İsrail Türk Gemisini Vurdu !

_hEro
31-05-2010, 11:13   |  #1  
_hEro avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,428 mesaj

İsrail ordusu, "Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım" kampanyası kapsamında Gazze'ye doğru seyreden ve önderliğini Türk Mavi Marmara'nın yaptığı gemilere operasyon düzenledi. İsrail ordusundan yapılan açıklamaya göre 10 kişi hayatını kaybetti. 
Hamas’ın yayın organı olan El Aksa televizyonundan gelen, ancak teyit edilemeyen bilgilere göre ise, 20’den fazla yolcu hayatını kaybetti. Ölenlerin 9'unun Türk vatandaşı olduğu ifade edildi.

İsrail’de aşırı sağcıların yayın organı Arutz Sheva, Gazze’ye Yardım gemilerine baskın yaparak yolculara ateş açan İsrail askerlerini görmezden gelerek, yolcuların komandolara saldırdığını yazdı. Arutz Sheva baskın haberini, “Yolcular bıçak, hançer ve kesici aletlerle komandolara saldırdı, bir komando karnından yaralandı. Asker Hayfa’daki Rambam Hastanesi’nde ameliyata alınırken, iki komando da çeşitli yaralarla Tel Aviv’deki Hashomer Hastanesi’ne kaldırıldı” sözleriyle duyurdu.        

DIŞİŞLERİ :
"Gerekçe ne olursa olsun, yalnızca barışçıl faaliyetlerde bulunan sivillere karşı bu tür hareketlerin kabulü mümkün değildir. İsrail’in uluslararası hukukun ihlalini teşkil eden bu davranışının sonuçlarına katlanması gerekecektir. "

Ayrıca,
İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere müdahale etmesi üzerine, Dışişleri Bakanlığının, İsrail'in Ankara Büyükelçisi Gaby Levi'yi Bakanlığa çağıracağı bildirildi.
 Haber duyulduktan sonra ise hemen herkesin ağzında tek bir söz,
"Bir gün gün yahudileri öldürmediğim için bana küfür edeceksiniz ..." .A.Hitler

Önemli görüntüler var ::

Son Düzenleme: _hEro ~ 31 Mayıs 2010 12:44
noleafclover
31-05-2010, 11:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
311 mesaj

Gel de Hitler i anma şimdi
Şerefsiz köpekler !

mancınık
31-05-2010, 12:00   |  #3  
mancınık avatarı
Yıllanmış Üye
725 mesaj

2 dünya şavaşından sonra idam edilmek üzere bir alman subaya son arzusu sorulmuş oda yahudi olmak istediğini söylemiş ! neden? diye sormuşlar cevap! hiç olmazsa dünyadan bir pislik eksilmiş olur

Karub
31-05-2010, 12:12   |  #4  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

Tek kelimeyle Kaşınıyorlar !!!...

Son Düzenleme: Karub ~ 31 Mayıs 2010 12:12
cbilgen13
31-05-2010, 12:16   |  #5  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,442 mesaj

israil ordusunun yaptığı gerçekten şerefsizce bir davranış...ama acaba yardım konvoyuda yanlış hareket etmiş olabilir mi arkadaşlar... israilli adiler gemilerin karasularına girmesi durumunda müdahale edeceğini karşı koyulması durumunda beklenmeyen sonuçların çıkacağı uyarısında bulunmuştu... insani yardım konvoyunda yolculuk eden bu yolda birşeyler yapmak isteyen insanların yaptıkları gerçekten yürek ve cesaret isteyen herkese ders olabilecek bir hareket... ama sanki biraz yanlış hareket edilmiş gibi...şimdi olup bitenlerden sonra israil'i kınıyoruz, insanlık dışı bir olay gibi yorumlar şehit olan insanları geri getirmeyecektir. acaba daha sert tedbirler alınsaydı en azından faaliyete katılan her ülkeden bir hucüm bot konvoya eşlik etseydi daha caydırıcı olurmuydu...

noleafclover
31-05-2010, 12:22   |  #6  
Yıllanmış Üye
311 mesaj
Alıntı: cbilgen13  
israil ordusunun yaptığı gerçekten şerefsizce bir davranış...ama acaba yardım konvoyuda yanlış hareket etmiş olabilir mi arkadaşlar... israilli adiler gemilerin karasularına girmesi durumunda müdahale edeceğini karşı koyulması durumunda beklenmeyen sonuçların çıkacağı uyarısında bulunmuştu... insani yardım konvoyunda yolculuk eden bu yolda birşeyler yapmak isteyen insanların yaptıkları gerçekten yürek ve cesaret isteyen herkese ders olabilecek bir hareket... ama sanki biraz yanlış hareket edilmiş gibi...şimdi olup bitenlerden sonra israil'i kınıyoruz, insanlık dışı bir olay gibi yorumlar şehit olan insanları geri getirmeyecektir. acaba daha sert tedbirler alınsaydı en azından faaliyete katılan her ülkeden bir hucüm bot konvoya eşlik etseydi daha caydırıcı olurmuydu...
Akadaşım aklın başında mı senin?
Silahsız insanlara karşı tam eğitimli tam techizatlı komandolar!
Bu insanlar kung fu ustası idilermi ki ancak silahla durduruldular?
Bu "cool" ayakları için doğru zaman değil
Konuşmadan önce düşün,düşünemiyorsan da sus!

Edit: Olay uluslar arası karasularında olmuştur

Son Düzenleme: noleafclover ~ 31 Mayıs 2010 12:24
cbilgen13
31-05-2010, 12:29   |  #7  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
1,442 mesaj

önce yoruma eleştiri yapacaksan saygı çerçevesinde hareket etmeni tavsiye ederim. karşında çocuk yok...
dikkat edersen ben israil çok iyi yapmış diye yazmadım...sadece insani yardım konvoyu başına gelecekleri bile bile hareket ettiler ve beklenende oldu... senin gibi anlamı kıtlığı çeken arkadaşlar için tekrar yazıyorum... acaba hareket etmeden önce faaliyete katılan ülkeler ve destek vermek isteyen ülkelerden daha caydırıcı tedbirlerle yardım alsalardı o şekilde yola çıkılsaydı durum farklı olurdu diye düşünüyorum...

umut101010
31-05-2010, 12:30   |  #8  
umut101010 avatarı
Yıllanmış Üye
1,672 mesaj

şerefsizler arkadaşlar hataydaki saldırıyı bana göre kesinlik pkk yapmadı kimin yaptığı belli adamalr resmen bize gözdağı veriyo tehdit ediyo artık bu saatten sonra israil bizim vatandaşlarımızı öldürdükten sonra  israille ilişkilerimizi kesmezsek herşeyi hakederiz LÜTFEN İSRAİL MALLARINI BOYKOT EDELİM ALMAYALIM aldığımız malla buhün vatandaşlarımıza kurşun olarak geri döndü
israil için en güzel açıklama
gün gelecek öldürmediğim her yahudi için bana küfür edeceksiniz ADOLF HİTLER

umut76
31-05-2010, 12:34   |  #9  
Üye
61 mesaj

Birincisi her ne olursa olsun yahudi leri toptan hedef alan ve hitler i ruhuna sad okuyan yorumlari kiniyorum.
Arkadaslar eger Hitler`e hak verirseniz yada yahudileri toptan suclarsaniz bu katliami yapan insanlardan ne farkiniz kalir.
Burada dusundurucu olan aslinda Israilìn boyle bir saldiriya nasil curet edebildigi. Zaten Amerika babasinin haberi olmadan boyle bir sey yapamiyacagi ortada, o zaman bunlar neler planliyor bu tartisilabilir yoksa sadece yardim goturen sivil insanlara saldirinin kendilerine zarar verecegini onlarda biliyor olmali. Burada verilmek istenen daha derin mesajlar var bence.

noleafclover
31-05-2010, 12:39   |  #10  
Yıllanmış Üye
311 mesaj
önce yoruma eleştiri yapacaksan saygı çerçevesinde hareket etmeni tavsiye ederim. karşında çocuk yok...
dikkat edersen ben israil çok iyi yapmış diye yazmadım...sadece insani yardım konvoyu başına gelecekleri bile bile hareket ettiler ve beklenende oldu... senin gibi anlamı kıtlığı çeken arkadaşlar için tekrar yazıyorum... acaba hareket etmeden önce faaliyete katılan ülkeler ve destek vermek isteyen ülkelerden daha caydırıcı tedbirlerle yardım alsalardı o şekilde yola çıkılsaydı durum farklı olurdu diye düşünüyorum...
Sivil insanların karşısına bir ordu çıkmış benim vatandaşımı resmen öldürmüş canlar gitmiş sen gelmiş burada bilge adam pozları yapıyorsun geç kardeşim başka zaman gir bu moda

GameRMan
31-05-2010, 12:39   |  #11  
GameRMan avatarı
Yıllanmış Üye
3,045 mesaj

Sayın; Baş Bakanımız
Sayın; Genel Kurmay Başkanımız , Bunada kayıtsız kalırlarsa eğer, ben TÜRK olmaktan şahsım adına utanç duyarım.

Son Düzenleme: GameRMan ~ 31 Mayıs 2010 12:40
Banned
31-05-2010, 12:48   |  #12  
Banlandı
688 mesaj

Allah cehennemi neden hazirladi arkadaslar size soruyorum size biseysoyliyeyim mi biz orada burada sehitlerimiz oluyor diye aglayipuzuluyoruz orada insanlar oluyor diye uzuluyoruz halbuki butun bunlarinhepsi bu derin devlette var yukardakiler aralarinda can pazarligiyapiyor ya amerika ile ya da baska birileriyle belki israille bileyapiyorlar kimseye guvenmeyin yapin kimse ebedi kalmadi ama unutmayinhitler napolyon onderimiz peygamberimiz ve kurandan sonra ataturk bileoldu ders almadiniz mi yazik vallahide billahide yazik   

sizlerhepiniz cehennemin odunlarisiniz  gercek hakikat ne bilmiyorsunuz Allahbelanizi versin hepinizin birtek ben bela okumuyorum o  cocugu olenannelerin hepsi okuyor butun o kulhaklarini  oahlari o yaslari nasilodeyeceksiniz bilemiyorum amerikanin kopegi olmussunuz utanin be fatihsultan mehmetten utanini ataturkten utanin  yazik lan Alayinizin tekrarAllah belasini versin

umut101010
31-05-2010, 13:02   |  #13  
umut101010 avatarı
Yıllanmış Üye
1,672 mesaj
Alıntı: umut76  
Birincisi her ne olursa olsun yahudi leri toptan hedef alan ve hitler i ruhuna sad okuyan yorumlari kiniyorum.
Arkadaslar eger Hitler`e hak verirseniz yada yahudileri toptan suclarsaniz bu katliami yapan insanlardan ne farkiniz kalir.
Burada dusundurucu olan aslinda Israilìn boyle bir saldiriya nasil curet edebildigi. Zaten Amerika babasinin haberi olmadan boyle bir sey yapamiyacagi ortada, o zaman bunlar neler planliyor bu tartisilabilir yoksa sadece yardim goturen sivil insanlara saldirinin kendilerine zarar verecegini onlarda biliyor olmali. Burada verilmek istenen daha derin mesajlar var bence.
arkdaşım yahudiler bu dünyanın başına bela tarih boyunca bu hep böyle olmuştur nitekim hz Musa bile yahudilerle baş edememiş ve kuran da allah tarafında lanetlenmiş tek kavim olarak geçmiştir ben yahudileri toptan suçluyorum neden derseniz 6 milyon yahudinin hepsi aynı karekterde geçen  gazze saldırısında adamlar gazzeye hakim bir tepede oturmuş içki içerek ordularının gazzede nasıl katliam yaptıklarını film gibi izlediler bebunlar dünyayı ele geçirmiş salıgın hastalık gibi bizim türk askeri yanlışlıklar 4-5 tane ermeni veya  yunan  vatandaşını öldürseydi dünya tepemezie çökerdi yada biz aynı şeyi israile yapsaydık şimdi türkiye işgal altındaydı ama arkdaşda söylemiş israile bir tepki vermezsek ben türkiyenin bir gücü olmadığı kanaatına varacağım

_hEro
31-05-2010, 13:21   |  #14  
_hEro avatarı
OP Yıllanmış Üye
3,428 mesaj
Alıntı: stalker35ugh  
Allah cehennemi neden hazirladi arkadaslar size soruyorum size biseysoyliyeyim mi biz orada burada sehitlerimiz oluyor diye aglayipuzuluyoruz orada insanlar oluyor diye uzuluyoruz halbuki butun bunlarinhepsi bu derin devlette var yukardakiler aralarinda can pazarligiyapiyor ya amerika ile ya da baska birileriyle belki israille bileyapiyorlar kimseye guvenmeyin yapin kimse ebedi kalmadi ama unutmayinhitler napolyon onderimiz peygamberimiz ve kurandan sonra ataturk bileoldu ders almadiniz mi yazik vallahide billahide yazik   

sizlerhepiniz cehennemin odunlarisiniz  gercek hakikat ne bilmiyorsunuz Allahbelanizi versin hepinizin birtek ben bela okumuyorum o  cocugu olenannelerin hepsi okuyor butun o kulhaklarini  oahlari o yaslari nasilodeyeceksiniz bilemiyorum amerikanin kopegi olmussunuz utanin be fatihsultan mehmetten utanini ataturkten utanin  yazik lan Alayinizin tekrarAllah belasini

Kime hitap ettiğinizi anlayamadım.
__

İsrail iyice azıttı...Livestramda izlediğim vidyolarda gemideki Türklerden birisi " Beyaz bayrak kaldırıyoruz hala saldırıyorlar" cümlesi 4-5 defa tekrarladı...Orada yaşananlar sivil katliamı değil de nedir ? Suç değilde nedir?Olay çok yeni tamam ama Nato nerelerde ?Hükümetin tepkisinide ayrıca merak ediyorum.O gemide yüzlerce insan var.Farklı din mensuplarından insanlar var ve tek bir amaç için yola çıktılar.Yardım !Bu mudur peki karşılığı ? Ermenileri katlettiniz diye bastıran Avrupa kamuoyu bu yaşananlara ne diyecek ?Yoktan yere ölen insanlar var.Bir hiç uğruna.Kim niye haketsin bunu...

Banned
31-05-2010, 13:33   |  #15  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Almanya bunların neslini bitirmek isterken, tüm dünya onlara sırtını dönmüşken  onları almanlardan kaçırıp kendi gemilerimizle,  gemilere bayraklarımızı takarak şimdiki israil o zamanın filistinine bunları götüren oraya bunları yerleştiren, ülke kurmalarında dünya üzerindeki en büyük destekçisi olan başta inönü olmak üzere zamanın ülkemiz yöneticilerinin Allah belasını versin. İşte bizim eserimiz işte bizim yetirştirdiğimiz bizim köpeğimiz.

DEXTER 26
31-05-2010, 13:37   |  #16  
DEXTER 26 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 26
1,018 mesaj

SAAT: 13.26 - ARINÇ: BU SALDIRI KARŞILIKSIZ KALMAYACAK
Başbakan Vekili Bülent Arınç, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısını, ''Türk milleti adına ve hükümetimiz adına şiddetle lanetliyoruz'' dedi. Arınç, "Bu saldırı karşılıksız kalmayacaktır" diye konuştu.

SAAT: 13.25 - DAVUTOĞLU: SALDIRININ MEŞRUİYETİ YOK
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İsrail'in Gazze'ye giden gemilere yaptığı saldırıların "insanlık dışı korsanlık eylemi" olduğunu belirterek, uluslararası hukuk açısından bu saldırıların hiçbir meşruiyeti bulunmadığını bildirdi.

SAAT: 13.22 - BÜYÜKELÇİ GERİ ÇAĞRILDI
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, BM Güvenlik Konseyinin olağanüstü toplantısına katılacağını söyleyerek, Türkiye'nin İsrail'deki büyükelçisini bugün geri çekeceğini bildirdi.

SAAT: 13.15 - CUMHURBAŞKANI GÜL'DEN KINAMA VE ÇAĞRI
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İsrail'in  Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısına ilişkin olarak, ''Gazze'ye insani yardım malzemesi taşıyan ve Türkiye dahil 32 ülkenin sivil toplum kuruluşları mensuplarından oluşan yardım konvoyuna İsrail askeri kuvvetleri tarafından güç kullanılmasını şiddetle kınıyorum'' dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısına ilişkin olarak, ''İsrail karasularından 69 deniz mili uzaklıkta, uluslararası sularda vuku bulan, aralarında yaşlı, kadın, çocuk ve farklı dinlere mensup din adamlarının da bulunduğu sivilleri hedef alan ve uluslararası hukukun açık ihlalini teşkil eden bu saldırıya uluslararası camianın da bigane kalmaması icap etmektedir. İsrail, bu davranışıyla uluslararası kamu vicdanını derinden yaralamıştır'' dedi.

SAAT: 13.05 - DAVUTOĞLU BM TOPLANTISINA KATILIYOR
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Washington temaslarını iptal ederek, olağanüstü toplantıya çağrılan BM Güvenlik Konseyi toplantısı için New York'a geçiyor.

SAAT:13.00 - TÜRKİYE'DEN BM'YE OLAĞANÜSTÜ ÇAĞRI
Türkiye, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısı sonrası BM Güvenlik Konseyi'ni acil toplantıya çağırdı.

SAAT: 12.50 - İSRAİL TELEVİZYONU: 19 ÖLÜ, 26 YARALI
İsrail televizyonu, Gazze'ye yardım taşıyan gemilerde 19 kişinin öldüğünü, 26 kişinin yaralandığını bildirdi.
SAAT: 12.40 - İSPANYA, İSRAİL BÜYÜKELÇİSİ'Nİ DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINA ÇAĞIRDI
İsrail'in saldırdığı yardım gemilerinde 3 İspanyol vatandaşının da bulunduğu belirtildi. İspanya Dışişleri Bakanlığı, İsrail Büyükelçisi'ni bakanlığa çağırarak olayla ilgili izahat istedi.
SAAT: 12.24 - İKT'DE ACİL DURUM TOPLANTISI YAPILIYOR
Gazze'ye yardım götüren gemilere İsrail'in saldırısıyla ilgili olarak İslam Konferansı Teşkilatında (İKT) acil durum toplantısı yapılıyor.
SAAT: 12.19 - GEMİLERDEKİ ALMAN MİLLETVEKİLİNDEN HABER ALINAMIYOR
İsrail'in saldırı düzenlediği gemilerde bulunan iki Alman milletvekilinden haber alınamadığı belirtildi.
SAAT: 12.17 - İSVEÇ DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI İSRAİL ELÇİSİNİ ÇAĞIRDI
İsrail askerlerinin Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısından sonra İsveç Dışişleri Bakanlığı, protesto için İsrail elçisini çağırdı.
SAAT: 12.07 - İSRAİL DONANMASI, MAVİ MARMARA'YA UYARISININ GÖRÜNTÜSÜNÜ YAYINLADI
İsrail Donanması, gemilere düzenlenen saldırıdan önce Mavi Marmara'ya yaptığı uyarının görüntüsünü yayınladı.
SAAT: 11.19 - DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI: HUKUK DIŞI MÜDAHELEYE SON VERİLSİN
İsrail'in Ankara Büyükleçisi Gaby Levy ile Dışişleri Bakanlığı Müsteşarvekili Ünal Çevik Öz görüştü. Levy görüşmenin ardından bakanlıktan ayrıldı.
SAAT: 11.18 - TEL AVİV YÖNETİMİNDEN İLK RESMİ AÇIKLAMA GELDİ
İsrail askerlerinin Gazze gemilerine yönelik saldırısının ardından Tel Aviv yönetiminden ilk resmi açıklama geldi. Bir basın toplantısı düzenleyen İsrail Dışişleri Bakanı yardımcısı Danny Ayalon, operasyonu savunurken yardımların ulaştırılmasına yönelik çabalarının ise dikkate alınmadığını söyledi. Danny Ayalon, "Durumu sakinleştirmek için tüm taraflar birlikte çalışmalı" ifadelerini kullandı.
SAAT: 11.11 - TEL AVİV BÜYÜKELÇİSİ ÇELİKKOL, İSRAİL DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI MÜSTEŞARI İLE GÖRÜŞECEK
Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçisi Oğuz Çelikkol, İsrail Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Yossie Gal ile görüşecek.
SAAT: 11.09 - İRAN, İKT, BMGK VE ULUSLARARASI TOPLUMU GÖREVE ÇAĞIRDI
İran, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısı karşısında İslam Konferansı Teşkilatı (İKT), BM Güvenlik Konseyi ve uluslararası toplumu göreve çağırdı.
SAAT: 11.08 - YUNANİSTAN, İSRAİL İLE ORTAK TATBİKATI SONLANDIRDI
İsrail'in Gazze'ye giden yardım gemilerine saldırısından sonra Yunanistan, İsrail ile yapmakta olduğu hava tatbikatını sonlandırdı.
SAAT: 11.07 - ARAP BİRLİĞİ YARIN OLAĞANÜSTÜ TOPLANIYOR
Arap Birliği'nin, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısının ardından, alınacak önlemlerle ilgili karar vermek için yarın olağanüstü toplanacağı bildirildi.
SAAT: 11.04 - TÜRKİYE, GEMİLER SERBEST BIRAKILSIN
Türkiye, İsrail'i protesto ederek, Gazze'ye yardım taşıyan ve İsrail tarafından alıkonulan gemilerin serbest bırakılmasını talep etti, "söz konusu saldırı sonucunda olanlar karşısında uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarını saklı tuttuğunu" bildirdi.
SAAT: 10.58 - YUNANİSTAN DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINDA KRİZ MASASI OLUŞTURULDU
İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısının ardından Yunanistan Dışişleri Bakanlığında kriz masası oluşturuldu.
SAAT: 10.57 - KONSOLOSLUK ÖNÜNDE İSRAİL BAYRAĞI YAKILDI
İsrail Başkonsolosluğu önünde toplanan yaklaşık 2000 kişilik protestocu grup, Taksim'de 12:30'da yapılması planlanan mitinge gitmek üzere buradan ayrıldı. Protestocular, konsolosluk önünde İsrail bayrağı yaktı.
SAAT: 10.55 - 'TÜM YOLCULAR DEDEKTÖR VE X RAY'DEN GEÇTİ, SİLAH YOKTU'
Gümrük Muhafaza Müdürlüğü yetkilileri Antalya'dan hareket ederek Gazze'ye insanı yardım malzemesi taşıyan Mavi Marmara adlı yolcu gemisine binen kişilerin tamamının, gemiye alınmadan önce dedektörlerle aranıp, X Ray cihazlarından geçirildiğini söyledi.

SAAT: 10.53 - LİVNİ'DEN HÜKÜMETE AĞIR ELEŞTİRİ
İsrail'in Kadima Partisi lideri eski Dışişleri Bakanı Tzipi Livni, İsrail askerlerinin Gazze'ye giden gemilere saldırısının ardından Türkiye ile yaşanan diplomatik kriz için yardım teklifinde bulundu. Livni, yaşanan krizin aşılmasında Dışişleri Bakanı Avigdor Leiberman ve Savunma Bakanı Ehud Barak'a yardım edebileceğini bildirdi.
SAAT: 10.53 - İSRAİL BÜYÜKELÇİSİ DIŞIŞLERİ'NDEN AYRILDI
"Gazze gemileri"ne düzenlenen kanlı baskın üzerine Dışişleri Bakanlığı'na çağrılan İsrail Büyükelçisi Gaby Levy, Bakanlıktan ayrıldı.
SAAT: 10.47 - ABBAS, FİLİSTİN'DE 3 GÜNLÜK YAS İLAN ETTİ
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısını "katliam" olarak niteledi ve Filistin'de üç günlük yas ilan etti.
SAAT: 10.45 - ÖLÜ SAYISININ 19'A YÜKSELDİĞİ İDDİA EDİLDİ
Hamas'a yakın bir internet sitesi, İsrail devlet televizyonuna dayandırdığı haberde, gemilere yapılan saldırıda ölü sayısının 19'a yükseldiğini duyurdu.
SAAT: 10.43 - TÜRK KIZILAYI: HER TÜRLÜ SORUMLULUĞU ALMAYA HAZIRIZ
Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali, Gazze'ye yardım taşıyan sivil insiyatife yönelik uluslararası sulardaki silahlı baskının insanlığın ortak vicdanında derin bir yara açtığını belirterek, Türk Kızılayı'nın baskıda yaralananların tedavilerinin yapılması için her türlü sorumluluğu almaya hazır olduğunu söyledi.
SAAT: 10.34 - LEVY, DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NDA
İsrail askerlerinin ''Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım'' gemilerine yaptığı saldırının ardından, İsrail'in Ankara Büyükelçisi Gaby Levy, Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı. İsrailli elçi, bakanlığa giriş yaptı.
SAAT: 10.34 - SURİYE, ARAP BİRLİĞİ'Nİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANTIYA ÇAĞIRDI
Suriye, İsrail'in yardım gemilerine yönelik saldırısının sonuçlarını tartışmak üzere Arap Birliği Konseyini olağanüstü toplantıya çağıran resmi bir muhtıra sundu.
SAAT: 10.27 - ARAP BİRLİĞİ, SALDIRIYI KINADI
İsrail askerlerinin Gazze'ye giden Türk yardım gemilerine düzenlediği saldırı, Arap Birliği tarafından da sert bir dille kınandı. Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa, "İnsani misyona ve insanlara karşı işlenen bu suçu kınıyoruz. Biz insanlara yardım etmeye çağırıyoruz. Onlar askeri bir operasyonda değildi. Herkes bu olayı kınamalı" dedi. Musa, Arap ülkeleri ile bir sonraki adımın ne olacağına ilişkin danıştıklarını da belirtti.
SAAT: 10.25 - AB, SALDIRIYLA İLGİLİ SORUŞTURMA İSTEDİ
Avrupa Birliği (AB), İsrail donanmasının Gazze'ye yardım gemilerine saldırısıyla ilgili soruşturma açılmasını istedi. AB Dış Politika Şefi Catherine Ashton, İsrail'e Gazze Şeridi'ne insani yardımları serbest bırakması çağrısı yaptı.
SAAT: 10.12 - EL CEZİRE: ÖLENLERDEN 9'U TÜRK
Katar'dan yayın yapan El Cezire televizyonu, İsrail'in Gazze'ye yardım gemilerine düzenlediği saldırıda 9 Türk'ün hayatını kaybettiğini duyurdu.
SAAT: 10.11: ERDOĞAN DÖNÜYOR
Güney Amerika turunda olan Başbakan Erdoğan'ın Şili ziyaretini yarıda kesip Türkiye'ye döneceği duyuruldu

SAAT: 10.06 - BAŞBUĞ, MISIR ZİYARETİNİ YARIDA KESİP TÜRKİYE'YE DÖNÜYOR
Bazı temas ve incelemelerde bulunmak üzere Mısır'da bulunan Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un, İsrail saldırısı üzerine ziyaretini yarıda keserek Türkiye'ye döneceği bildirildi. Başbuğ'un, İsrail askerlerinin Gazze gemilerine saldırısı sonucu böyle bir karar aldığı açıklandı. Başbuğ'un bugün Luksor'daki tarihi ve turistik yerleri gezmesi bekleniyordu.
SAAT: 10.03 - İSRAİL, YUNAN SFENDONİ GEMİSİ KAPTANINI AĞIR YARALADI
İsrail güçlerinin, ''Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım'' kampanyası kapsamında Gazze'ye insani yardım malzemesi götüren 6 gemilik filodan bir Yunan gemisine de müdahale ettikleri bildirildi. Atina'dan hareket eden Gazze rotalı 2 Yunan gemisinde 43 yolcu yer alıyordu.
SAAT: 09.57 - YUNANİSTAN, İSRAİL BÜYÜKELÇİSİ'Nİ BAKANLIĞA ÇAĞIRDI
Yunan hükümeti, İsrail güçlerinin, ''Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım'' kampanyası kapsamında Gazze'ye insani yardım malzemesi götüren 6 gemilik filodan bir Yunan gemisine de müdahale etmesine tepki gösterdi. Filistin'e insani yardım götüren gemiler arasında Özgür Akdeniz ve Sfendoni adlı 2 Yunan gemisi yer alıyordu.
SAAT: 09..57 - İSRAİL SAVUNMA BAKANI, DAVUTOĞLU VE GÖNÜL İLE GÖRÜŞTÜ
İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak'ın, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Türkiye'nin İsrail Büyükelçisi ile görüştüğü bildirildi.
SAAT: 09.38 - TÜRKİYE AÇIKLAMA İSTEDİ
İsrail askerlerinin Gazze gemisine düzenlediği saldırının ardından İsrail Büyükelçisi'ni Dışişleri Bakanlığı'na çağıran Türk hükümetinin, olayla ilgili açıklama istediği bildirildi. İsrail'in Jerusalem Post gazetesi, İsrail Büyükelçisi'nin ise "İsrail'in tutumunun uluslar arası hukuka uygun olduğunu" savunduğunu ve İsrail'in sonuçlarına katlanacağını söylediğini aktardı.
SAAT: 09.33 - İSRAİL ORDUSU: ASKERLERE ATEŞ AÇILDI
İsrail askerlerinin Gazze'ye giden yardım gemilerine operasyon düzenlemesinin ardından İsrail'den ilk açıklama İsrail Ordusu'ndan geldi. İsrail ordusu, gemiye ele geçirdikleri sırada İsrail askerlerine ateş açıldığını savundu. AP ajansı, ordu açıklamasına ilişkin haberinde saldırıda en az 4 Filistin eylemcisinin öldüğünün açıklandığını belirtirken, Reuters ise aynı açıklamada ölü sayısının 10'dan fazla olarak duyurulduğunu bildirdi.İsrail ordusununu açıklamasında şu ifadeler kullanıldı: "Deniz kuvvetleri, Gazze kıyılarındaki ablukayı delmeye çalışan altı gemiyi kontrolü altına almıştır. Askerlerin gemiyi kontrol altına çalışmaları sırasında askerler, kendilerine ateş eden göstericilerin ciddi fiziksel şiddetine maruz kalmıştır." denildi.Açıklamada ayrıca yaralıların helikopterlerle İsrail'deki hastanelere kaldırıldığı aktarıldı. Açıklamada göstericilerden birinin de askerlerin birinden silahını aldığını, ardından da askerlerin ateş açtığı iddia edildi. Göstericilerin de bıçak ev sopalarla saldırdığı savunuldu.
SAAT: 09.23 - HAMAS'TAN "BAŞKALDIRI" ÇAĞRISI
Hamas, İsrail askerlerinin Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısının ardından Araplara ve Müslümanlara, İsrail büyükelçiliklerinin önünde "başkaldırı" çağrısında bulundu. Gazze'deki Hamas sözcüsü Sami Ebu Zuhri, "Tüm Araplar ve Müslümanlara dünyanın her yerindeki siyonist büyükelçiliklerin önünde başkaldırı çağrısında bulunuyoruz" dedi. Gazze'deki Hamas hükümetinin lideri İsmail Haniye daha önce, İsrail güçlerinin Gazze'ye yardım getiren gemilere müdahalesini kınamış ve İsrail'in müdahalesini "acımasız bir saldırı" olarak nitelemişti.
SAAT: 08.52 - SALDIRIDA YARALANAN SİVİLLER HAFYA'DA
İsrail askerlerinin Gazze'ye giden Türk yardım gemilerine düzenlediği operasyonda yaralanan iki sivilin, İsrail'in Hayfa kentinde hastaneye kaldırıldığı bildirildi. İsrail kaynakları, Rambam Sağlık Merkezi'ne kaldırılan kişilerin sağlık durumlarının belirsiz olduğunu duyurdu. Yaralıların bilinçlerinin ise açık olduğu bildirildi.
SAAT: 08.23 -İSRAİLLİ BAKAN: KAYIPLARDAN DOLAYI PİŞMANIM
İsrail kabinesinden bir bakanın, İsrail askerlerinin Türk yardım gemisine saldırısından dolayı "pişmanlık duyduklarını" söyledi. İsrailli bakan, geminin ele geçirilmesinden ve yaşanan kayıplardan dolayı "pişman olunduğunu" dile getirdi.
SAAT: 08.02 -İSRAİL TELEVİZYONU: ÖLÜ SAYISI 16
İsrail donanmasının dün gece Gazze'ye yardım götüren başta Mavi Marmara olmak üzere 6 gemilik filoya yaptığı operasyonun ardından, İsrail'de bir televizyon kanalı 16 kişinin öldüğünü bildirdi. İsrail televizyon ve radyo yayınlarında ölü ve yaralı sayısına ilişkin, İsrail kaynaklarına dayalı bir bilgi verilmezken, hep yabancı kaynaklara atıfta bulunulması dikkati çekti, ayrıca gemiye İsrail helikopterlerinden komandoların indiğine ilişkin, Türk televizyonlarından aktarılan görüntüler ekranlara getirildi. İsrail televizyon kanalları, yaralananların Aşkelon'daki hastaneye sevkedildiklerini belirtirken, operasyonda yaralı askerler de bulunduğunu, bunlardan ağır yaralı birinin de Hayfa'ya nakledildiğini bildirdiler. Bu arada Kanal 10 televizyonu, gözaltına alınanların bir kısmının cezaevlerine konulması için hazırlıklar yapıldığını duyurdu.
SAAT: 08.02 -İSRAİL TELEVİZYONU: EN AZ 10 ÖLÜ
İsrail'de özel bir televizyon kanalı, İsrail askerlerinin Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısında en az 10 kişinin öldüğünü bildirdi. "10" adlı özel İsrail kanalı, İsrail askerlerinin, kendilerine direnenlere ateş açtığını belirtti. Kanal, saldırıda İsrail askerlerinden ölen veya yaralanan olup olmadığın konusunda bildi vermedi.
SAAT: 06.58 - GEMİDE TÜRK MİLLETVEKİLİ KAPLAN DA VAR
İsrail güçlerinin müdahale ettiği ''Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım'' kampanyası kapsamında Gazze'ye insani yardım malzemesi götüren 6 gemilik filoda yer alan gemilerden birinde, İsveç Meclisi'nde bulunan Türk Milletvekili Mehmet Kaplan da bulunuyor. Mehmet Kaplan'ın İsveç'te yaşayan ailesi ve yakınları, İsrail'in gemilere müdahale etmesinden sonra Kaplan ile telefon görüşmesi yapamadıklarını bildirdi. Ancak Kaplan'ın, daha sonra mensubu olduğu İsveç Çevre Partisi ile telefon görüşmesi yaparak, İsrail askerlerinin gemilere müdahale etmeye başladığını ve gemilere girdiklerini haber verdiği öğrenildi.
SAAT: 06.54 - İSRAİL BAŞKONSOLOSLUĞU'NDA EYLEM
Gazze'ye girmeye çalışan Özgürlük Gemisi'ne İsrail askerlerinin müdahale etmesi haberi, İsrail Başkonsolosluğu önündeki eylemcileri kızdırdı. Çok sayıda eylemci polis barikatını aşarak İsrail Başkonsolosluğu'na girmeye çalıştı. Polis eylemcilere müdahale etti.
SAAT: 06.16 - LEVİ, DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINA ÇAĞRILDI
İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere müdahale etmesi üzerine, Dışişleri Bakanlığının, İsrail'in Ankara Büyükelçisi Gaby Levi'yi Bakanlığa çağıracağı bildirildi. Dışişleri Bakanlığından edindiği bilgiye göre, Brezilya'dan ABD'ye geçmekte olan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, konuyu yakından takip ederek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü bilgilendirdi. Yardım gemilerinden doğrudan bilgi akışının devam ettiği, gelişmeler hakkında arama kurtarma merkezinden kriz masasına ulaşan bilgilerin değerlendirildiği kaydedildi. Dışişleri Bakanlığının, kısa bir süre içinde olayla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.
SAAT: 02.00 - 2 ÖLÜ 30 YARALI
Yardım organizasyonunu düzenleyen İHH insani yardım kuruluşunun internet sitesi ve TV NET'in haberine göre, İsrail askerleri, helikopterle gemiye inerek ateş açtı. Saldırı sırasında 1 kişinin öldüğü, 2 kişinin ağır yaralandığı belirtilen haberlerde, daha sonra ölü sayısının 2 olduğu ve yaklaşık 30 kişinin yaralandığı kaydedildi. Televizyonlarda yer alan haberlerde de bir helikopterden bazı askerlerin ellerinde silahla iple sallanarak gemiye indiği ve geminin iç taraflarına geçtiği görüldü. Daha önce insani yardım filosundaki gemilerden sadece ''Mavi Marmara'' gemisiyle bağlantı kurulabilirken, şu an bu gemi ile de bir bağlantı kurulamıyor.
SAAT: 01.28 - İHH'DAN İSRAİL BÜYÜKELÇİLİĞİ'NDE EYLEM
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsan Yardım Vakfı üyeleri, Gazze'ye giden yardım gemilerine karşı İsrail'in tutumunu protesto etmek amacıyla İsrail Büyükelçiliği önünde eylem yaptı. Yaklaşık 100 kişilik grup, sloganlar atarak İsrail'i protesto etti. Büyükelçilik etrafında yoğun güvenlik önlemi alan emniyet güçleri, grubun elçilik binasına yaklaşmasını engelledi. Grubun dağılması yönünde uyarı yapan polis, eylemin usulsüz olduğu yönünde dernek üyelerini ikna etmeye çalıştı. Dernek üyeleri ise elçilik binası önünden ayrılamayarak protestolarını sürdürdü.
SAAT: 01.08 - İSRAİL PROTESTE EDİLDİ
İstanbul'da bir grup, İsrail'in, ''Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım'' kampanyası kapsamında Gazze'ye yardım için giden gemilere yönelik tutumunu protesto etti. Gece saatlerinde İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanan grup, ellerinde Filistin bayraklarıyla ''İsrail şaşırma sabrımızı taşırma'' diye sloganlar attı. Grubun konsolosluk önündeki bekleyişini sürdürmesi üzerine, polis güvenlik önlemi aldı.
Haber7 / AA / Cihan

Son Düzenleme: DEXTER 26 ~ 31 Mayıs 2010 13:41
DEXTER 26
31-05-2010, 13:44   |  #17  
DEXTER 26 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 26
1,018 mesaj

bakalım bundan sonrada ust  duzey yonetım bırımlerı neler dıyecek anlasılan dunya  TÜRK MİLLETİ NİN ne oldugunu unuttu erdogan bu konuya sert onlemler almalı artık ılımlı ve agırdan almak bı care degıl olen vatandaslarımızın hesabı sorulmalı

Y.İ.Ğ.İ.D.O.
31-05-2010, 17:03   |  #18  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
3,152 mesaj

Şerefsiz köpekler. Ordam masum insanlar ölürken bizim başbakan ülke ülke geziyor bülent arınç yok büyükelçiyi çağırıyor. yok maçı iptal ediyor. israil ile ilgili tüm ticareti kessinler oraya tam donanımlı birkaç gemi gönderip ordaki insanları alıp getirsinler.

CapanQGLU
31-05-2010, 17:49   |  #19  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj

Pohpolasınlar daha da.

umut101010
31-05-2010, 20:48   |  #20  
umut101010 avatarı
Yıllanmış Üye
1,672 mesaj

ne gemisi göndercez oraya gönderilim bizde bütün gemilerin yazılımı israilli mühendisler tarafın yapıldı bizim gemileriniz israil gemilerini düşman oalrak görmüyo sost oalrak görüyo aynı şey uçaklar ve tanklar içinde geçerli allah korusun savaşsak bizi ıraktan beter hale getirir

CarlJohnson
31-05-2010, 21:23   |  #21  
CarlJohnson avatarı
Yıllanmış Üye
1,081 mesaj

bizde savaşcak güçte cesarette pek yok en azından üsttekiler bu kadar yabancı köpeği olunca her konuda dısa bu kadar bagımlı bir ülke,yönetim olunca elden ne gelir..nerde Atatürk nerde onun zihniyeti.Bu olaya müdehale edebilecek birsürü ülke var ve bu sefer bunlardan umutluyum..İsrailin iki tarafıda düşmanıyla sarılı birde şu zahmet olmazsa müdehale edebilecek AB ülkelerini vs sayarsanız pek bir çıkar yollarıda yok..eger ellerinde rehin varsa bile bir bahaneyle katlediceklerdir..Eee herkes der Hitler şerefsiz! ama bir o kadarda görüşlü adam..Öldürmedigim her yahudi için bana lanet ediceksiniz demiş,once yahudileri bir adaya toplamayı dusundum fakat sonra bunları tanıdıkca gordugum yerde oldurmeye karar verdim demiş..Keşke köklerinide kazısaymıs..<

Süleyman.
31-05-2010, 21:53   |  #22  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Sorun da orada zaten; İsrail'in müdahale ettiği yer İsrail karasuları değil, uluslararası sular. İsrail'in Gazze ambargosu hukuksuz, müdahalesi hukuksuz, saldırıları hukuksuz.

Uluslararası sularda müdahalesi korsanlıktan başka birşey değil İsrail'in.

Hızlı bir şekilde yorumları okudum da; bir suçun sorumluluğu sadece suçu işleyenle sınırlıdır. Bundan ötürü suçlunun yakınları, akrabaları, milleti vs. suçlanamaz.

_Neo_
31-05-2010, 22:06   |  #23  
_Neo_ avatarı
Yıllanmış Üye
806 mesaj

Uluslararası karasularda  müdalede bulunmak, gemiye girip allah ne verdiyse zarar vermek( asıl demek istediğim şeyi söylemiyorum).Burnu çok büyüdü bunların,Bir gün gelip  daha kötüsüde olur,olacakta.

Selçuk İslamoğlu
31-05-2010, 22:21   |  #24  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Malesef ki, İsrail'in uluslararası düzeyde dediklerini savunmak için de ayrı bir malzeme de verilmiş.  Askerleri sağlam dövmüşler ama silahlı adam silahına sarılması zor değildi zaten şu noktada... Yazık... Ölenlerin toprağı bol olsun...  

http://www.youtube.com/watch?v=0LulDJh4fWI

piRe_
31-05-2010, 22:32   |  #25  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

İt iti ısırmaz derler. Üstelik bu it sahipsiz de değil. Netteki yorumları okuyunca ister istemez kızıyorum. Efendim ''Ordu'yu göreve çağırıyoruz'' gibi... Kim kimi neye çağırıyor? Ordu tek başına ne yapabilir? Arkasındaki iktidar iktidarsız olduktan sonra Ordu'nun ne kabahati var? Sonra da utanmadan Ordu şunu bunu yaptı diyorlar. Ha, yeri gelmişken yazayım. Bak görürsünüz bu hadiselerin arkasında da Ergenekon var diyecekler. Sonra demedi demeyin.

Öncelikle elinizdeki patlak ampul'ü değiştireceksiniz. Sonra diş göstereceksiniz. Diş göstermek için kararlı olacak, özürlü! ve muhtaç olmayacaksınız. Güdülmeye alıştırılmış bir nesilden çıkan nakaratlarla ya da bu çoğunluğun oluşturduğu populasyonla demokrasi ayakları yapılmaz, ya-pı-la-maz. Şerefsiz İsrail kadar iktidar da durumdan sorumludur. Kıçınızdaki donu bile sattıktan sonra pişmiş kelle gibi sırıtarak dünyayı ben yarattım havalarına devam ettiğiniz sürece, İsrail ya da diğerleri daha çook arkanıza geçer!. Önce kararlı olacaksınız. Taksim'in yumuşakları gibi sağa sola şirin görünmeye çalışırsanız parmak atan çok olur. Kaldı ki İsrail'in yapacakları önceden belliydi. Uluslararası karasularda o gemilere bir yere kadar eskortluk yapmak bu kadar zor olmamalıydı. Deniz Komutanlığına yapılan saldırı ayrıca muamma. Bu resmen bir göz dağı operasyonudur. Belki haber sonrası Deniz Kuvvetleri oraya bir filo gönderecekti. Peki ne oldu? Olan şu: Ben seni istersem burnunun dibinde de vururum. Türkiye olayın şokunu yaşarken atı alan üsküdarı geçti. Verilen mesaj özetle bu. Vatanseverlerin hain, köpeklerin evliya sanıldığı şu günlerde uyumaya uyutmaya ve satmaya devam...

SevgiliAtamız Geçliğe Hitabesinde demiş ki ‘’…Cebrenve hile ile aziz vatanın kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş,bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmişolabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketindahilinde iktidara sahip olanlar gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içindebulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerinsiyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakru zaruret içinde harap vebitap düşmüş olabilir…’’  Günümüz tablosunun özeti neyazık ki budur.