işletim sistemi yükleme hatası ?

alexkidd
22-02-2009, 16:30   |  #1  
alexkidd avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
361 mesaj

selam arkadaslar ne kadar arastırdıysam arastırayım bu konu ile ilgili hep aynı cevap verilmis ama bana baska bir cozum lazım SORUNUM : Vista kurulu bilgisayarımı xp ye cevirmek istiyorum ama xp yi cd'den boot ederken isletim sistemi yükleme hatası veriyor ( cd'den onyukleme icin bir tusa basın... isletim sistemi yukleme hatası !!! ) aynen bu sekilde simdi cogu kisi demiski haddiskleri komple silmen fdisk yapman lazım benim bunu yapmam mumkun degil cunku 350-400 gb a yakın bir arsivim var bazıları demiski vista cd si ile tak diskleri sil cıkar sonra xp kur.. denedim ama olmuyor gene aynı sorun benim hdd icindeki verilere zarar vermeden xp kurmam lazım sizce nasıl yapabilirim ?

domainhel52
22-02-2009, 17:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
117 mesaj

hıc vıstadan xpye gecmedım ama bana gore ılk once vıstayı formatla kuruluma gecınce xp cdsını tak olabılır..veya sorun yukleme hatası verıyosa biosda sorun var demektır,

D o ğ a n
22-02-2009, 17:33   |  #3  
Yıllanmış Üye
534 mesaj

Windows XP CD'sine SATA disk sürücülerini entegre etmen gerekir. Aşağıdaki linkten sürücüleri indirebilirsin.

Sürücüleri nLite yazılımıyla entegre edebilirsin. Kullanımı hakkında bilgin yoksa yardımcı olabilirim.

Batıkan Doğan
22-02-2009, 18:16   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,366 mesaj

Başka bir XP CD'siyle denedin mi?

alexkidd
22-02-2009, 22:02   |  #5  
alexkidd avatarı
OP Yıllanmış Üye
361 mesaj

tesekkurler dostum kullanımı hakkında bilgim var, denedikten sonra yada denerken bir notkada takılırsam sana mesaj yazarım...

doganogulturk
Windows XP CD'sine SATA disk sürücülerini entegre etmen gerekir. Aşağıdaki linkten sürücüleri indirebilirsin.

Sürücüleri nLite yazılımıyla entegre edebilirsin. Kullanımı hakkında bilgin yoksa yardımcı olabilirim.

sıcak
24-02-2009, 02:17   |  #6  
Yeni Üye
36 mesaj

sevgili arkadaşlarım bende de aynı sorun var.Xp Cd si sürücüde olduğu zamanda ,olmadığı zamanda cd den ön yükleme için bir tuşa basın yazısından sonra....işletim sistemi yükleme hatası veriyor. xp mi bir türlü kuramadım.

yalnız xp cd si sürücüde iken cd den yükleme için bir tuşa basın yazısından o hata mesajı çıkmadan bir tuşa basarsam,yükleme başlıyor fakat yüklemenin ortalarında pc yeniden kapanıp açılıyor ya..işte ozaman normal olarak cd den yükleme için bir tuşa basın yazıaı çıkıyor .Normalinde orada bir müdahale yapmadan kurmağa devam ettirmemiz gerekir malumunuz,işte o anda işletim yükleme hatası çıkıp kalıyor.Bu durumda ne tavsiye edersiniz sayın ustalar.lütfen yardım pc bana ben ona bakıp duruyorum ellerim kollarım bağlı kaldı..

Kapalı Hesap (91855)
24-02-2009, 11:00   |  #7  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

eğer şu anki işletim sistemin c ye kuruluysa sen arşivini d ye depola
eğer d sürücün yoksa internette vistada yeni bi sürücü oluşturma gibi aramalar yap ama bundan once en iyisi bi disk birleştirme yap
sonra arşivini yedekledikten sonra d ye sadece vistanın kurulu olduğu biçimlendirmen yeterli olcak
ondan sonra da biçimlendirdiğin bölüme xp format at gitsin Göz kırpma

adem81
24-02-2009, 16:05   |  #8  
Taze Üye
18 mesaj

kesinlikle diskleri tamamen silmeniz gerekiyor eğer 2 tane disk varsa tekine yedekleri aldıktan sonra bağlantısını keserek kurulumu tek diske yapın kurulumdan sonra diğer diski bağlamanız sorun çıkarmayacaktır

oguz28
23-01-2010, 17:47   |  #9  
Taze Üye
12 mesaj

Arkadasım format atarken cd ya da dvd sürücünü degistir sürücünü degistirdikten sonra yine aynı hatayyı veriyosu cd nide degiştir

Süleyman.
25-01-2010, 00:38   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Konu açılalı neredeyse bir yıl olmuş, sorun çözülmüştür herhalde. :)

asım772
10-10-2011, 11:47   |  #11  
Üye
52 mesaj

Abicim senin o 350-400 gb lık arşivine veda etmen gerekmez.Ve xp cd'n işletim sistemi yükleme hatası veriyor işte çözümü:::!!!
1:Şimdi xp yi tak.
2:pc resetle ve önyükleme başlığı geldiğinde enter'e bas
3:o seçenek bölümüne geliyor sonra lisansı kabul et ve onar'a bas 
Pc hala işletim sistemi yükleme hatası diyosa 350-450 gb lık arşivine veda etmen gerek.
Madem xp istiyorsan;
1:xp yi tak.
2:önyükleme başlığında enter'a bas
3:o dolduktan sonra enter'e bas ve sonra (f8) e basarak lisans sözleşmesini kabul et
4:Buna çok dikkat et Hızlı biçimlendire basarsan yine hata verir o yüzden yavaş biçimlendire bas.
5:sonra biçimlendirdikten sonra kur dosyalarını yükler. 
6:pc ye res çeker hata vermeden windows kur bölümüne geçer.
o kurarken senden ileri ileri vs cd key ister saat takvim ayarları ister onları yap.
7:sonra windows u kurar hayırlı uğurlu osun arşiv gitmiş xp gelmiş

Murat ÜNGÖR

asım772
15-10-2011, 11:11   |  #12  
Üye
52 mesaj

yada şöle yap vista cd sini tak kuruluma geçince xp yi tak olur umarım

Murat ÜNGÖR

1 Numara fenerbahçedir fener (ışık) hayattır
gök yüzü mavi(lacivert) güneş sarıdır