işte böyle windows istiyom

kfor
11-12-2004, 23:15   |  #51  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

bilgisayarı kapat dediğinde 'böyle bir dosya bulunamadı' ikonu çıkmayan
bir windows olsun

sherlockholmes
13-12-2004, 10:39   |  #52  
Yıllanmış Üye
202 mesaj

öyle bir windows olsun ki , o tatlı yüzünü görünce bir daha başka bir şey istemeyeyim ...

soDifficult
21-12-2004, 19:10   |  #53  
Yıllanmış Üye
158 mesaj

windows öyle bir yere kurulsun ki bios gibi bir daha üzerine birşey yazılamasın ya da silinemesin sadece ayarları ile oynansın ve yeri geldiğinde default a çevrilebilsin yeri geldiğinde live update edilebilsin ve tüm programlar ise kendilerini ayrı bir yere kursun

Recep Baltaş
21-12-2004, 20:06   |  #54  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

pisikopat:
ne istyoğum biliyoğmusun içinde windows olmayan bir windows istiyoğum. ğaha ğaha.anlıyormusun beni. OnayKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkaha

Son Düzenleme: Recep Baltaş ~ 21 Aralık 2004 20:08
Nickless_man
03-01-2005, 00:49   |  #55  
Yeni Üye
27 mesaj

chip_recep sen aşmışsın artık :)

mavi ekran olmasın yeter!!!!!!!!!

voyuncux
27-01-2005, 19:50   |  #56  
Taze Üye
13 mesaj

içinde door olsun deme eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeğğhhhhhhh her cuma gecesi beyaz şovu kaçırmayın

theironman
27-01-2005, 20:17   |  #57  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

konunun suyu çıktı

free_x_man
15-02-2005, 20:18   |  #58  
Yıllanmış Üye
475 mesaj

kardeş madem beleş windows istiyon yap bi tne de hepimiz kullanalım.biz sanki keyfimizden veriyoz onca parayı.vallahi 5 milyon verip korsan alıyorum o paraya bile acıyorum.linuxu da bilmiyom.denemeye de korkuyom.gomünist diyolar sonra.Kahkaha

Son Düzenleme: free_x_man ~ 15 Şubat 2005 20:23
lazrailefsanesi
11-03-2005, 04:56   |  #59  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Forumu soyle bastan sona okudumda herkes windows istemiyo ya beles olsun yada biz yazak yani biri yazsada biz hazıra konsa diyor.Alın size beles yüzde yüz yerli malı yurdun malı,tam türkçe bir yazılım olması amaçlanan tübitak projesi.. İlk live cd side cıktı.Ama oyle hemen hazıra konmak yok hala gelistiriliyor.Eee burası chip forumu yok mu soyle bende suna bir el atıyım benimde corbada tuzum olsun diyen bir yazılımcı.Windows beles olsun diyorlar para veren var mı burada?

theironman
11-03-2005, 08:43   |  #60  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

eski konuları güncelleme arkadaşım lütfen ya

Emptyrean
16-03-2005, 10:26   |  #61  
Yeni Üye
23 mesaj

Nasıl oyunlarda otomatik donanım taramasına göre video ayarları yapılıyor, benzer bir sistemle donanımımı inceleyip en uygun performans ayarlarını seçebilmeli, hatta kullanım amacımı da (oyun, internet) sorup sonuçta gereksiz görülen kısımlar yüklenmeyebilir. Bugün bir windows xp pro yüklüyorsunuz envai çeşit hi. ihtiyacınız olmayan servis aktif halde kuruluyor, senin donanımın bunu kaldırır mı, senin bu servislere ihtiyacın var mı diyen yok. Tabii bunlar pro sürümünde normal ama home edition'da giriş seviyesi kullanıcılar için bu tür bir otomatik ayarlama şart bence

pcmemo
07-03-2006, 12:03   |  #62  
Taze Üye
1 mesaj

Beleş istiyoruz veya Türklerin windowsu yok diyenleri PARDUS tan haberi yok galiba.

oguzhantuncer
09-04-2006, 16:43   |  #63  
Taze Üye
13 mesaj

güvenlik açısından sorun çıkarmayacak

ato
12-04-2006, 21:42   |  #64  
Üye
94 mesaj

lisanslısı 100 liraya kadar olsa, kendi firewallu ve virüs koruması olsa, virüs yese bile kendini korusa ve düzeltse, bana iş bırakmasa, eksik dosyalarını bulup onarsaaa, sistem ilk yüklendiğinde içinde her şeyi oynatabilecek, yazıları açabilecek kodekler vs vs olsa,   kendi kendini temizlese içi gigabaytlarca palavrayla dolmasa, microsofta abuk bilgiler yollayıp durmasa gibi bir windows isterdim. Umarım vista dedikleri öyledir.

ozy_92
15-05-2006, 11:26   |  #65  
Yıllanmış Üye
380 mesaj

pardusu tüm donanımlarımla uyumlu hale getirsinler gerisi kolay. usb modemim sorun çıkartıyor bi tek. onu halletsinler bi daha doğru dürüst xp kullanmam.

metallic_black
05-06-2006, 09:42   |  #66  
Taze Üye
2 mesaj

abi beleş windows diye birşey olmaz ama bence windows xp fiyatını haketmiyor... zamanında 180 ytl verip home edition aldım ama 4 ytl'ye korsan alsam daha iyiydi. çünkü microsoftun teknik desteği yetersiz bence... service pack 2 yüklüyorsun, yok yama, yok bilmem ne... yükle allah yükle makina yine aynı... en başta virüsten koruma yazılımı içermesi gerekir windows'un, açılış süresi bence çok uzun, en azından 30-45 saniyede hazır olması gerekiyor, günümüzde 3-4 milyar verip aldığımız sistemlerde bile bu süreye erişemiyoruz...

tozyet
05-06-2006, 20:19   |  #67  
Taze Üye
16 mesaj

hızlıııııııııııııııı ama çok hızlııııııııııııııııııııııııı

ChingyFrt
08-06-2006, 18:19   |  #68  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar türklerin yaptığı bir işletim sistemi var adı da: Pardus. linux tabanlı bu sistem tamamen türkçe ve en iyi linux olmaya aday. ben harddiski mi 2 ye böldüm biri Pardus diğeri xp valla windows, mandrake, red hat, SuSe pardus un yanında halt etmiş.. bi deneyin derim..

t_mac1
17-07-2006, 14:42   |  #69  
Üye
63 mesaj
ChingyFrt
arkadaşlar türklerin yaptığı bir işletim sistemi var adı da: Pardus. linux tabanlı bu sistem tamamen türkçe ve en iyi linux olmaya aday. ben harddiski mi 2 ye böldüm biri Pardus diğeri xp valla windows, mandrake, red hat, SuSe pardus un yanında halt etmiş.. bi deneyin derim..
pardus u duydumda daha hiç denemedim!

birolakbal
19-07-2006, 20:46   |  #70  
Taze Üye
6 mesaj
ato
lisanslısı 100 liraya kadar olsa, kendi firewallu ve virüs koruması olsa, virüs yese bile kendini korusa ve düzeltse, bana iş bırakmasa, eksik dosyalarını bulup onarsaaa, sistem ilk yüklendiğinde içinde her şeyi oynatabilecek, yazıları açabilecek kodekler vs vs olsa,   kendi kendini temizlese içi gigabaytlarca palavrayla dolmasa, microsofta abuk bilgiler yollayıp durmasa gibi bir windows isterdim. Umarım vista dedikleri öyledir.
çok iyi söylemişsin arkadaşımKahkaha hakkaten böyle bir işletim sisitemi olsa ne iyi olurdu değilmi.umduğun vista da öyle değil herhalde ki hala çıkışı belli değil.eğer dünyaya tekrar gelirsem bu senin yazdıklarının fazlasıyla daha iyi seçenekleride ekleyip tamamen soruunsuz bir işletim sistemi yapmayı düşünüyorum da bu dünyada böyle saçma sapan işlerle uğraşan insanlar olduğu sürece(virüs,spy vs.vs yapanlar)bu biraz zor görünüyor.sorunsuz bir işletim sistemin olması dileğiyle saygılarımlaGülümseme

ibrahimkarakaya
19-07-2006, 22:36   |  #71  
Taze Üye
1 mesaj

Hiçkimse ürettiği bir şeyi bedavaya vermez.. Bill Gates Türk olsaydı bile biz bunu parayla alırdık. Ben bir bilgisayar öğretmeniyim. Okulda öğrencilere bircok program öğretiyoruz. Bu programların hiçbirinin parasını devlet vermiyor. Lisanssız. Devlet kurumlarının %90'ı lisanssız programlar kullanıyor. Bunu devlette biliyor Microsoftta biliyor fakat microsoft hiçbirşey yapamaz. geçtiğimiz aylarda bill Türkiye'ye gelmişti. Sebebi T.C'nin 600.000 bilgisayar ve işletim sistemi almasıdır!! peki devlet tüm kurumlarındaki bilgisayarlara linux gibi ücretsiz işletim sistemleri kursa ve çalısanlarına linux kursları verse.. düşünmek gerekirki türkiyedeki 70 milyon insanı tetikleyecek bir olay bu.. Windows Türkiyeyi elinden kaçırmak istemez. 10 kişi ücretsiz kullanıyorsa 1 kişi mutlaka ücret ödüyordur.. windows gözde olmak istediğinden bu 9 kişiye göz yumacaktır. Bu olay zannedilenden daha derindir. İş aslında donanımla ilgilidir. ABD Çin'den donanım almamaktadır. Gerekçesi ise alınan donanımın içerisinde ajan donanım bulunuyor olabileceği endişesidir. Peki ya biz şuan kullandığımız bilgisayarların çipleri içinde ajan donanım olup olmadığını nerden biliyoruz. hangi işletim sistemini kullanırsanız kullanın donanımı kendiniz üretmeditseniz asla güvende değilsinizdir.

TuncaBozkurt
23-07-2006, 18:17   |  #72  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

1.sistem kurulumu sırasında kullanıcının ihtiyaçlarına göre yüklenecek programları seçmesi sağlanmalı(bu programlar internet security, office paketi, format dönüştürücüler, her tür formatı okuyan ve o formatta kayıt yapmayı sağlayan yazılımlar, donanım sürücüleri, tasarım araçları, programcılık araçları, medya-dvd, cd vs- yazma yazılımları, cpu ,ram ve fan hızı kontrol araçları vs.)
çökmeler engellenmeli
2.opsiyonel veya standart olarak ama kullanıcı seçecek şekilde tüm ayarlara ulaşma,sistemin her tür ayarını(voltaj değeri vs dahil) değiştirme
3.yamaları sadece aşırı gerekli olduğunda çıkarması(hiç yama çıkarmazsa olmaz)
4.maksimum teknik destek(yardım ve destek merkesinin ve teknik destek hatlarının geliştirilmesi)
(4. madde dışında özet:tamamen kullanıcıya hitab eden, kontrolün arttığı ve kaybedilen zamanların 0 a yakın bir seviyeye indiği bir sistem)
şimdilik aklıma gelenler bunlar.fiyat aynı kalsa da cüzi bir miktarda artsa da eğer bunlar uygulanırsa korsan kullanım düşer diye düşünüyorum.

Son Düzenleme: TuncaBozkurt ~ 23 Temmuz 2006 18:24
Banned
26-07-2006, 19:23   |  #73  
Banlandı
85 mesaj

ya var beleş internetten vista betayı indir hem beleş hem yeni hem de güzel

Kombat
10-08-2006, 17:44   |  #74  
Kombat avatarı
Yıllanmış Üye
425 mesaj

Açma düğmesine bastığımda hemen "şifrenizi giriniz" ekranını gördüğüm windows itiyorum.Daha güzel,daha hızlı,daha güvenli bir Windows için Batsın bu Windows :P :P :)

ersans
07-04-2008, 23:13   |  #75  
Yıllanmış Üye
235 mesaj

program yazmaı biliosan yazda bizde görelim o bedava windows u