işletim sistemi yükleme hatası..?

alibilici
29-12-2008, 20:03   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

arkadaşlar anakartım bozulmuştu ve 2. el anakart satın aldım. anakart gayet düzgün çalışıyor. hiçbir problemi yok. 1,6 gb. lık eski bir harddiskim vardı. ona xp kurdum açıldı ve herşey düzgün çalıştı. fakat asıl harddiskim olan 60 gb. lık harddiskimi taktığımda harddiski bölüyorum, veya bölmüyorum (denemediim yöntem kalmadı) dosyaları kopyalama işlemi bittikten sonra pc yeniden başlatıldığında İŞLETİM SİSTEMİ YÜKLEME HATASI şeklinde bir hata veriyor. low level format attım olmadı. fdisk yaptım olmadı. fat yaptım kurmayı denedim olmadı. fakat 2. harddisk olarak taktığımda çalışıyor ama iştim sistemi kurmaya geldimi iş kurulmuyor. adsektor tarattım hiçbir problem çıkmadı. zaten harddisk 2. olarak takıldığında hiçbirproblemi yok. yardımlarınızı bekliyorum. ne yapabilirim. pcyi birtürlü açamıyorum. bu arada bios resetledim. yani pilini çıkardım gece yatmadan önce. ertesi günü taktım. bios resetlendi. tekrar saat falan ayarladım. o da olmadı. artık deliricem. herkese şimdiden sonsuz teşekkürler...
ANAKART:
MATSONIC MS9118E 478 PIN O/B 32 MB VGA ANAKART

BUDA TÜM ÖZELLİKLERİ SİTESİ: http://mb.ematrix.ru/demo/?cat_langu...id_url=5159500
BU XP KURULAN HARDDİSK MODEL NO: WDAC21600-00H
BU XP KURULMAYAN HARDDİSK MODEL NO: WD600BB-00DKA0

İŞLERİM AKSADI ARKADAŞLAR. PC LAZIM. LÜTFEN YARDIM...

oguz28
23-01-2010, 18:00   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

arkadasım bende aynı soranla karsılastım 1 kere harddiskimi degistirdim 2. taktım hardiske xp kurdum onu kullanıyodum win 7 kurim dedm win 7 yi kurarken hata olustu bende xp kurim dedim bu seferde aynı senin dediğin gibi oldu herşey oluyor dosyalar kpyalanıyor bilgisayar yeniden kapanıp acıldıgı zaman işletim sistemini yüklemek için bi tusa basın....işletim sistemi yükleme hatası diye yazı geliyo bende bu konuyu cok arastırdım ve bölüm hocalarıma bilgisayarcılara sordum %80 ni cd veya dvd sürücünü degistirerek yeniden dene bide bunların yanında format cd nide degiştir!!! dediler