İyi bir yazılımcı olmak

erosennin
23-04-2020, 20:20   |  #1  
erosennin avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Herkese merhablar, Ben bilgisayar mühendisi öğrencisiyim. Şu günlerde kendimi yazılıma adadım ve çok çalışıyorum. Ama aklımda hep soru işaretleri var hangi dili öğrenmeliyim ? ne yapmalıyım ? nasıl ilerlemeliyim ? Biliyorum ne yapmam gerekiyorsa ona göre dil seçmem gerekiyor. Ama ona da karar veremiyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim ?

White-Fox
24-04-2020, 21:59   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

Kendini dinlemen lazım, ne yapmaktan hoşlanıyorsun? Örneğin bir web uygulaması geliştirmekten hoşlanıyorsan ya da web üzerine kariyer istiyorsan bir backend dili (Java,C#,Go etc.) ve biraz da javascript lazım ama sen mobil üzerine gitmek istiyorsan Flutter,Dart,Kotlin,C# gibi diller karşına çıkar yok ben low-level takılayım işletim sistemine yakın katmanda işler yapabileyim makineye hakim olayım dersen C,C++ vb. bir dile yönelebilirsin.

Tabi ülkemizde yazılım sektörürün C#,Java,Python ağırlıklı olduğu bir gerçek.(Yüksek oranla C#)

Sana tavsiyem okul boyunca yatma, güzel ama büyük projeler geliştir gerekirse her alana bir gir neyi sevdiğini bul o yolda ilerle.