İşletim Sistemi Seçme Ekranını Düzenlemek?

AndcrewTR
01-08-2013, 21:18   |  #1  
AndcrewTR avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 102
1,268 mesaj

Windows 8 + Ubuntu kullanıyorum. İşletim sistemi seçme ekranında "memtest" gibi şeyler var, Ubuntu ve Windows 8 dışında 3 tane gereksiz seçenek var. Bunları silebilir miyim veya yer değişimi yapabilir miyim? Windows 8 en altta kalıyor ve ben bunu en üste almak istiyorum, bu mümkün mü?
Bir sorum daha var. BIOS'ta ve işletim sistemi ekranında ekran görüntüsü almak mümkün mü?

Son Düzenleme: AndcrewTR ~ 01 Ağustos 2013 21:32
murat5038
01-08-2013, 21:37   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Uefi bios kullanıyorsan Hatırladığım kadarıyla F10 ile usb bellek takılı olması şartıyla resim çekilebiliyor.

Memtest ekranı dediğin şeyi tam anlayamadım ama İşletim sistemi seçim ekranında İşletim sistemleri ve Doğru yapılandırılmamış şeyleri diyorsan olabilir. 3 tane gereksiz dediğin gerçekden gereksiz ise Windows üzerinden EasyBCD den kolaylıkla silebilirsin.

İşletim sistemlerinin Dos sırasını değiştirmek hatırladığım kadarıyla mümkün değil manuel seçim yapılıp açabiliyorsun veya otomatik boot dosyasını editleyecek Hangisindne başlayacağını seçebiliyorsun.

AndcrewTR
01-08-2013, 21:52   |  #3  
AndcrewTR avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 102
1,268 mesaj

UEFI BIOS sanırım mouse ile kontrol edilebilen BIOS oluyor, malesef benimki öyle değil.

İşletim sistemi seçim ekranında sıralama şöyle;
Ubuntu
Advanced Options for Ubuntu *
Memory Test (memtest) *
Memory Test (memtes x64) *
Windows 8

Yanına * koyduklarımı kaldırmak istiyorum. Sadece Ubuntu ve Windows 8 kalsın istiyorum, Windows 8'i de başa almak istiyorum.
EasyBCD'yi deneyeceğim birazdan. Ubuntu bazı güncelleştirmeler yapıyor şu anda onu bekliyorum.