işletim sistemi otamatik başlasın

HPQ-User
28-10-2008, 19:31   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

volkanbaba sormuş:
win.xp sp2
500gbsata hdd
2ghz amd işlemci
ram 512mb

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
arkadaşlar benim bilgisayar açılırken 3tene win xp görünüyo ve birini seçmeden açılmıyo ben bunu nasıl otamatik yapabilirim yanı bana sormadan xp yi açaçak yapmıştım ama unutmuşum yardıcı olan arkadaşlar için şimdiden teşekkürler...

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/3.0

uGuR.uK
28-10-2008, 22:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

klasör seçeneklerinden gizli dosya ve klasörleri göster'i işaretle ve yine ordan korunan işletim sistemi dosyalarını gizle'yi iptal edip tamam de. sora C: sürücüsüne girip ordaki "boot.ini" dosyasını bul ve özelliklerinden salt okunur yapısını kaldır ve aç. orda senin xp'lerin bi listesini bulcaksın. burda biraz dikkat etmelisin, şimdi; o seçip yaptıgın yerde hangisini seçip windows'u açıyorsan o kalsın ve diger xp satırlarını sil. örnegin ilk seçenekte enter'a basıp giriyorsan alttaki iki windows satırını silip birinciyi bırakıcaksın. ancak her ihtimale karsı bu dosyanın bi yedegini alabilirsin baska bi yere, ayrıca sadece sonunda "microsoft windows xp professional" yazan satırları sil, gerisi yapılandırma ayarlarıdır.

uzmanim.net
28-10-2008, 23:42   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
172 mesaj

Bu çözüme alternatif olarak görsel yollardan nasıl yapılacagını aşagıdaki linkde bulabilirsiniz.
Windows XP'de Boot.ini dosyası nasıl düzenlenir?