işte geçirilen ilk gün istifa edeceğini düşünmek

theironman
12-11-2015, 14:14   |  #1  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

okuldan yeni mezun olmuşum, kariyer sitelerinden mesleğimle az çok ilgili bütün işlere başvurmuşum, telefon bekliyorum. neyse bir sabah telefon çaldı. iş görüşmesi daveti. süper. mülakattı, evrak toplamaydı vb... üç gün sonra işe başladım.

işe girerken, beklenti yükselmesin diye peşinen adama şunları şunları biliyorum demiştim. ok dedi, şunları bunları da burada öğrenirsin.

oh ne ala.

gel gör ki adam ilk günden baskı yapmaya başladı. şu iş nasıl gidiyor? lan nasıl gitsin daha bismillah, henüz sistemi anlamaya çalışıyorum.

o gün, patron denen tez canlı acımasız saat başı gelip gelişme var mı? nasıl son durum? diye soruyordu. sordukça beni strese sokuyordu. nereye düştüm ben böyle, benden beklenti yüksek, icat yapmamı bekliyor olmalı. halbuki ben üç kuruşa çalışacak yeni mezun kontejanından girmiştim işe...

o gün, yani ilk gün anladım olacakları. bu işi yapamayacaktım. istifa etmeliydim. iki hafta kadar devam ettikten sonra bir daha işe gitmedim. patrona da telefonla bildirdim istifamı. kızdı tabi. kızsın hıyar. hak etti.

siz yinede bana bakmayın tabii bişeye güvenmeden beş kuruyşsuz öle kalakalmakda var hani

raziel34
12-11-2015, 14:15   |  #2  
raziel34 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 25
204 mesaj

bankaya başladığım ilk gün yaşadığım his. tamı tamına 1. yıl dönümünde haklı çıkan öngörüm.

selim_firat
12-11-2015, 14:16   |  #3  
selim_firat avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 15
51 mesaj

çalıştııım son iki işte yaşdığım durm ilkinden 8 ayda kurtuldum bundan ne zaman yetr derim bilmiyrum 10 ay oldu amma olsunn