isveç norveç gibi ülkeler varken türkiyede doğnlar

selim_firat
09-05-2016, 08:28   |  #1  
selim_firat avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 15
51 mesaj

büyük bahtsızlıktır. her güne başladığınızda "hay sikeyim" diye başlamanıza, geleceğe dair en ufak bir umudunuzun dahi olmamasına, bulunduğunuz ortamda kendinizi yabancı gibi hissetmenize sebep olur. kısaca "cenabet doğmak"tır.

Emre Kayhan
09-05-2016, 10:45   |  #2  
Emre Kayhan avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
85 mesaj

Kısmet bu işler. Benim gibiler bu vatanda doğmaktan şeref duyarken, en azından örnek ve ders alabileceği bir tarihimiz varken bahsettiğin ülkelerin herhangi bir geçmişi var mı? Avrupalı dediğin bizlerin başlattığı kavimler göçü ile oraya yerleşen BARBAR kavimler. Ostrogotlar, vizigotlar, vandallar vs.. Tarihte apaçık yazıyor hepsi. Hani hep bize derler ya barbar diye ama kendi geçmişlerini gizlerler. Soyumuz belli nerden geldiğimiz belli. Örnek aldıkların gerçek avrupalı değil, gerçek avrupalıları şu anda israil vuruyor, yardım için mavi marmara gitmişti o ülkeye mesela. Ben Türk olmaktan gurur duyuyorum. Tabi herkesin tercihi bu, ilerde o ülkelere yerleşirsin istersen, tamamen sana kalmış. Eğer başımızda PKK gibi bir lanet olmasa o bahsettiğin ülkelerdeki insanlar şimdi bizim yerimizde olmak isterdi. Ama olmuyor işte. Ülkemizin önüne taş koyuyorlar sürekli. Bu da ülkemizin vatandaşının ülkesine yukardaki yazılan gibi bakmasına neden oluyor. Ama şunu da unutma bizim suriyeliler gibi bırakıp gideceğimiz bir yerimiz yok. Bizi hiçbir ülke kabul etmez. Ve ayrıca bir TÜRK vatanını asla terk etmez. Vatanının değerini bil başka gidilecek yurt yok!