03:12   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj

kanka ramdanda olabilir sen onu cıkartıp takmayı dene bendede bi keresinde ekran gitmişdi ışık yanıp sönüyodu bide o dedin ses cıkmamışdı sonra ramı takdım ekran geldi

Son Düzenleme: omaygat ~ 16 Eylül 2018 03:15