Iso Dosyası Yazdırma Sorunu

ufuk23
04-08-2013, 12:58   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Merhaba.

PowerISO programı ile cd ye ISO dosyası yazdırmaya çalışıyordum. Dosya Cd ye başarıyla yazıldı dedikten sonra doğrulama esnasında g/ç Aygıt hatası ile istek yürütülemedi hatası alıyorum. Bu hatayı aldıktan sonra cdye giremiyorum. Birden fazla boş cd ile denedim yinede olmadı boş cdleri takınca kullanılan ve boş alanda 0 yazıyor. Yazılmış olan cdleride açabiliyorum. Yardımcı olabilirmisiniz?

viking20
04-08-2013, 13:10   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

1-''g/ç Aygıt hatası ile istek yürütülemedi hatası''

'diye nette arat,bi dünya sonuç çıkıyor araştır.

2-Windows XP'de CD sürücüsünü kullanmaya çalıştığınızda "Bir G/Ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi" hata iletisini alıyorsunuz

http://support.microsoft.com/kb/891894/tr

http://forum.donanimhaber.com/m_21835641/tm.htm

Son Düzenleme: viking20 ~ 04 Ağustos 2013 13:13
ufuk23
04-08-2013, 14:57   |  #3  
OP Taze Üye
10 mesaj
Alıntı: viking20  
1-''g/ç Aygıt hatası ile istek yürütülemedi hatası''

'diye nette arat,bi dünya sonuç çıkıyor araştır.

2-Windows XP'de CD sürücüsünü kullanmaya çalıştığınızda "Bir G/Ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi" hata iletisini alıyorsunuz

http://support.microsoft.com/kb/891894/tr

http://forum.donanimhaber.com/m_21835641/tm.htm

Google aratmayla kesin sonuş çıkmıyor herkez microsoft'un sitesinden alıntı yapıyor microsoft düzgün cevap sunmuyor.

murat5038
04-08-2013, 19:21   |  #4  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Başka programla dene. Nero kullan.

padisah
04-08-2013, 20:55   |  #5  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

İnfra recorder kullanmanı öneririm ücretsiz ve gayet pratik. Bende infra recorder'den önce img burn ile çok dvd bozdum.

ufuk23
05-08-2013, 17:46   |  #6  
OP Taze Üye
10 mesaj
Alıntı: padisah  
İnfra recorder kullanmanı öneririm ücretsiz ve gayet pratik. Bende infra recorder'den önce img burn ile çok dvd bozdum.
Kardeşim dediğin programı kullandım başarı ile yazıldı dedi ama yine cd açılmıyor

padisah
05-08-2013, 17:54   |  #7  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Alıntı: ufuk23  
Kardeşim dediğin programı kullandım başarı ile yazıldı dedi ama yine cd açılmı
  Yazma hızını max yaptıysan olabilir en düşük yap öyle dene.

ufuk23
05-08-2013, 18:02   |  #8  
OP Taze Üye
10 mesaj

8x de yazdırdım

padisah
05-08-2013, 18:05   |  #9  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
8x de yazdırdı
  Listedeki en düşük hızı seçip tekrar dene.

muffy
17-11-2013, 17:22   |  #10  
Taze Üye
2 mesaj
Merhaba.

PowerISO programı ile cd ye ISO dosyası yazdırmaya çalışıyordum. Dosya Cd ye başarıyla yazıldı dedikten sonra doğrulama esnasında g/ç Aygıt hatası ile istek yürütülemedi hatası alıyorum. Bu hatayı aldıktan sonra cdye giremiyorum. Birden fazla boş cd ile denedim yinede olmadı boş cdleri takınca kullanılan ve boş alanda 0 yazıyor. Yazılmış olan cdleride açabiliyorum. Yardımcı olabilirmisiniz?

Merhabalar,

Bu problemi ben de yaşıyorum. Farklı olarak ben yazdırmaya çalışırken normalde çıkmayan birkaç tıkırtı geliyor (sanki dvd içerde bir yere çarpıyormuş gibi, yazdırma esnasında 2-3 kere geliyor bu ses, daha önce yazdırırken gelmiyordu) ve o ses çıktığında yazdırdığım dvdlerde hep bu hatayı alıyorum.

Ayrıca yazmaya çalıştığım DVDler daha sonra benim bilgisayarımda görünmüyor, başka bir bilgisayarda boş görünüyorlar ama o bilgisayarlarda da kullanılamıyorlar. DVDler bozuluyor yani. Önceden yazdırdığım başka dvdleri okumakta bir problem yok. Hatta yeni aldığım boş dvdlerin de ilkinde bu hata çıktı, sonraki ikisini sorunsuz yazdırdım, şimdi tekrar bu hata çıkıyor, yani bir tutarsızlık var. Daha fazla DVD heba etmeden önce sorunun nerede olduğunu anlamam lazım. (Düşük hızda yazdırmayı denedim sonuç aynı. Microsoft'un sitesinde önerilenleri denemedim çünkü bilgisayarım xp değil ve dizüstü, ne yaptığımı bilmeden laptopu açıp kurcalamak istemedim. Gelen garip tıkırtıdan ötürü de sorunun programda olmayacağını düşünüp Nero vb. indirmedim henüz)

Konuyu bilenler yardım edebilir mi? Sorun programda mı (ki PowerISO'yu daha önce 100 kere filan aynı amaçla sorunsuz kullandım), yoksa DVD-ROM'da mı (sorun cihazdaysa neden önce hatalı sonra iki sorunsuz sonra yine hatalı sonuç alıyorum?), yoksa sorun nerededir bilen var mı? Kendim halledebilir miyim yoksa illa servise götürüp bir ton para bayılmam mı gerekir?

Ufuk23 siz bu sorununuzu nasıl çözdünüz acaba?

padisah
17-11-2013, 19:39   |  #11  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Alıntı: muffy  
 Merhabalar,

Bu problemi ben de yaşıyorum. Farklı olarak ben yazdırmaya çalışırken normalde çıkmayan birkaç tıkırtı geliyor (sanki dvd içerde bir yere çarpıyormuş gibi, yazdırma esnasında 2-3 kere geliyor bu ses, daha önce yazdırırken gelmiyordu) ve o ses çıktığında yazdırdığım dvdlerde hep bu hatayı alıyorum.

Ayrıca yazmaya çalıştığım DVDler daha sonra benim bilgisayarımda görünmüyor, başka bir bilgisayarda boş görünüyorlar ama o bilgisayarlarda da kullanılamıyorlar. DVDler bozuluyor yani. Önceden yazdırdığım başka dvdleri okumakta bir problem yok. Hatta yeni aldığım boş dvdlerin de ilkinde bu hata çıktı, sonraki ikisini sorunsuz yazdırdım, şimdi tekrar bu hata çıkıyor, yani bir tutarsızlık var. Daha fazla DVD heba etmeden önce sorunun nerede olduğunu anlamam lazım. (Düşük hızda yazdırmayı denedim sonuç aynı. Microsoft'un sitesinde önerilenleri denemedim çünkü bilgisayarım xp değil ve dizüstü, ne yaptığımı bilmeden laptopu açıp kurcalamak istemedim. Gelen garip tıkırtıdan ötürü de sorunun programda olmayacağını düşünüp Nero vb. indirmedim henüz)

Konuyu bilenler yardım edebilir mi? Sorun programda mı (ki PowerISO'yu daha önce 100 kere filan aynı amaçla sorunsuz kullandım), yoksa DVD-ROM'da mı (sorun cihazdaysa neden önce hatalı sonra iki sorunsuz sonra yine hatalı sonuç alıyorum?), yoksa sorun nerededir bilen var mı? Kendim halledebilir miyim yoksa illa servise götürüp bir ton para bayılmam mı gerekir?

Ufuk23 siz bu sorununuzu nasıl çözdünüz acaba?

Yeni konu açarak sorsaydın daha iyi olurdu seninle aynı sorunu yaşayanlar Google, Bing, Yandex, vb. ile arama yaptıklarında açtığın konuyu rahatça bulur ve faydalanırlardı.

Anladığım kadarıyla sorunun DVD yazıcıdan kaynaklı sanırım bir parça gevşemiş ve DVD yazılırken DVD'ye zarar veriyor olabilir yerinden tam çıkmamış olduğu içinde bazen DVDler sorunsuz yazılıyordur. Servise götürmeni öneririm.

padisah bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
muffy
17-11-2013, 19:50   |  #12  
Taze Üye
2 mesaj

Kendi sorunumu Google'da aratıp aynı problemin burada yazıldığını görünce doğrudan Ufuk23'e sormak istedim çözebilmiş mi problemi diye. O yüzden yeni konu açmadım. Zaten sırf cevap yazabilmek için üye oldum, forum ortamına yabancıyım, kusura bakmayın.

Peki dediğiniz gibi gevşeyen parça vb. donanımsal bir sorun dvdlerin üzerinde de iz bırakmaz mıydı? Çünkü dvdlerde çizilme vb hasar göremedim.

Yanıt için teşekkür ederim, mecburen götüreceğim artık servise.

Son Düzenleme: muffy ~ 17 Kasım 2013 20:02