İstenilen DataGridview Hücresine Verileri Çekme

IsmayLBAL
26-01-2018, 21:25   |  #1  
IsmayLBAL avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
65 mesaj

arkadaşlar merhaba, ekteki resimdeki gibi bir datagridview'im var, görüleceği üzere veritabanında birim adı Baro Kafeterya olan ürünleri datagridview'e çekiyorum, onun hemen yanındaki seçili hücreye de birim adı Bahçe Kafeterya olan ürünleri çekmek istiyorum, yani 2 grid yerine aynı datagridview'de yan yana göstermek istiyorum. Bunu nasıl sağlayabilirim, teşekkür ederim

White-Fox
26-01-2018, 22:03   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

wpf seni kurtaracak sonrada kendine çok kızacaksın :D neyse

datagridadı.Rows[x].Cells[4] => buraya bahçe kafeterya ve altına ürünler gelicek.

datagridadı.Rows[x].Cells[5] => adet

datagridadı.Rows[x].Cells[6] => fiyat

datagridadı.Rows[x].Cells[7] => tutar

Bir for döngüsü ile 0 dan x e kadar giderken gerekli verileri yerleştirmiş olursun.Yani Bu datagride nasıl veri çekiyorsan aynı verileri biraz ötelyerek çekeceksin.

IsmayLBAL
26-01-2018, 23:57   |  #3  
IsmayLBAL avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
65 mesaj

cevap için teşekkür ederim :) ancak bunu döngüye sokmakta problem yaşıyorum zaten, bunu veritabanından çekeceğim, bu şekilde olmaz ki

Son Düzenleme: IsmayLBAL ~ 27 Ocak 2018 00:16
White-Fox
27-01-2018, 00:24   |  #4  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

o konuda bir şey söylerim ama datagride ilk bu verileri nasıl çektiysen , bunları da aynı şekilde çekeceksin.Yoksa yamalı bohçaya döner.Bir datagrid daha at , visibility yi hidden yap o datagride çek istediğin verileri sonra o datagridin satırlarını sütunlarını , yukarıda attığım şekilde eşle.