Java: 2013'te hacker'ların gözü onda!

CHIP Online
01-10-2013, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Muhtemelen sizin de PC'nizde bulunan bu yazılımın hacker'lar için "nimet" olduğunu biliyor musunuz?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/jav ... ozu-onda_42946.html

Resimlerle: Tüm zamanların en ünlü 10 hacker'ı

F-Secure'un yeni raporuna göre, 2013'ün ilk yarısında en fazla saldırıya uğrayan platfom Java oldu. Zero-day açıklarını kullanan saldırganlar, Java platformunu kullanan bilgisayarları hedef alarak büyük zarar yarattılar.


Tarayıcı eklentisi üzerinden bilgisayarlara sızmak için açık kapılar bulan saldırganların Java'yı hedef olarak seçmesi sürpriz olarak görülmüyor. Çünkü, Windows ile olan ilişkisi nedeniyle de beklenmedik açık kapılar yaratabiliyor.


F-Secure'a göre, saldırganlar 1.000 kulanıcının 78'inin kimliklerini Java'daki açıklar sayesinde kolayca çalabiliyorlar. Fakat ne yazık ki, Java pek çok şirket ve kişi için önemli işlevlere sahip olduğundan java yazılımını veya tarayıcı eklentilerini bilgisayardan kaldırmak bir seçenek olarak görülmüyor.


Java saldırısı yapan hacker'ların ise beş önemli hack yazılımını kullandığı göze çarpıyor. Bunlar, BlackHole, SweetOrange, Crimeboss, Styx ve Cool. 


<span style="text-decoration: underline;">Bir kötü haber de Macintosh sahiplerine... Haberimizin ikinci sayfasında...</span>


Tüm Konu: Java: 2013'te hacker'ların gözü onda!

Resimlerle: Tüm zamanların en ünlü 10 hacker'ı

Kaynak: www.chip.com.tr