İstanbul Bilişime aldanmayın!

nonpasaran
26-02-2010, 11:51   |  #1  
nonpasaran avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

Aslında daha evvel bu site ile en ufak bir bilgim yoktu.Bir-iki defa girdim ama gerek dizaynı gerekse yapılandırılışı bana itici geldi ve çok ta dolaşmadım.Ama geçen gün jawhlan adlı forum kullanıcısının attığı bir mesaja cevap vermem üzerine site hakkında bilgim oldu.Konuyu buradan okuyabilirsiniz.

Konuda arkadaş 2000 lira civarı bütçesi olduğunu ve 2 notebook arasında kararsız kaldığını ve hangisini alması gerektiğini soruyordu.Buraya kadar herşey normal ama garip olan verdiği makinalardan biri i7 620 işlemciye 5650 ekran kartına sahip bir sony idi.Normal şartlarda fiyatı en az 3500 lira belkide daha fazla olması gereken bir üründü.Bende  "arkadaş bunda bir yanlışlık var o makina o fiyata olmaz" diye mesaj attım. Sonra süleymen mesaj atmış "bu istanbul bilişimin pazarlama kandırmacası" diye bende böylece konuya vakıf oldum.Vaktim yoktu anca vakit bulup verdiği makinayı aradım.

istanbul bilişimin konuyla ilgili sayfası [url=http://www.[spam].com.tr/SONY-VAIO-_VPCEB1AGX-BI-NOTEBOOK,14212.html]burada[/url]

ama işin garibi dünyanın önde gelen alışveriş sitelerinde,sonynin belli başlı merkezlerinin hiç birinde böyle bir model yok!
buyrun sony ingiltere ürün sayfası
sony usa ürün sayfası

olay şu bir hevesle bu makinayı böyle uygun fiyata bulan arıyor firmayı ve makina stoğumuzda yok ama benzer bir modeli verelim diyerek insanları kazıklamaya çalışıyorlar.Siz siz olun bu çakallara kanmayın ve etrafınızdaki insanlarıda uyarın.Bunu yapan i720 işlemcili diye aldığınız makinayı adresinize i3 lü olarak yollayıp stokta yoktu bunu yolladıkta der yarın öbür gün.Böyle çakallıkla insan kandırarak ürün satmaya çalışan bir firmaya itibar etmeyin lütfen

ayrıcaşikayetvar ın istanbul bilişim sayfasına göz atarsanız dediklerimi daha iyi anlayabilirsiniz.

Ayrıca burayı okursanız artık nr dediğimi iyice anlarsınız

Son Düzenleme: nonpasaran ~ 03 Mart 2010 11:19
Süleyman.
26-02-2010, 12:11   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Hocam bunların pazarlama(!) anlayışı böyle maalesef. Paralel ithalat yapıyorlar, yani ürünlerinde sınırlı uluslarası garanti söz konusu, gerçek distribütör garantisi değil. Ürünlerinin çoğunun klavye düzenlerinin de Türkçe olduğunu sanmıyorum çünkü Türkiye için üretilmiş cihazlar değil.

Üstelik müşterilerini aldatıyorlar; sitelerinde vitrine süslü cihazları düşük fiyattan ekliyorlar ama ürün ellerinde yok. Biri sorduğu zaman da, şunu verelim abi diyorlar ve tavsiye ettikleri cihaz da oldukça düşük performansta oluyor. Tabi müşteri donanımdan anlamadığı için de kolayca av oluyor.

Ben bunu sitede geçen Nisan-Mayıs ayı gibi fark ettim. Benim tavsiyede bulunduğum konuya, firmanın elemanlarından biri de tavsiyede bulunuyor. Ama tavsiye ettiği cihaz o kadar dandik ki o piyasa şartlarında. Birkaç kez uyardım, cevap bile yok. Adam sadece "spam" mesajını bırakıp gidiyor, gelen cevapları okumuyor bile. Durumu yönetime bildirdim ve site "spam" olarak işaretlendi. Aylardır böyle. Ama artık sadece kendi sitelerinde bununan model numarası veya web sitesi adresi uzantısının bir kısmını yazıyorlar ve "spam" damgasını aşıyorlar bu şekilde. Arama motoruna modeli yazdığınızda; İstanbul Bilişim'in veya bağlantılı sitelerinin adresi çıkıyor. Her pazar mesela gelip dizüstü bilgisayar kısmına "spam" mesajlarını yazıp geçerler. Gördüklerimi bildiriyorum ve hemen hepsi de temizleniyor. Pazar gününü bekleyin mesela. Benim gördüğüm ondan fazla kullanıcı adı ile giriş yaptılar ve bu şekilde geldi gittiler.

Yani akıllarınca bu sitede reklam yapmaya kalktılar ama o kadar ters tepti ki bu. Ama sonuna kadar hak ediyorlar. Hatta birkaç tartışma da çıkmıştı bununla ilgili, her neyse... Ticaret ahlakı olmayan bu tip firmalar tez zamanda silinirler inşallah piyasadan.

Ekleme: Daha önceki konuda geçen tartışmayı buldum:

https://www.chip.com.tr/forum/hp- ... im_t118454_wp3.html

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 26 Şubat 2010 12:23
nonpasaran
26-02-2010, 16:49   |  #3  
nonpasaran avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,216 mesaj

umarım dediğin gibi olur ama pek sanmıyorum genelde kötüler kazanırAğzı kulaklarına varıyor

webtedarik
26-02-2010, 21:59   |  #4  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
35 mesaj

bende katılıyorum. stoklarında olmayan ürünlere düşük fiyat yazıp müşteri toplamayı amaçlıyorlar. ben kendilerinden hiç alışveriş yapmadım ama bir kaç arkadaşımdan duyduğum kadarıyla söylüyorum grey ürünler getiriyorlarmış. yani atıyorum samsung satıyorlar distiribütör harici getirdiklerinden samsung garanti vermiyormuş. kendilerine göndermek zorunda kalınıyormuş.

mons
27-02-2010, 03:28   |  #5  
Yıllanmış Üye
416 mesaj

Bu konuyu açan arkadaşı kutluyorum duyarlılığı için ayrıca ellerine sağlık diyorum. Arkadaşlar unutmayalım susarsak kimse biz böyleyiz demez. Hak verilmez alınır. Hakkını aramak ta yasaların da ötesinde insani bir ödevdir.

Süleyman.
28-02-2010, 14:06   |  #6  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Bugün pazar ve buyrun: https://www.chip.com.tr/forum/en- ... an-kar_t154444.html

Bombardıman başladı.

Ekleme:

Devam:
https://www.chip.com.tr/forum/en- ... acer-a_t154446.html
https://www.chip.com.tr/forum/201 ... ata-to_t154453.html

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 28 Şubat 2010 15:18
ECHELON_
28-02-2010, 14:55   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

zaten bence chıp bu yüzden sevilmeli özellikle chıp forumda nonpasaran gibi insanlar olmasa insanları aydınlatmasa sadece pc ve teknoloji forumu olarak chıp forumun pekte bir manası yok gibi geliyor çünkü yüzlerce pc forumu var ama chıp başka, farkıda nonpasaran gibi üyeler.. verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

ADEM-KAYA
28-02-2010, 15:24   |  #8  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj
Devamı gelir bitmez abicim..

Kalitesiz ürün hemde.Bir işe yaramaz..

nonpasaran
28-02-2010, 19:40   |  #9  
nonpasaran avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,216 mesaj
Alıntı: Süleyman.  
Bugün pazar ve buyrun: Bombardıman başladı.
sanırım mesajlar silinmiş linkler çalışmıyor
ama insanlar bilgilendirilirse istedikleri kadar yazsınlar 
yazdıklarıyla kalırlar
bu arada chip in üye sayısı artıyor işte fena mı?Ağzı kulaklarına varıyor

Son Düzenleme: nonpasaran ~ 28 Şubat 2010 19:41
Süleyman.
28-02-2010, 22:56   |  #10  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Spam'lerin yenileri de geldi, taze; kalimero83.

-MPower-
27-03-2010, 14:59   |  #11  
Yıllanmış Üye
121 mesaj

arkadaşlar bu üründede sanırım bi hile vb. birşey var bi bakarmısınız 3000-3500 olması gereken qosmio 2200
http://www.pcdepo.com/asp/produc ... 20-4GB-500GB-16-W7P

Süleyman.
27-03-2010, 15:03   |  #12  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Toshiba Türkiye'ye sorun o modeli getirip getirmediklerini, destekleri olup olmadığını...

Alıntı: -MPower-  
arkadaşlar bu üründede sanırım bi hile vb. birşey var bi bakarmısınız 3000-3500 olması gereken qosmio 2200
http://www.pcdepo.com/asp/produc ... 20-4GB-500GB-16-W7P
u-mit
06-05-2010, 17:53   |  #13  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
108 mesaj

buna benzer bir problemde ben pcdepo da farkettim. belki tek urun gecerli ama siz eger siparis verecekseniz bu durumu kontrol etmenizde yarar var.

lenovo g560 modelini arastiriyordum. 330m ve 350m modelleri var. butun alisveris sitelerinde 330m modeli 2.13ghz hizinda 350m modeli de 2.26mhz hizinda. pcdepo da g560 350m modeli diger sitelere gore daha ucuz, arada yaklasik 80 dolar gibi bir fark var. fakat pcdepo bu modelinin islemci hizini yazmamis! unutulmus degil, islemci hizi bilerek yazilmamis! telefonla arayip siparis numarasiyla o bilgisayarin islemci hizini sordugumda 2.13 oldugu soylendi. yani pcdepo urunu 350m modelini tanitip 330m modelini satiyor.

bu konuda onlari uyarmadim, neden boyle bir durum var diye sormadim. cunku iyi niyetli olmadiklari o bilgisayarin islemci hizini yazmadiklarindan belli oluyor. siz siz olun bu siteden alisveris yaparken buna dikkat edin derim.

buyrun bahsettigim urunun hem pcdepo da hem de hepsiburada nin linki.

not: bu yazi bu firmayi karalamak icin yazilmamistir. dikkatimi ceken bir konudur. sitenin cevap hakki vardir, beni yalanlayabilir. fakat yalanlamadan once neden bilgisayarlarin islemci hizlarini yazmadigini da belirtsin lutfen.

Hacialioğlu
06-05-2010, 19:12   |  #14  
Hacialioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
294 mesaj

Adem beyde bana pcdepo dan 882 lira civarı gtx 480 önermişti.