Islemci yardimi acil

pankreas76
21-04-2013, 20:59   |  #26  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 51
1,426 mesaj

hatta güzel bir söz vardır ele verir nasiyat kendi tutmaz bir saat diye tam senlik millete amd diyorsun kendin intel kullanıyorsun

DiamondMines
21-04-2013, 23:37   |  #27  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: pankreas76  

eğer amötörlerde g.. var o köprüyü denizde yüzdürsünler bakalım adamlar sağdece yapıp bırakırlar profesyöneller falyette kalır faliyettde olanların işi zor boş teneke taş atarsın ses çıkarırya sen o tarzdasın boşsunya çok konuş

Senin burdaki itibarın belli. Çok konuşan az konuşan da belli. Bırak da seyirciler karar versin. Ne sen, ne ben. İkimizde ban alacağız, eline sağlık dicem son. Lütfen yeter artık.

DiamondMines
21-04-2013, 23:38   |  #28  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj
hatta güzel bir söz vardır ele verir nasiyat kendi tutmaz bir saat diye tam senlik millete amd diyorsun kendin intel kullanı

Benim Intel kullanmam ile ne alaka var şimdi? Bütçeye göre atıf atıyoruz biz burda, senin yaptığın demogojiden başka birşey değil.

CemTnTn
22-04-2013, 00:31   |  #29  
CemTnTn avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
695 mesaj

Pankreas ; fiyat/performans oranını düşünmeyi deneyebilirsin. Denemekten zarar çıkmaz.

pankreas76
22-04-2013, 00:31   |  #30  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
1,426 mesaj
Alıntı: DiamondMines  

Benim Intel kullanmam ile ne alaka var şimdi? Bütçeye göre atıf atıyoruz biz burda, senin yaptığın demogojiden başka birşey değil.

bütçeye göre ha 3.000 Tllik pcye amdyi önerende benim

pankreas76
22-04-2013, 00:33   |  #31  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
1,426 mesaj
Alıntı: CemTnTn  
Pankreas ; fiyat/performans oranını düşünmeyi deneyebilirsin. Denemekten zarar çıkmaz.

tmm düşünüyom amd fiayt performansıan göre iyi amam oyunda batıyorlar oyun i3 3225 fxlerden daha performanslı oluyor ha adam progrmalarla uğraşıyorsa arada bir oyun oynuyorsa amd ozaman olur aam ful oyun içni olmaz ha oynatmıyormu oyanatıyor adam için fps öenmli değilmi ozamanda alsın ama ben hangisinden daha iyi fps alırım derse ozaman intel

DiamondMines
22-04-2013, 00:33   |  #32  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj
 bütçeye göre ha 3.000 Tllik pcye amdyi önerende

5.000'e de önerrim, sana ne? İkna et adamı Intel alsın. Edemezsen sıraya gir ve mahkemeye ver insanları AMD aldıkları için.

pankreas76
22-04-2013, 00:34   |  #33  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
1,426 mesaj

5.000'e de önerrim, sana ne? İkna et adamı Intel alsın. Edemezsen sıraya gir ve mahkemeye ver insanları AMD aldıkları için.

doğru banane istersen 10.000tlyede öner ama ozaman bana bütçeye göre öneriyorum deme

DiamondMines
22-04-2013, 00:35   |  #34  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj
 doğru banane istersen 10.000tlyede öner ama ozaman bana bütçeye göre öneriyorum

Herşeye göre AMD öneriyorum, ister server olsun, ister Opteron işlemci. Sorun yok.

pankreas76
22-04-2013, 00:38   |  #35  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
1,426 mesaj

Herşeye göre AMD öneriyorum, ister server olsun, ister Opteron işlemci. Sorun yok.

yani diyorsunki intel amdye 20de koysa 40da koysa amd ha

DiamondMines
22-04-2013, 00:43   |  #36  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj
yani diyorsunki intel amdye 20de koysa 40da koysa amd ha 
20 ney koyuyor? Fiyat farkı mı? Sen i7-3770in oyun performansını açıkla, FX6300 den 2.5 katı daha yüksek mi bunu tartış ilk olarak HD 7870 gibi bir kart ile. 150 FPS mi alacan her oyunda? Ha? Yoksa bir yerde ekran kartının gücü mü önemli? Oyun sistemlerinde işlemci yerine göre fark eder. Casper sistemlerini dizen adamlara benzedin şimdi GT630 ile.

pankreas76
22-04-2013, 01:05   |  #37  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
1,426 mesaj
20 ney koyuyor? Fiyat farkı mı? Sen i7-3770in oyun performansını açıkla, FX6300 den 2.5 katı daha yüksek mi bunu tartış ilk olarak HD 7870 gibi bir kart ile. 150 FPS mi alacan her oyunda? Ha? Yoksa bir yerde ekran kartının gücü mü önemli? Oyun sistemlerinde işlemci yerine göre fark eder. Casper sistemlerini dizen adamlara benzedin şimdi GT630 ile.

20 perfromansı farkı koysada amd alcanmı diyorum sence i7 3770knını fiaytı endne yüksek amd fx8350 perofrmansı ona yakın olsaydı onun fiyatı düşerdi fx8350 i5 3570k iel yarıştığı için fiyatları bir birne yakın nedne 2011 soketler pahalı bunu kendine hiç sordunmu amdniin onlarla yarışacak işlemcisi yok oyunlarda 1. sırada ekran akrtı 2. sırada işlemci var intel enden CPU nun içe GPU sıkıştırdı sanıyorsun

DiamondMines
22-04-2013, 01:09   |  #38  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj

20 perfromansı farkı koysada amd alcanmı diyorum sence i7 3770knını fiaytı endne yüksek amd fx8350 perofrmansı ona yakın olsaydı onun fiyatı düşerdi fx8350 i5 3570k iel yarıştığı için fiyatları bir birne yakın nedne 2011 soketler pahalı bunu kendine hiç sordunmu amdniin onlarla yarışacak işlemcisi yok oyunlarda 1. sırada ekran akrtı 2. sırada işlemci var intel enden CPU nun içe GPU sıkıştırdı sanı

AMD'nin Never Settle Bundle ile sattığı oyunların ve ekran kartlarının hattı hesabı yok, herkes HD 7870 veya HD 7950 ekran kartlarını sistemlerine koydu bile. AMD işlemcilerin üst düzey olmasına gerek yok, konsol performansından daha iyi verim veriyor, sen bunu anla. Platform daha ucuz, ekran kartı daha iyi alınabiliniyor. Oyun için i7-3770 alınacaksa alınsın, boşa para.

CemTnTn
22-04-2013, 01:12   |  #39  
CemTnTn avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
695 mesaj
20 perfromansı farkı koysada amd alcanmı diyorum sence i7 3770knını fiaytı endne yüksek amd fx8350 perofrmansı ona yakın olsaydı onun fiyatı düşerdi fx8350 i5 3570k iel yarıştığı için fiyatları bir birne yakın nedne 2011 soketler pahalı bunu kendine hiç sordunmu amdniin onlarla yarışacak işlemcisi yok oyunlarda 1. sırada ekran akrtı 2. sırada işlemci var intel enden CPU nun içe GPU sıkıştırdı sanı
Buna halk arasında "Serbest Piyasa" deniyor. AMD fiyatı düşük evet, çünkü orta ve giriş segmentine önem veriyor; fiyatına göre en iyisini sunuyor.

pankreas76
22-04-2013, 01:15   |  #40  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
1,426 mesaj
Buna halk arasında "Serbest Piyasa" deniyor. AMD fiyatı düşük evet, çünkü orta ve giriş segmentine önem veriyor; fiyatına göre en iyisini sunuyor.

evt pefromans oalrak intelin orta seriysiyle yarışa başlıyor ondan fiyatları düşük tutuyor intelde orta serisinni onun yüzüne düşürüyor

DiamondMines
22-04-2013, 01:15   |  #41  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj

En az 150 TL daha iyisini G46 + FX 8350 ile i5-3570K + Z77 çipsetli bir anakart ile. Zonk!

pankreas76
22-04-2013, 01:23   |  #42  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
1,426 mesaj
AMD'nin Never Settle Bundle ile sattığı oyunların ve ekran kartlarının hattı hesabı yok, herkes HD 7870 veya HD 7950 ekran kartlarını sistemlerine koydu bile. AMD işlemcilerin üst düzey olmasına gerek yok, konsol performansından daha iyi verim veriyor, sen bunu anla. Platform daha ucuz, ekran kartı daha iyi alınabiliniyor. Oyun için i7-3770 alınacaksa alınsın, boşa para.

dur yavaş ayavaş oratak karara varalım artık içnim sıkıldı tmm ekran kartını satıyor biliyoruz fiyatına göre iyi eprfromasn verenelri hd7850 buan güzel bir örnek ama 7970 ile gtx 680 yarıştırrısak nvdia performasnda geçer ama pefromanslarına göre zağten hd7970 birazdah düşük fiaytla zağten gtx titanı çıkartarak nvdia gözümden düştü para sömürrmeye başaldı gtx 680 GPU sunun transtör sayını arttırdı ve rev.nun bir üste çıkarttı ve sli detekli programalrda GTX 690 geçti artık nvdia apra sömürmeey başaldı konsolcualr admyi nedne aldılar çünkü admye geçirdielr amd bu anlaşmalrdan küçük bir elde etti tmm amdnini patformu düşük işlemcside düşük düşük bütçeli pcler için iiy ibir sistem ama sağdece oyunlarda intel i3daha mantıklı ama i3 ama oyun dışından başak bir işe yaramaz bir arkadaş sağdece oyun oynancak world dosaysı bile açılmıaycak demişti tam onluk için mesela tmm amd fiyatına göre daha mantıklı mesela intelde 300 TLye çoklu komut destekleyen bir işlemci bualamzsın ama oyunda fiyatına göre biraz daha düşük performasn veriyor mesela fx8350 i5 3570kyı 10 oynunu 2 sinde geçse i5 3570kda 10 oynunu 8de geçiyor aralarıdna 80 TL fark var bence buna deyer

Son Düzenleme: pankreas76 ~ 22 Nisan 2013 01:24
Kamoonnn
22-04-2013, 18:36   |  #43  
Kamoonnn avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 24
607 mesaj

dur yavaş ayavaş oratak karara varalım artık içnim sıkıldı tmm ekran kartını satıyor biliyoruz fiyatına göre iyi eprfromasn verenelri hd7850 buan güzel bir örnek ama 7970 ile gtx 680 yarıştırrısak nvdia performasnda geçer ama pefromanslarına göre zağten hd7970 birazdah düşük fiaytla zağten gtx titanı çıkartarak nvdia gözümden düştü para sömürrmeye başaldı gtx 680 GPU sunun transtör sayını arttırdı ve rev.nun bir üste çıkarttı ve sli detekli programalrda GTX 690 geçti artık nvdia apra sömürmeey başaldı konsolcualr admyi nedne aldılar çünkü admye geçirdielr amd bu anlaşmalrdan küçük bir elde etti tmm amdnini patformu düşük işlemcside düşük düşük bütçeli pcler için iiy ibir sistem ama sağdece oyunlarda intel i3daha mantıklı ama i3 ama oyun dışından başak bir işe yaramaz bir arkadaş sağdece oyun oynancak world dosaysı bile açılmıaycak demişti tam onluk için mesela tmm amd fiyatına göre daha mantıklı mesela intelde 300 TLye çoklu komut destekleyen bir işlemci bualamzsın ama oyunda fiyatına göre biraz daha düşük performasn veriyor mesela fx8350 i5 3570kyı 10 oynunu 2 sinde geçse i5 3570kda 10 oynunu 8de geçiyor aralarıdna 80 TL fark var bence buna

Öncelikle şu yazını bi düzelt. İşlemci konusunda oyunlarda i3 daha iyi demişsin. Peki 2-3 sene sonra 4 çekirdek ve daha üstü isteyen oyunlar çıkacak. Söyle bakalım i3 alanlar 2-3 sene sonra ne yapacak? Bir çok konuda görüyorum işlemcim AMD olsun bana AMD işlemcisi olan bir bilgisayar toplayın diyenlere bile İntel daha iyi diyorsun. Bırak insanların kafasını karıştırmayı. Ne istiyorsa ona göre tavsiyede bulun. Bırak AMD düşmanlığını.

cmrynr
22-04-2013, 19:02   |  #44  
cmrynr avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
264 mesaj

dur yavaş ayavaş oratak karara varalım artık içnim sıkıldı tmm ekran kartını satıyor biliyoruz fiyatına göre iyi eprfromasn verenelri hd7850 buan güzel bir örnek ama 7970 ile gtx 680 yarıştırrısak nvdia performasnda geçer ama pefromanslarına göre zağten hd7970 birazdah düşük fiaytla zağten gtx titanı çıkartarak nvdia gözümden düştü para sömürrmeye başaldı gtx 680 GPU sunun transtör sayını arttırdı ve rev.nun bir üste çıkarttı ve sli detekli programalrda GTX 690 geçti artık nvdia apra sömürmeey başaldı konsolcualr admyi nedne aldılar çünkü admye geçirdielr amd bu anlaşmalrdan küçük bir elde etti tmm amdnini patformu düşük işlemcside düşük düşük bütçeli pcler için iiy ibir sistem ama sağdece oyunlarda intel i3daha mantıklı ama i3 ama oyun dışından başak bir işe yaramaz bir arkadaş sağdece oyun oynancak world dosaysı bile açılmıaycak demişti tam onluk için mesela tmm amd fiyatına göre daha mantıklı mesela intelde 300 TLye çoklu komut destekleyen bir işlemci bualamzsın ama oyunda fiyatına göre biraz daha düşük performasn veriyor mesela fx8350 i5 3570kyı 10 oynunu 2 sinde geçse i5 3570kda 10 oynunu 8de geçiyor aralarıdna 80 TL fark var bence buna

Kardeşim amaç oyun ağır renderlardan bahsetmiyoruz. İyi diyorsun intel 8 oyunda geçiyor da bana ne yarar sağlar. Şuan 8 oyunda geçen intel durmadan soket değiştirirse ben ekran kartımı ramimi değiştiremedikten sonra kaç yıl geleceği olabilir. Şu an bile benim 2006 yılında üretilmiş amd işlemcim oyunları rahat oynatıyorken geleceği ne olacağı belirsiz işlemciye para yatırmak istemem sonuçta oyunda 120 fpsde oynasan aynı haz 60-70 fps de oynasan aynı bana göre :) Ama iş ağır renderlara gelince o zaman intel derim.

pankreas76
22-04-2013, 19:38   |  #45  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
1,426 mesaj
Alıntı: Kamoonnn  
 Öncelikle şu yazını bi düzelt. İşlemci konusunda oyunlarda i3 daha iyi demişsin. Peki 2-3 sene sonra 4 çekirdek ve daha üstü isteyen oyunlar çıkacak. Söyle bakalım i3 alanlar 2-3 sene sonra ne yapacak? Bir çok konuda görüyorum işlemcim AMD olsun bana AMD işlemcisi olan bir bilgisayar toplayın diyenlere bile İntel daha iyi diyorsun. Bırak insanların kafasını karıştırmayı. Ne istiyorsa ona göre tavsiyede bulun. Bırak AMD düşmanlığını.

hep çıakcak diyorlar amam faliyette birşey yok ayrıca bu i3 tartışmasınıı çıkması dimosn arakdaşa fx6300 önermeiş arkadaşda dedeki daha iyi fps alcağım bir sisitem varmı dedi bende i3 önerdim kavga zağten orda çıktı i3 fx8den oyun açısında daha iyi dedim sonrası kavga adam AMD istiyor ola bilir ama amdnini beyine kanıyor 8 çekirdeğine 16 mb ön belleğine bilmiyern kişi bu 2 işlemciyi karşılaştırsa amd alır ben adamm intrel böyle böyle iyi diyorum sorasına bakmıyom bile devam ettiği çok nadir konu vardır odnan sorna onu düşünsün ne alcaksan öyle aslın

pankreas76
22-04-2013, 19:41   |  #46  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
1,426 mesaj
Alıntı: cmrynr  
 Kardeşim amaç oyun ağır renderlardan bahsetmiyoruz. İyi diyorsun intel 8 oyunda geçiyor da bana ne yarar sağlar. Şuan 8 oyunda geçen intel durmadan soket değiştirirse ben ekran kartımı ramimi değiştiremedikten sonra kaç yıl geleceği olabilir. Şu an bile benim 2006 yılında üretilmiş amd işlemcim oyunları rahat oynatıyorken geleceği ne olacağı belirsiz işlemciye para yatırmak istemem sonuçta oyunda 120 fpsde oynasan aynı haz 60-70 fps de oynasan aynı bana göre :) Ama iş ağır renderlara gelince o zaman intel derim.

tmm bzide oyunsdna bahsediyoruz oyunlar çekridek başıan perofrmans istediği için nitel bu konda daha başarılı ve2 çekirdekden fazlada kullanan oyun yok doğru çok soket değiştire bilir güle seven dikenine katlanır zağten admam fpsye bakmıyorsa ister amd athlon alsın amam adam hangisinden dahah iyi fps alırım derse ozaman intel derim direk

black_flood
22-04-2013, 19:51   |  #47  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

yine bilindik pankrea vukuatı ve sayfalar sayfalar arkasına devam eden anlamsız bir tartışma örneği.

İ3, i5, bu 2 işlemci ilede iyi sonuçlar alınabiliyor. amd' nin fx serisi 4100 ve 6100 serisi ile çok daha fazlasınıda elde edebilmek mümkün fakat halen bastıra bastıra belirtiyorum her 2 platformdada anakart isteneni veremediği sürece testlerde gerek intel gerek amd  65000 puan barajını patlatsa ne olacak patlatmasa ne olacak sonuçta o testlerin % 90' ı gerçekliklen uzaktan yazkından alakalı değil.

her güm süper pi standardına göre tasarlanan uygulamalar yada 3D fx grafik standardına göre görsel işlemler yapılmayacağına göre saçma ve mantıksız bir davranışın içindesiniz.

Pankreas artık sende az dikkatli ol forumda artık herkez illallah demeye başladı 2 sayfada bitebilecek konular 6 - 7 diye gidiyor ve hepsinde geriye dönük okunduğunda aynı tavırlar ve yazılar artık mide bulandırmaya başladı.

fiyata göre alınan performans farklı ve ayrıca İntelin sürekli soket çip değiştirmesine kimse yetişemez. bu gün bir i3,i5,i7 alan kullanıcı seneye bu sistemi çöpe atacak kullanamayacak sistemini güncelleyip haswell geliyor bunu görmek lazım. amd mimarisinde uzun vadede soket ve çip değişimi yok. ddr 4 hazırlıkları başlamış durumda bunun dışında tam 5 senedir devam eden ve halen aktif hale gelmeyen sse5 komut  setini kullanmaya hazırlanıyor 2 üreticide.amd mimarisi için tereddütsüz bir 3 yada 5 sene zaman var ama intel için 1 yıl ya var yada yok.

DiamondMines
22-04-2013, 21:17   |  #48  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj

Cevapların üst tarafta verilmiş.

Son Düzenleme: DiamondMines ~ 22 Nisan 2013 21:18
black_flood
23-04-2013, 12:36   |  #49  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

onun içinde intel kurumsal yönetim kurulu başkan yardımcısı shelly intelin ne halt olduğu söylenince yamulup kaldı kaçacak yer bulamadı kendisine canlı yayında tüm dünyaya rezil oldular bide övünüyorlar bir kaç yüz bincik yazılım mühendisleri ve bir kaç yüz bincikte sistem geliştirme mühendisimiz var diyerek övünürken erdi özdal lafı bir soktu donanım haberde o sokuş intelin adını bile ağzına alamadı kadına yazık ettiler. masa üstü konusunda geçmişine  ve bu güne bakarsak intelin geldiği gelebileceği noktada belli şuanda. ve gerek AMD gerekse İNTEL artık yolun sonunda eski mimari ve teknelojilerini tozlu raflardan çıkartıp tekrar fırınlayıp önümüze sunuyor amd intelin preslenmiş çekirdek mimarisini fırınlayıp sundu intel ise hyper treading mimarisini fırınlayıp sundu 2 firmada hiç bir halt yapıp sunamadı yenilik anlamında. saf 8 çekirdeğin yada daha fazlasının şuan ki yongalar ile sunulabilmesi imkansız. saf 8,12 ve 24 çekirdekli amd işlemcilerinin boyutu bir kimlik kartından az ufak intel cephesindede aynı durum söz konusu gerçek anlamda 8nm mimarisine geçişten sonra belki gerçek 8 ve üstü çekirdeğe sahip işlemciler çıkabilir.

ama gerçek 6 çekirdekli bir cpu şuanki mimari ile mümkün örneği phenom x6 serileri o mimari geliştirilip gerçek saf işlemci performansı sunulsa çok daha mantıklı olacaktı. intelin yeni çıkan ve gri bandrollü İ7 işlemcilerinin de dual core olduğunu unutmamak lazım ve rakamsal değer olarak deli paraya satılıyor yani 2000 liralık kazıktan aşağısı beni kesmez diyenler için çok ideal bir değer.

DiamondMines
23-04-2013, 14:31   |  #50  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj

senin cevabında burda verilmiş

sizle boşa uğraşıyorum anlamamakta israrcısınız kabullenmediğiniz için hep bir bahne buluyorsunuz küçük çocuklar gibi size anlatacağıma taşa analtsam yeterrrr anladık intel daha performanslı der bundan sorna bu black_flood ve DiamondMines ikilisine kalas takımı diyecem anlamayan 2li

http://forum.donanimhaber.com/m_74239495/tm.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_74109329/tm.htm

sizin ve bir kaçınızın dışında herkez olayın farkında allaha şükrediyorumki bende farkındayım sizin gibi olmamışım amd okadar performnaslı ve ucuzki satışlarıda milyar dolarlarca kar ediyor intelde perofrmansı düşük olduğu için fiyatı pahalı olduğu için satamıyor yakında intel batacak ...................... uyanın bu rüyadan intelin karının çeyreği amd şirketini alcak kadar arttı sizde burda kendinizi kandırın amd dünya çapında satıyor görüryoruz galiba bedavaya satıyorki kar almıyor sizce dünyada kaç kişi amd kullanıyor bunu kendinze sorun bir siz amd taraftarısınnız siz bile amd almıyorsunuz bu öncellikle dimosn için geçerli eğer amdnize güveniyorsanız faliyete geçelim diyorum kendi aramzıda deniyelim yanaşan yok neden güvendikleri amd onları yarı yolda bırakacak intel soket değiştiriyor palatform pahalı bırakın bu bahaneleri güle seven dikenine katlanır siz kendinizi kandırmaya devam edin anca bu sene konsol satışlarıdna kar gelirse zararı azlatır o zarar zağten kapanmaz amd tarihe gömülsede sizide bir mezera gömsek
bir laf vardır ucuz etin yahnisi acı olur derler bende o lafı günümüze uyarladım ve oratay böyle birşey çıktı
UCUZ AMD NİN PERFORMANSI DÜŞÜK OLUR DERLER
daha iyi uyarlamara açığızz

bari bu şarkdıa rüya sevenlere ve o rüyadan uyanmak istemeyenlere gelsin
http://www.youtube.com/watch?v=xLAw57d4ltc  

Sen artık sentetik testleri geç ve FX 4100 ile HD 7850 ile yüksek ayarda oynanan oyunları açıkla eğer yeni nesil FX işlemcileri oyunlarda performans göstermeselerdi kimsenin işine yaramazdı. Şu anda Phenom X4 955, 965; Phenom X6 1055T, 1075T ve 1090T ile herkes oyunlarını rahatlıkla oynuyor ve kimsenin i5 alma gibi bir niyeti yok, i3 işlemcilerini düşünmemekle beraber. Hatta FX 8150, 8320 veya 8350 bile düşünmüyorlar.

Sana önceden de söyledim bir Intel i7-3820 kullanıcısı olarak, Phenom X6 1090T den taş çatşlasın %25 kaybım olsun oyun FPS denetiminde. Eğer Phenom X6 HD 7850 gibi bir kartda 30 FPS alıyorsa 1920x1080p üzerinde yüksek ayarlarda, i7-3820 40/45 FPS civarı alacaktır çünkü 45 FPS den sonrası HD 7850'nin darboğazlığına giriyor. Sen neyin darboğaz olup olmadığını bile bilmiyorsun. Şu anda 1.278vcore ile 4.3GHz full çarpanlarını kullanarak ASUS P9X79 anakartı üzerinde overclock edilmiş bir sistem kullanıyorum işlemcinin zerresini incitmeden, çünkü sisttem speedstep ile downclock yapıyor. Bana bu işlemci bedava gelmeseydi ne yapardım?

Yine geleceğim veya alacağım işlemci minimum FX 6300 olurdu standart G46 anakartı ile. Ve bu da bana 470 TL civarında bir maaliyet gösterecekti sadece anakart ve işlemci tutarı ile. Fakat 3 ay önce ben sadece anakartı 550 TL ye aldım ve PCI 16x, 16x ve 8x olarak gidiyor. Eğer işlemciyi de ben almış olsaydım bugünkü fiyatı ile 650 TL, 1200 TL civarında olacaktı. Sen gerçekten %20 performans farkı için 730 TL daha fazla harcamak istermisin hergün soket değişen bir çağda?  

CFX veya SLI gibi bir derdim yok. Sadece oyunları oynatsın, akıcı bir performans sergilesin, %20 daha düşük olsa ne olacak? Bütün bu Intel derdimiz %20 performans farkı civarında, al sana %30 olsun daha iyi işlemciler kıyaslanırsa.

%20/30 civarı performans isteyenler Intel alsın, düşük bütçe ile birşeyler yapmak isteyenler FX işlemci bazlı sistem kuracaklardır.

Diğer bir konu, senin ne kadar kaliteli bir yaşam standardın vardır anlamadım gitti. Hande Yener kimdir de onun pop müziğini dayatıyorsun burdaki insanlara? Popüler olan herşey doğru değildir, sana geçen gün onun için bandwagon kıyaslaması yapmıştım. Eğer capitalism diye birşey varsa, Intel bunun yanlısıdır AMD de yanlısıdır çünkü 'mass produced' ürünleri satmaktadır tüketicilere. Senin için daha derin konuşacağım:

Burda FX işlemcileri da hatalı çıkıyor, Ivy Bridge işlemcileride hatalı çıkıyor ve bizim oynadığımız bütün oyunlar capitalizm'in bir etkisidir ve sonucudur ve biz bu bataklıkta yürümeye çalışıyoruz. Artık sanal dünya o kadar önem taşıyor ki, McLuhan ve Baudrillard'ın söylediğine göre, artık bu sanal dünyanın bizim aradığımız cevabı vermeyecektir. Senin verdiğin sonuçların hepsi sentetik (sonuçta sanal) bir denklemle birleşmiştir. Ben sana birinci elden deneyimlerime (ve başkalarının deneyimlerine) dayanarak belirtilen platformların nasıl performans gösterdiğini gösteriyorum, burda haklı haksız mı var? Neden biraz olsun sindiremiyorsun?

Intel de yalan, AMD de yalan. İnsan olmaya bakalım ve gerisini boşver burdaki kimseye artık sataşma, incitme ve yersiz laflarda bulunma.

Herşey Yalan – Müslüm Gürses

Dalıverdim düşünceye
Okyanusda yüzer gibi
Koşu verdim her köşeye
Bulutlarda gezer gibi

Bomboş geldi dünya bana
Herşey yalan anlayana
Ağlıyorum yana yana
Acılarda gezer gibi

Herşey yalan var mı beni bir anlayan
Herşey yalan bu dünyada var mı kalan

Bilmiyorum neden durdu