İşlemcimdeki sorun hakkında

61efe61
27-07-2011, 14:01   |  #1  
61efe61 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
112 mesaj

merhaba dün bir sorun yaşadım ve şu an düzeltim sayılır ama önerileriniz varsa beklerim
pc mi temizlemek için açtım sonra işlemci soğutucusunu da temizlemek istedim ve yerinden söktüm işlemcinin üstünde sonradan isminin öğrendiğim ve çok az kalan termal macun var mış sildim ve işlemci soğutucusunu yerine taktım yerine takarken çok zorlandım ve tam oturmadı uğraşmama rağmen.ardından pcyi açtım cpu hızı biosun gösterdiğine göre 100 dereceye kadar çıktı ve kapandı bir kaç sefer daha denedim sonuç aynıydı. sorunun işlemci soğutucusundan kaynaklandığını anladım ve pc yi yan yarıtırp soğutucuya bastırarak işlemciye yaklaştırdım bir kaç milim daha hız 80 civarlarına düştü o arada zorluklarla termal macun sürmem gerektiğini öğrendim.busabah bir termal macun aldım iyice sürdüm ve soğutucuyu yerine zor da olsa oturtturdum pc fan yerlerini biraz değiştirdim ve şuan 100 derece 50 dereceye yani önceki seviyesine indir.benim tavsiyem işi pek bilmiyorsanız kurcalamayın.sizin bundan sonra bana tavsiyeleriniz nedir yük altında değilken 50 derece iyi değil biliyorum fan stok.işlemci:intel core 2 duo E8400

Fenerlist34
27-07-2011, 14:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
603 mesaj

hocam Xigmateke in red scorpion diye bir işlemci soğutucu modeli var. vatanbilgisayardan bulabilirsiniz. çok serin ve sessiz bir soğutucudur onu almanızı tavsiye ederim.

http://www.vatanbilgisayar.com/x ... ils.aspx?I_ID=46104