IT uzmanlarına 10 derste flört eğitimi

CHIP Online
12-01-2009, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Almanya'da bir üniversite, 440 bilgisayar mühendisliği öğrencisine bilgisayardan fazlasını öğretiyor

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/IT-u ... -egitimi_10432.html

Bilgisayar ve teknoloji konularında dahi sayılabilecek, bilgisi yüksek insanların sosyal hayatlarında sorunlar yaşadıkları uzun zamandır söylene gelir. İnanışa göre bu insanlar sosyal ortamlarda rahat edemez ve özellikle karşı cinsle iletişimlerinde haddinden fazla çekingen ve tecrübesizdir. Bu inanış TV programlarında sıklıkla bir espri aracı olarak kullanılsa da gerçek hayatta hiç bugün olduğu kadar ciddi bir sorun olarak ele alınmamıştı. Fakat Almanya'da bir üniversite 440 bilgisayar mühendisliği master öğrencisine sosyal hayatlarını geliştirecek bir flört etme dersini müfredeta koyunca, artık durum bilimsel olarak kabul edilmiş oldu.

Postdam Üniversitesi'nde master seviyesindeki 440 öğrenci normal ders programlarının yanı sıra artık bir de yazar ve radyocu Philip von Senftleben'dan flört dersleri alacaklar. Dersin içeriğinde partilerde insanları etkilemek, e-posta veya kısa mesaj ile flört etmek ve belki de en önemlisi; reddedilmeyle başa çıkabilmek öğretilecek. Üniversite bu programın öğrencileri gerçek iş hayatına hazırlamasını planlayarak, vücut dili, topluluk içerisinde konuşma ve stres yönetimi gibi konuları da ders içeriğine ekledi.

Tüm konu: IT uzmanlarına 10 derste flört eğitimi

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce gerçekten de bilgisayar dahilerinin sosyal yönleri zayıf mı?

panda34
12-01-2009, 11:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,344 mesaj

Sosyallik dediğiniz , sürekli olarak kızları SMS bombardımanına tutmak ise
ben almayım öyle sosyalliği !!! boşuna para , zaman , iş gücü kaybı .

hoglu
12-01-2009, 16:11   |  #3  
Yıllanmış Üye
130 mesaj

Tartışıyoruz: Sizce gerçekten de bilgisayar dahilerinin sosyal yönleri zayıf mı?

Kendim için söylemiyim ama genelde öyle, hatta bu sosyal yönler sadece flört ile alakalı değil aynı zamanda normal insan ilişkilerindede sorun çıkarıyor.

Fattur
12-01-2009, 17:51   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

eh işte biraz :D

nirvana26
13-01-2009, 08:47   |  #5  
Yıllanmış Üye
228 mesaj

benim işim bütün gün bilgisayarlarla bi fabrikanın bilgi işlemine bakıyorum server lar programlar yazıcılar nevarsa artık. eve gidincede sürekli bilgsayarda oturduğumu farkettim, ve beni bilgisayara bağlayan interneti kapattırdım ilk iş olarak. bunun yerine akşamları spor solonuna gitmeyi arkadaşlara takılmayı veya başka bişeyler yapmaya karar verdim başlarda zor oldu ama alışınca faydalarını görmeye başladım. bu flör konusunda da netteki kızlardan ziyade gerçekleriyle takılıyorum daha verimli oluyor.

silici06
14-01-2009, 17:26   |  #6  
Yıllanmış Üye
702 mesaj

ayrıca CHAT yapan kız çirkindir her zaman bunu da unutmayalım. (:

ona göre mesajlaşın e-posta veya kısa mesaj veya neyse ne

pivotx
17-01-2009, 21:53   |  #7  
Yeni Üye
45 mesaj

kişiden kişiye değişiyor bu durum bence. ben de yazılım uzmanıyım we üniversitede okuyorum eğlenip takılıyorum herşeyi birarada yapabiliyorum.. Ancak şunu da söylemeliyim yazılımcı arkadaşlarımın %70 i asosyal:)

DaRWeLL
17-01-2009, 22:25   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,851 mesaj

zayıftır tabii.adam bilgisayara kafa yoruyor.sosyallığı falan unutuyor.