istenmeyen pencereler deli etti artık

_eFeKenTLi_
26-12-2009, 16:28   |  #1  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
716 mesaj

arkdaslar fire fox adblock plus acılan sayfayı engellemıyor sadece sıde ıcındekı ıcerıklerı fıltrelıyor .  adblock ıse yarmadı sadece ıcındekı flashları resımlerı vs vs seylerı fıltrelıyor ama sıte yıne acılıyor .
wındows / sıstem32/drivers/etc/hostdan engelledım sıte acılıyor fakat sayfa goruntelenemıyor dıye gelıyor ama sonucta yıne acılıyor . zıyaret ettıgım sıte ıcınde kaldıgım sure ıcın de arada gelıyor butur seyler . butur seylerı ıstemıyorum .   
   bun tur acılan pencerelerı engellemenın yolu yokmu kokunu kuratmakkkktan bahsedıyorum . nasık olurda ıstemedıgım bır sıte nasıl acılır nasıl bır hızmet anlayısı var sıtelerın anlamıyorum .

czsss
26-12-2009, 16:49   |  #2  
Yıllanmış Üye
113 mesaj

kullandığın eklentileri kaldır ve şu programı kur

http://www.admuncher.com/

işini görürse bilgim olsun

Son Düzenleme: czsss ~ 26 Aralık 2009 16:51
_eFeKenTLi_
26-12-2009, 17:01   |  #3  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
716 mesaj

program hakkında bılgı verırmısın wep sıtesı yabancı oldugu ıcın anlamıyorum . kurmadan once nasıl kullandıgını acıklarmısın .

czsss
26-12-2009, 17:11   |  #4  
Yıllanmış Üye
113 mesaj

bu bi eklenti değildir
 program kurulduğudan itaberen görev çubuğuna yerleşiyor istenmeyen açılır pencereleri ve reklamları kaldırıyor hem temiz bi sayfa hemde hızlı bi sörf imkanı tanıyor

sitesinden download nowdan bilgisayarına indir ve kur  hepsi bu kadar extra ayar gerektirmez
sörf halinde göreceksin sate sayfanın temizliğini ve görev çubuğundaki simgesinin hareketliliğini

_eFeKenTLi_
26-12-2009, 17:53   |  #5  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
716 mesaj

devamlı regıter ekranı gelıyor 30 gunluk olarak kuruyorum tekrardan acılıyor regıster sayfası

czsss
26-12-2009, 18:35   |  #6  
Yıllanmış Üye
113 mesaj

evet sölemeyi unutmuşum ücretli bi program 30 günlük deneme süresi var

program aktifmi peki şu an  

Nicoll
26-12-2009, 21:51   |  #7  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

Firefox NoScript eklentisini kur. Kurtul...

Ayrıca Firefox > Araçlar > İçerik bölümünde "Açılır pencereleri engelle" işaretli olduğundan emin ol.

_eFeKenTLi_
27-12-2009, 03:54   |  #8  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
716 mesaj
Alıntı: Nicoll  
Firefox NoScript eklentisini kur. Kurtul...

Ayrıca Firefox > Araçlar > İçerik bölümünde "Açılır pencereleri engelle" işaretli olduğundan emin ol.

Firefox  noScript eklentısı ısımı gordu tesekkur ederım . bırde ie8 de engelleyebılsem . her defasında sayfayı kastırıyor acılır pencere uyarısı geldıgınde . bu program ucretlı devamlı kullanabılecegım bısı degıl . bırde asagıdakı hatayı alıyorum . admuncher programında .  
    bırde bazen ie8 de  googleyı actıgımda error yazısı gıbı bısı cıkıyor . bu neden kı.

Son Düzenleme: _eFeKenTLi_ ~ 27 Aralık 2009 04:09
czsss
27-12-2009, 04:13   |  #9  
Yıllanmış Üye
113 mesaj

kullanıyorum ve onsuz bi pc m olsun istemiyorum

bu hatayı ben hiç almadım

czsss
27-12-2009, 04:16   |  #10  
Yıllanmış Üye
113 mesaj

ve ben sadece ie 8 ve chorme kullanıyorum

_eFeKenTLi_
27-12-2009, 11:33   |  #11  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
716 mesaj

crome guzel ama nedense bende hatalı calısıyor . vede cromeyı yukledıgım de devamlı cromeye aıt bır exe dosyası calısı vazıyette kalıyor  gorev yonetıcısınde gozukuyor amacı guncellemelerı kontrol etmekmıs ama benım bu ıs hosuma gıtmedı . bırde sayfaları duzgun yuklemıyor mesela ogame.com.tr  sıtesınden onlıne oyuın oynuyorum crome de galaksı menusunu duzgun yerlestırmıyor vede bazı sayfalarda hatalı yerlestırme yapıyor .

PcMaKeR
27-12-2009, 11:40   |  #12  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

sana bir öneri:
ie 8 kullan
açılır pencere engelleyicisini maksimuma getir.
uyarı seslerini kaldır.
bundan sonra sıkıysa bir tane pencere açılsın.
tıklama ile bile açılmıyor.
sıfır eklenti.
eğer mecburi açılır pencere gereken siteler varsa(bankalar gibi) izin verirsin bitti.
ha bir yöntem daha var ctrl+alt a basıp linke tıkladığında açılır pencere otomatik açılıyor. koruma geçici olarak sen klavyeden elini çekesi kalkıyor.

Ben bunun kadar kuvvetli engelliyici görmedim. Eklentiler yavaşlatıyor firefox u. bende arada firefox kullanıyorum ama onuda böyle activex çalışan sitelerdeki sakat activexlerden korunmak için. ama ie de güvenli mod geldiğinden beri onuda az kullanır oldum.

_eFeKenTLi_
27-12-2009, 13:53   |  #13  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
716 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  
sana bir öneri:
ie 8 kullan
açılır pencere engelleyicisini maksimuma getir.
uyarı seslerini kaldır.
bundan sonra sıkıysa bir tane pencere açılsın.
tıklama ile bile açılmıyor.
sıfır eklenti.
eğer mecburi açılır pencere gereken siteler varsa(bankalar gibi) izin verirsin bitti.
ha bir yöntem daha var ctrl+alt a basıp linke tıkladığında açılır pencere otomatik açılıyor. koruma geçici olarak sen klavyeden elini çekesi kalkıyor.

Ben bunun kadar kuvvetli engelliyici görmedim. Eklentiler yavaşlatıyor firefox u. bende arada firefox kullanıyorum ama onuda böyle activex çalışan sitelerdeki sakat activexlerden korunmak için. ama ie de güvenli mod geldiğinden beri onuda az kullanır oldum.
  evet dedıgınız gıbı yaptım daha oncekı programı kaldırdım cunku ucretlı bır programmıs vede tarayıcıyı yavaslattı .   fire fox ıcın noscript eklentisini kurdum harıka olaganustu bır sekılde engellıyor google crome gıbı . ustelık sonradan acılan deste deste reklam sayfaları acılmıyor sıte ıcındekı banner lar bıle kalktı .  ie8 ıcınde dedıgınız ayarları yaptım . suan sahane oldu vede fıre foxda eklendı olmamasına rahmen . norton tollsbara rahmen hıcbır sekılde yavaslama yok . ılgılenen arkadaslar ıcın tsk ederım . konu kılıtlenebılır .

alpagun
27-12-2009, 14:29   |  #14  
alpagun avatarı
Yıllanmış Üye
492 mesaj

Ben de aynı dertten muzdarip idim. Bu tür reklâm sayfalarının güvenlik yazılımları ile engellenmesi gerektiğini zannediyordum. Hangi güvenlik programını kursam, değişen bir şey olmuyordu. Firefox eklentisi epey işime yaradı. Evvelce zırt-pırt çıkan reklam sayfaları artık görünmüyor.

Bilgiyi payklaşan arkadaşlara teşekkür ederim.

Nicoll
27-12-2009, 14:38   |  #15  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
1,352 mesaj

Internet Explorer W3C web standartlarını altüst etmiştir. Wndows ile birlikte gelmesi nedeniyle kazandığı haksız yüksek kullanım oranını suistimal ederek Web'e kendi koyduğu standartları getirmek istemiştir... (diğer tarayıcılar ile arasındaki uçurumu görmüş olacak ki 8. sürümü biraz yumuşadı) Aynı nedenden ötürü geride bırakacağımız son bir yılını mahkeme kapılarında geçirdi...

Kullanım oranına bakarsak yeni nesil html5 standartlarında öncü olacağına hala html5 desteği yoktur. Bunun anlamı Google Wave gibi gelişmiş sitelere IE ile giremeyeceğinizdir.

Amacı tekelleşmek ve sömürmek olan bir akla hizmet etmemek için Internet Explorer'ı ne kadar çabuk terk ederseniz okadar iyidir. Önerilen IE8'i bu bilgiler ışığında birdaha düşünün...

Son Düzenleme: Nicoll ~ 27 Aralık 2009 14:44
Nicoll
27-12-2009, 14:42   |  #16  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
1,352 mesaj

Biz teşekkür ederiz efendim...

Alıntı: alpagun  
Ben de aynı dertten muzdarip idim. Bu tür reklâm sayfalarının güvenlik yazılımları ile engellenmesi gerektiğini zannediyordum. Hangi güvenlik programını kursam, değişen bir şey olmuyordu. Firefox eklentisi epey işime yaradı. Evvelce zırt-pırt çıkan reklam sayfaları artık görünmüyor.

Bilgiyi payklaşan arkadaşlara teşekkür ederim.

PcMaKeR
27-12-2009, 15:00   |  #17  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
Alıntı: Nicoll  
Internet Explorer W3C web standartlarını altüst etmiştir. Wndows ile birlikte gelmesi nedeniyle kazandığı haksız yüksek kullanım oranını suistimal ederek Web'e kendi koyduğu standartları getirmek istemiştir... (diğer tarayıcılar ile arasındaki uçurumu görmüş olacak ki 8. sürümü biraz yumuşadı) Aynı nedenden ötürü geride bırakacağımız son bir yılını mahkeme kapılarında geçirdi...

Kullanım oranına bakarsak yeni nesil html5 standartlarında öncü olacağına hala html5 desteği yoktur. Bunun anlamı Google Wave gibi gelişmiş sitelere IE ile giremeyeceğinizdir.

Amacı tekelleşmek ve sömürmek olan bir akla hizmet etmemek için Internet Explorer'ı ne kadar çabuk terk ederseniz okadar iyidir. Önerilen IE8'i bu bilgiler ışığında birdaha düşünün...

Yapma yaw bir google wave yüzünden ie 8 den vazmı geçecem hadi hadi.
gelişmiş javascript motoru güvenliği en üste çıkartıyor.
gelişmiş pishing tanımlama ile saldırıları hemen blokluyor.
gelişmiş private özelliği ile saniyesinde webde iz bırakmadan gidiyorsun.
bir web sitesine 10 bağlantı aynı anda kurarak sayfaları daha hızlı açıyor.
w3 ün css 2.1 nie tam destek veriyor.
HTML5 daha tam oturmadan kimse tarayıcısına uyumluluğu var diyemez.

Tarayıcı kötüleme ne kullanıyorsan onu öv kullanmak isteyene yön verme isteyen okuyup istediği tarayıcıyı kullana bilir. biz firefox u kötülüyor muyuz yada chrome u hayır. Burda fanatiklik yapmanın manası yok.

Nicoll
27-12-2009, 15:09   |  #18  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
1,352 mesaj

Ben tarayıcı mı kötüledim şimdi burda? Sadece bilgi verdiğimi sanmıştım. Ayy Steve Ballmer duymasın ozaman beni... Göz kırpmaGülümseme

Alıntı: PcMaKeR  
Yapma yaw bir google wave yüzünden ie 8 den vazmı geçecem hadi hadi.
gelişmiş javascript motoru güvenliği en üste çıkartıyor.
gelişmiş pishing tanımlama ile saldırıları hemen blokluyor.
gelişmiş private özelliği ile saniyesinde webde iz bırakmadan gidiyorsun.
bir web sitesine 10 bağlantı aynı anda kurarak sayfaları daha hızlı açıyor.
w3 ün css 2.1 nie tam destek veriyor.
HTML5 daha tam oturmadan kimse tarayıcısına uyumluluğu var diyemez.

Tarayıcıkötüleme ne kullanıyorsan onu öv kullanmak isteyene yön verme isteyenokuyup istediği tarayıcıyı kullana bilir. biz firefox u kötülüyor muyuzyada chrome u hayır. Burda fanatiklik yapmanın manası yok.
_eFeKenTLi_
27-12-2009, 22:22   |  #19  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
716 mesaj

arkadaslar herkeze tskler . Konunun cevabı net sekılde alındı . verılen bılgıler gercektende cok ısıme yaradı . tartısmanıza gerek yok .  ie8 hayal kırıklı zaten . sayfayı yuklerken hep sayfada kısa surelı donmalar yasanıyor . bazende ie8 cevap vermıyor bunu herkez bılıyor . bu yuzdende fıre fox kullanıyorum tas gıbı tarayıcı .