İzleyin: Simpsons da HD'ye geçti...

CHIP Online
18-02-2009, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Çizgi-dizi Simpsons'ın HD'ye geçişi 20 yıldır değişmeyen jeneriği de değiştirdi. Yeni jenerik burada

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/izle ... ye-gecti_11012.html

Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de önemli bir hayran kitlesine sahip olan çizgi-dizi Simpsons neredeyse 20 yıldır ekranlarda. 1989 yılından günümüze kadar tam 430 bölümü yayınlanan Simpsons, geçtiğimiz Pazar günü ABD'de yayınlanan bölümüyle ilk kez yüksek çözünürlüğe adımını attı ve HD olarak yayınlandı.

Çizgi-dizi için önemli bir adım olan bu geçiş, yıllardır hiç değişmeyen başlangıç jeneriğinin de ilk kez değişimine sahne oldu. Genel hatlarıyla yıllardır süre gelen jeneriğe bağlı kalan yeni jenerikte, çağı yakalamak adına küçük değişiklikler göze çarpıyor. Örneğin Lisa'nın okul arkadaşları artık bir Nintendo DS ile oynuyor, Simpson ailesinin emektar tüplü televizyonunun yerini düz ekran yeni bir televizyon alıyor, Bart'ın ceza olarak tahtaya yazdıkları da "HD is worth every cent - HD harcadığınız tüm paraya değer" olarak değişiyor. Diğer bir detay ise, anne Marge'ın yıllardır 243.2 Dolar olan market harcamasının yeni jenerikte iki katına, 486.52 Dolara çıkmış olması.

Siz de video bağlantısına tıklayarak yeni Simpsons jeneriğini yüksek kalitede izleyebilirsiniz. Bakalım diğer değişiklikleri bulabilecek misiniz?

Tüm konu: İzleyin: Simpsons da HD'ye geçti...

İzleyin: Simpsons'a HD makyajı!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Yeni jenerik hoşunuza gitti mi?

Kapalı Hesap (53751)
18-02-2009, 12:53   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

Daha izlemedim ama Simpsons'ın hoşuma gitmeyişi gibi bir şey olacağını sanmıyorum:))

Banned
18-02-2009, 14:59   |  #3  
Banlandı
347 mesaj

iyi olmuş güzel olmuş hatta eksik bile olmuş o ne biçim amerika dizisi öyle neredeyse adamlar bilgisayara elini sürmüyorlar...ama olsun iyi dizi..

Polat Alemdar
19-02-2009, 16:07   |  #4  
Üye
57 mesaj

simpsons ve southpark. Bu ikisi süper bence