isteyip de yapamadığım masaüstü : :)

OSMAN BAĞÇEVAN
10-12-2009, 01:26   |  #1  
OP Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

İstediğiniz şekil masaüstü var mıdır ?
vista,xp görev çubuğunu windows 7 ye uygulamak yada mac işletim sistemi gibi masaüstü yapmak istiyorum ..
yada her istediğinizi söleyin bakalım , farketmez açıkcası..yapmak isteyipte yapamadığınız ?
sınırlarlarınızı en fazla ne kadar zorlayabileceksiniz bakalım görelim , çözmeye/yapmaya  çalışalım..
Bilgisayarda yapması uzun süren bir işi , kısa yapmak istiyorum gibi şeyler de diyebilirsiniz , temayla alakalı..Mesela , tek tek simge değiştirmek gibi..

NOT : sadece bilgi amaçlı soruyorum...Xp, vista, win 98, 2000 , nt  işletim sistemi kullananlarda yazabilir tabiki..

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 10 Aralık 2009 03:43
gokhan38
10-12-2009, 02:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,097 mesaj

olmamı : )
linux coklu masaustu ozellıgınnı aynen yansıtacak bı masaustu duzenlemsı ıstıyorum.
1 coklu masustu olacak en az altı tane
2 aynı lınux takı gıbı ctrl tuşuna bastıgımızda ekran gerıye cekılecek ve ıstedıgımız masaustunu secebılecez (yom3d programı bunu yapıyor demeyin madde 3 ü okuyun : ) )
3 yıne linux takı gıbı programların yarısını bı masaustunde dıger yarısını dıger masaustunde kullanabılecegız .
şekil a da görüldügü gibi olacak

OSMAN BAĞÇEVAN
10-12-2009, 03:25   |  #3  
OP Denetmen
6,606 mesaj

1.Yodm3D  yükle o daha iyi..senin dediğin programı bulamadım ben :P

2.zaten bu tarz programların hepsinde masaüstü sayısı 2 den başlayıp , 12 ye kadar gidebiliyor..Biraz araştırmanla anlarsın zaten..
bir de altı tane masaüstünü ne yapacaksın , sistemin iyi olması gerekiyor..İki oyunu açamayan bilgisayar , 6 tane masaüstünde farklı işlemleri nasıl açsın :)

3.yine bu tarz programların çoğu bu işi yapıyor zaten..

Gelelim sonuca :
1.dexpot :
en az 2 en fazla  20 masaüstü.yaptığı iş  :
istediğiniz pencereyi saydım yapabiliyorsunuz..
istediğiniz şekilde bir başka masaüstüne geçebiliyorsunuz..İstersen ctrl tuşuna bas , istersen klavyeden hiçbir tuşa basma , kendin belirlersin yani..
yanliz bu program baska bir masaustune gecis yaparken efektsiz geciyor
indirmek için :
http://www.indirbir.com/dexpot_26099.html

2 : Cube Desktop :
en az , en fazla 6 masaüstü..bunda da çoğu işi yapabilirsiniz..En iyi anlatan şurası sanırım :
http://www.unreadedpost.com/home ... asaustu-uygulamasi/
indirmek için :
http://www.thinkinbytes.com/en/home/index.php

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 10 Aralık 2009 03:29
mons
10-12-2009, 09:04   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
416 mesaj

programlarla linux un görselliğini ve kullanımını yakalamanız mümkün değil bu programlar kasabilir fakat linux ta kaç masaüstü koyarsanız koyun normal bir makinada asla kasmıyor. ayrıca bu programlar görsellik için fakat linux kullanım ve görsellik olarak sunuyor.

beycanerkul
10-12-2009, 09:55   |  #5  
Yıllanmış Üye
628 mesaj

vista home basic e başka programlarla saydam tema ekleme yapmak istiyorum hangi programla sorunuz bir şekilde yapabilirim

xxömür
10-12-2009, 10:47   |  #6  
xxömür avatarı
Yıllanmış Üye
1,574 mesaj

Bende elimdeki sevdiğim simgeleri  otomatik olarak eski simgelerle yer değiştirmeisni istiyorum teker teker el ile yapmak zor geliyor her format sonrası ugras dur varmı bunun daha iyi bir yolu

yalcinkurt
10-12-2009, 12:03   |  #7  
yalcinkurt avatarı
Yıllanmış Üye
1,580 mesaj

Ben hala XP kullanıyorum. Windows 7 için sistemim tamam ama sadece ram yeterli değil. O yüzden ram ayarlayana kadar XP'ye devam edeceğim. Sonra Windows 7'ye geçeceğim.

XP'yi modifiye edebileceğim kaliteli bir program var mı bildiğin? Varsa yayınlayabilir misin? Şimdiden teşekkürler.

hesk
10-12-2009, 15:09   |  #8  
Yıllanmış Üye
447 mesaj

20 masaüstü fazl adiye 6lığı seçtim gayet hoş teşekkürler...

Alıntı: OSMAN BAĞÇEVAN  
1.Yodm3D  yükle o daha iyi..senin dediğin programı bulamadım ben :P

2.zaten bu tarz programların hepsinde masaüstü sayısı 2 den başlayıp , 12 ye kadar gidebiliyor..Biraz araştırmanla anlarsın zaten..
bir de altı tane masaüstünü ne yapacaksın , sistemin iyi olması gerekiyor..İki oyunu açamayan bilgisayar , 6 tane masaüstünde farklı işlemleri nasıl açsın :)

3.yine bu tarz programların çoğu bu işi yapıyor zaten..

Gelelim sonuca :
1.dexpot :
en az 2 en fazla  20 masaüstü.yaptığı iş  :
istediğiniz pencereyi saydım yapabiliyorsunuz..
istediğiniz şekilde bir başka masaüstüne geçebiliyorsunuz..İstersen ctrl tuşuna bas , istersen klavyeden hiçbir tuşa basma , kendin belirlersin yani..
yanliz bu program baska bir masaustune gecis yaparken efektsiz geciyor
indirmek için :
http://www.indirbir.com/dexpot_26099.html

2 : Cube Desktop :
en az , en fazla 6 masaüstü..bunda da çoğu işi yapabilirsiniz..En iyi anlatan şurası sanırım :
http://www.unreadedpost.com/home ... asaustu-uygulamasi/
indirmek için :
http://www.thinkinbytes.com/en/home/index.php

OSMAN BAĞÇEVAN
10-12-2009, 16:51   |  #9  
OP Denetmen
6,606 mesaj
Alıntı: mons  
programlarla linux un görselliğini vekullanımını yakalamanız mümkün değil bu programlar kasabilir fakatlinux ta kaç masaüstü koyarsanız koyun normal bir makinada aslakasmıyor. ayrıca bu programlar görsellik için fakat linux kullanım vegörsellik olarak sunuyor.
sizi bilmem ama ben linuxdan daha iyisini windows 7 ye uyguladım ve kullanıyorum ayrıca linux u kim kullanıyor...Chip dergilerini okuyun , geçen sene ubuntu bilmem kaç versiyonu , vista ya rakipti , şimdi ise ubuntu kola mı artık ne bilemicem , o işletim sistemi windows 7 ye meydan okuyor..Ben bundan anlıyorum ki linux sadece meydan okuyor , windows gibi olamıyor..Üstelik performsans diyorsunuz ki ben ubuntu nun son çıkanını kurduğumda hiçde performans göremedim..

Ben bu kasma mevzusuna artık her yorumlarda cevap yazıcam..Bilmiyorsan yanlış yorum yapma yada ispatla..
Geçenbir forumda da rocetdock ve windowsblinds in kastığı sölendi , şahsım tarafımdan verdim cevabı..Siz de kasıyor diyorsunuz , neye dayanarak kastığını sölüyorsunuz..Sizin sistem tarihi eserlik bir sistem de tabiki kasar..Bırak temayı virüs programı kasar..He geçen gün gördüğüm tarihi eserlik bir xp de yapılan temayı anlatamam zaten..Adam bir deepfreeze kurmuş (işletim sistemi virüslü xp) bir de tema kurmuş o kadar..O temanın nasıl yapıldığını sorduğumda bazı kişilere cevap ne gelmişti biliyor musun ?
Cevap olarak çoğu arkadaşım bana ''bu temayı ilk kez görüyorum , çok güzel gerçekten''gibi şeyler dedi..
Çoğu da programcı ve uzman bilgisayarcı MALESEF..neyse konuyu dağıttınız ve dağıttım yeterince..

Nasıl gözle bakarsan öle görürsün...

Alıntı: xxömür  
Bende elimdeki sevdiğim simgeleri  otomatik olarak eski simgelerle yer değiştirmeisni istiyorum teker teker el ile yapmak zor geliyor her format sonrası ugras dur varmı bunun daha iyi bir
şimdi size ben tune up önersem , ben kendi yorumumdan şüphelenirim..Derim ki kendi kendime ''Osman adam gidiyor tema programı istiyor , sen gidiyorsun optimize programı öneriyorsun..He yapacağını yapıyor ama o başka bu başka''
onun için güzel bir cevap :
sadece indirin , kullanın..Sonra buraya gelip , beğenmezseniz istediğinizi söleyin..Özellikle kasıp , kasmadığını..Gerçi bu temaları yada bu tarz programları çoğunlukla kullanmayanlar , kasıyor der de olsun :)
http://stardock.cachefly.net/iconpackager_public.exe
hazır yapılmış tema paketleri de var , ama kullanmıyorum..Onlar bana saçma geldi , 3-4 download yaptıktan sonra..Değiştirdikleri , kötü simgelerdi o yüzden de linki vermek istemiyorum..

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 10 Aralık 2009 18:47
OSMAN BAĞÇEVAN
10-12-2009, 16:54   |  #10  
OP Denetmen
6,606 mesaj
Alıntı: yalcinkurt  
Ben hala XP kullanıyorum. Windows 7 için sistemim tamam ama sadece ram yeterli değil. O yüzden ram ayarlayana kadar XP'ye devam edeceğim. Sonra Windows 7'ye geçeceğim.

XP'yi modifiye edebileceğim kaliteli bir program var mı bildiğin? Varsa yayınlayabilir misin? Şimdiden teşekkürler.

modifiye derken , nasıl bir modifiye istiyorsunuz onu söleyin..Sınırları zorlayın diye boşu boşuna yazmadık : )
yanlız ram iniz eğer ki 512 mb sa eğer , tema önermem..Çünkü önerirsem bir tema , ertesi gün gelir kastı kastı diye bağırırsınız..
768 mb yada 1 gb ram ile windows 7ye de sorunsuz geçebilirsiniz..
Alıntı: hesk  
20 masaüstü fazl adiye 6lığı seçtim gayet hoş teşekkürler...
dexportunda saydamlaştırma efekti var..Bir program o işi yapıyor , diğeribaşka iş..Doğrusu beğendiyseniz hiç karıştırmayın , kullanırın..Ben teşekkür ederim..
Bir program daha önerebilirim , benim kullandığım :
http://www.astonshell.com/files/altdesk19.exe
sade bir program..Sisteme etki etmiyor galiba , dikkat etmedim : )
Alıntı: beycanerkul  
vista home basic e başka programlarla saydam tema ekleme yapmak istiyorum hangi programla sorunuz bir şekilde
yine anlamadım..
Vista , sürümü önemli değil..Sizin vista ya , saydam tema efekti :S
yukarıda verdiğim dexport programı her istediğiniz pencereyi saydam yapabiliyor , bunun gibi birşeymi acaba ?
biraz daha ayrıntılı anlatırsanız belkim buluruz : )

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 10 Aralık 2009 17:09
hesk
10-12-2009, 17:57   |  #11  
Yıllanmış Üye
447 mesaj

http://www.astonshell.com/files/altdesk19.exe ne işe yarıyor..

OSMAN BAĞÇEVAN
10-12-2009, 18:12   |  #12  
OP Denetmen
6,606 mesaj

hesk , en az , an fazla 3 masaüstü..Hepsine tek tıkla geçiş yapabilirsiniz , ekranın kenarına koyarak..Bütün açık olan exe uzantılı programlar yada dosyalar burada yer alıyor..1.masaüstünden ikinci masaüstüne çok kolay bir şekilde birbirlerine taşıyabilirsiniz..Tabiki klavye tuşlarıylada bu mümkün..
Örnek : müzikler klasörü masaüstü 1 de..Sağ da ki system tray a benzer simgesini alıyorum , onun yanına taşıyorum..Bi bakmışım ki masaüstü 2 ye müzikler klasörü gelmiş..

baris57
10-12-2009, 18:39   |  #13  
Yıllanmış Üye
247 mesaj

Ben Mac OS X Leopard Kullanıyorum görsellik çok güzel

hesk
10-12-2009, 18:49   |  #14  
Yıllanmış Üye
447 mesaj
Alıntı: OSMAN BAĞÇEVAN  
hesk , en az , an fazla 3 masaüstü..Hepsine tek tıkla geçiş yapabilirsiniz , ekranın kenarına koyarak..Bütün açık olan exe uzantılı programlar yada dosyalar burada yer alıyor..1.masaüstünden ikinci masaüstüne çok kolay bir şekilde birbirlerine taşıyabilirsiniz..Tabiki klavye tuşlarıylada bu mümkün..
Örnek : müzikler klasörü masaüstü 1 de..Sağ da ki system tray a benzer simgesini alıyorum , onun yanına taşıyorum..Bi bakmışım ki masaüstü 2 ye müzikler klasörü gelmiş..
görseli cube kdr iyi değil cube sewdim ben 3d felan:)

OSMAN BAĞÇEVAN
10-12-2009, 18:51   |  #15  
OP Denetmen
6,606 mesaj

hesk , kendin bilirsin arkadaşım..zevkleri/ renkleri  tartışmayalım : )

Alıntı: baris57  
Ben Mac OS X Leopard Kullanıyorum görsellik çok gü
peki Mac OS X de olup, windows da olmayan birşeyi söler misiniz ?(birşey değil , windows da olmayan herbirşeyini biliyorsanız tabiki ?)
Görsel olarak da anlatabilirsiniz elbet..

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 10 Aralık 2009 18:52
Kapalı Hesap (90304)
10-12-2009, 19:02   |  #16  
Kapalı Hesap
646 mesaj

windows conceptler var ya onlar

InvisibleOldBoy2046
10-12-2009, 23:25   |  #17  
Taze Üye
6 mesaj

windows 7'de hiç bir işe yaramıyor. XP'nin kullanımını win 7' ye benzetiyor. XP'de kalanlar için kullanışlı olabilir...

rare81
11-12-2009, 00:54   |  #18  
rare81 avatarı
Yıllanmış Üye
101 mesaj

Bu sitede işe yarar değişik masaüstü araçları ve diğerinde de bol bol resim var.
http://cihangir81.wordpress.com/ ... aryazilim/masaustu/

http://cihangirelbasan.blogspot.com/

Son Düzenleme: rare81 ~ 11 Aralık 2009 01:00
OSMAN BAĞÇEVAN
11-12-2009, 03:50   |  #19  
OP Denetmen
6,606 mesaj
Alıntı: InvisibleOldBoy2046  
windows 7'de hiç bir işe yaramıyor. XP'nin kullanımını win 7' ye benzetiyor. XP'de kalanlar için kullanışlı olabilir...
yaramadığı düşünüyorsanız kullanmayın..Burada windows 7 , xp tartışması yapılmıyor(yeterince tartışma yapıldı ve windows 7 nin üstün olduğu sölendi zaten) , konuyu iyi okuyun..

Halil Şahin
11-12-2009, 21:39   |  #20  
Halil Şahin avatarı
Yıllanmış Üye
715 mesaj

Linux süper ama Windows daa züperrr :))