İstanbul trafiğini cepten izleyin

viking20
14-01-2009, 11:27   |  #1  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2006

İstanbul trafiğini cepten izleyin
Türkiye'nin ilk abone konum bilgisi kullanan yazılım, GPS'ye gerek olmaksızın nerede olduğunuzu hesaplayarak kullanıcıya en yakın kamerayı gösterecek
İSBAK, Turkcell ve Microsoft'un ortak çalışmasıyla geliştirilen "İBB Cep Trafik+" uygulamasından istifade edenler yoğun trafiğe sahip yollardan haberdar olacak.  
Yeni uygulama kullanıcısına hangi saatte yola çıkmasını bile önerebilecek. CepTrafik+ projesinin tanıtım toplantısında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Muzaffer Hacımustafaoğlu, geçen ocak ayında başlattıkları 'Cep Trafik' hizmetinin 400 bin kullanıcıya ulaştığını belirtti.
"Cep Trafik+"in özellikleri şöyle:
"Türkiye'nin ilk abone konum bilgisi kullanan yazılım, GPS'ye gerek olmaksızın nerede olduğunuzu hesaplayarak kullanıcıya en yakın kamerayı gösterecek. Tamamen dokunmatik ekran uyumlu program sayesinde parmak ekranda kaydırarak kameralar arasında geçiş yapabilecek. Abone konum bilgisi teknolojisi ile ev ve işyeri tanımlayabilecek. Seyahat Planlayıcısı, akşam eve dönmek için ne zaman trafiğe çıkmanız gerektiğini otomatik olarak söyleyecek. Yeni versiyon otomatik olarak yüklenecek."
"CepTrafik+" sadece Windows Mobile işletim sistemi yüklü cep bilgisayarlarında çalışıyor. Yazılımını indirmek için, "trafik" yazıp 1530'a kısa mesaj göndermek gerekli. "Cep Trafik+"nın kullanımı ilk yıl tüm kullanıcılara ücretsiz olacak. Bir yıl sonra ücretlendirme aylık sabit 5 YTL / 40 kontör şeklinde olacak.
Kaynak: haberturk.com
---
(Ayrıca)


--------

Son Düzenleme: viking20 ~ 18 Ocak 2009 13:13