israil'i boykot edemiyorum klavyem israil malı

selim_firat
15-02-2016, 08:58   |  #1  
selim_firat avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 15
51 mesaj

siyonist devlete tepki gosterme meselesinde liselilerin kullandigi slogan. problem memleketteki ikiyuzlu politik islamcilarin yapmacik sovlarina figuran olmak degildi halbuse. bu tip orumceklerin agina takilmadan da sembolik isler yapilabilirin pesine dusulmeliydi. yoksa elbetteki ekonomik sistemlerin, uretim iliskilerin icinde bu seyin pek mumkun olmadigini biliyoruz. yalniz bunun yanisira insanlik tarihindeki tum gelismeleri, teknolojik gelismeleri batiya-batinin uluslarina baglamak hangi yorenin agzi acik bati hayranligi, somurge psikolojisidir. bilimsel gelismenin ulusu yok seker kardesim once bunu bir ogrenin. birike birike ilerleyen bir cok teknolojinin icinde paylari olan bilim insanlarina sen arapsin ya da baska bir seysin gelme denilmiyor. olan sey bu tip gelismelere -son yuzyilda- batili devletlerin evsahipligi yapmasi. bu ulkelerden cikinca o milletin bilimsel kesfi olmuyor onlar. dunyanin, insanligin ortak ilerleyisidir. ayrica bu seyi bu sekilde aciklamaktan da utaniyorum.