İşte En Hızlı İnternet Tarayıcım... Apple Devinden

LENO7
14-01-2012, 15:53   |  #1  
LENO7 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Evet Arkadaşlar bahsettiğim Tarayıcım Chrome Değil Firefox Değil Opera Değil İnternet explorer hiç değil...Sıkı Tutunun Söylüyorum...( SAFARİ )...Evet Gerçekten Safari yokken İnternet Download Manager ile indirmeler yapıyordum hız sınırlayıcıyı açıyordum fakat İDM'de hız sınırlayıcı bozuk bende galiba ne yapsam etsem aynı hızda indiriyor...Onun için indirmeleri duraklatarak Chrome tarayıcımla internet sayfalarında geziyordum fakat Dünyaca Ünlü Marka Apple'nin İnternet Tarayıcısı Safari'yi Buldum İndirdim Denedim ve inanılmaz Bir Şekilde İnternette Geziyorum İndirme Bile Yapıyorum Hızım Hiç Düşmüyor....İşte arkadaşlar şuan bana göre Safari Hızlı Diyebilirim..Ama Sizi Bilmem yok kullanmayı bilmiyorum yok öyle böyle derseniz burayı görmezlikten gelin...Ama Genede İddialıysanız BenimKullandığım Tarayıcımdan daha hızlısı yoktur derseniz Sizin şuan kullandığınız İnternet tarayıcısı Hangisi..?

Anket
koyboy89
14-01-2012, 16:48   |  #2  
koyboy89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
270 mesaj

eminmisin

Tolunay Kaymakçı
14-01-2012, 23:33   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
479 mesaj

Safari neredeyse tüm testlerde diğer tarayıcıların gerisinde.
İngilizceniz iyiyse:
http://www.tomshardware.com/revi ... nchmark,3108-5.html

Ayrıca dünyaca ünlü Apple'ın demişsiniz. Diğer tarayıcıların yapımcılarıda hiç küçümsenecek şirketler değil. Ziraa arkasında Microsoft,Google,Mozilla gibi markalar var.

mladenbmv
15-01-2012, 12:07   |  #4  
mladenbmv avatarı
Yıllanmış Üye
497 mesaj

en hizli opera.gecen sene kullandigim pc de chrome ucuyordu ama simdi cok yavas aciliyor son bir kac guncellemede yavasladi.su na kullandigim pc dusuk ama gecen sen ayni pc de ucuyordu chrome.uzerine kullandigim pc ye takviye rma yaptim ama chrome gec geliyor.

ahmet_1023
15-01-2012, 13:29   |  #5  
ahmet_1023 avatarı
Yıllanmış Üye
105 mesaj

bilgisayardan bilgisayara değişir tarayıcı hızları,bilgisayarında ne kadar program yüklü yüklediğin tarayıcı parçalanmış bir biçimde yüklenmişse soğuk açılış vs. şeyler yavaş olur tabi parçalanmadan yüklenen tarayıcıya göre.onun için bunlar hepsinin için eşit şekilde yapıldığı test merkezleri var.en son bildiğim kadarıyla firefox 9 en hızlısı çıktı chromeda arkasından geliyodu.ben chrome kullanıyorum çok alıştım özelliklerine vs. bence gayette hızlı.

Son Düzenleme: ahmet_1023 ~ 15 Ocak 2012 13:31
tufanerciyas
15-01-2012, 15:47   |  #6  
Yıllanmış Üye
115 mesaj

çok açık konuşuyorum, içlerinde her açıdan e kötüsü safaridir. Apple'ın üzerine en düşmediği, en umursamadığı ürünüdür safari. tonla bug doludur, ağırdır...neye göre safari dedin anlamş değilim, hele de chrome ile mozillanın olduğu bi listede!

LENO7
17-01-2012, 03:00   |  #7  
LENO7 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Arkadaşlar Haklısınız düşüncelerinize katılıyorum..Her Tarayıcı farklı bilgisayarlarda farklı hızlarda çalışır...Ultimate-64 bit kullanıyorum herşeye dikkat etmek gerekir tabi..Birde hatırlatıyım...Sahte Windows'larda güncellemeleri ve güvenlik duvarını kapatın...Çünkü sahte Windows'ta güncelleme yaparsanız bütün internet tarayıcınızın baya ağırlaştığını göreceksiniz...Crackli Eset falanda kullanmayın...Virüsleri yakalamıyor...Eğer paranız yoksa Avast kullanın....

tufanerciyas
17-01-2012, 16:24   |  #8  
Yıllanmış Üye
115 mesaj

Hiç virüs programı kullanmamak en güzeli;)

Kırık Çocuk
21-01-2012, 14:02   |  #9  
Yıllanmış Üye
473 mesaj

Arkadaş Apple'ın dünyaca ünlü şirket olduğunu ve Safari'yi ilk defa bulmuş ve keşfetmiş. Bunun da ötesinde Safari MacOS işletim sisteminde en hızlı tarayıcıdır. Windows'ta çok gerilerdedir.

black_eternity
04-02-2012, 00:43   |  #10  
Üye
57 mesaj
Alıntı: Kırık Çocuk  
Arkadaş Apple'ın dünyaca ünlü şirket olduğunu ve Safari'yi ilk defa bulmuş ve keşfetmiş. Bunun da ötesinde Safari MacOS işletim sisteminde en hızlı tarayıcıdır. Windows'ta çok gerilerdedir.
evet aynen öyle. çünkü mac sistemler windows kadar hantal çalışmazlar. neticede safari, itunes veya quicktime programlarını en mükemmel şekilde kullanabiliyorsunuz. Fakat windows ta işler değişiyor. Stabil çalışan bir tarayıcıya daha rastlamadım ben windows ortamında. var diyen söylesin. Ama şunu söyleyebilirim en hızlı açılan tarayıcı opera, en çok işlevsellik sunan da Firefox olmuştur. Keşke ikisini harmanlayıp bir tarayıcı yapsalar :S

sosyalik
04-02-2012, 00:49   |  #11  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj
Alıntı: LENO7  
Ama Sizi Bilmem yok kullanmayı bilmiyorum yok öyle böyle derseniz burayı görmezlikten gelin...
Kullanmayı biliyorum ama Safari'yi kullanmak için hiçbir neden bulamıyorum. Hızlı dersen diğerleri de onun kadar hızlı, arayüz desen bence Windows'taki arayüzü kötü. Onlar dışında sayabileceğim bir özellik bile bulamıyorum. Eklenti desteği de yok. Şu an Firefox kullanıyorum, gayet işlevsel ve hızlı.