java ödevime yardım karşılıgı verilecektir

demir12
15-11-2008, 12:16   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
40 mesaj

arkadaşlar iki gün icinde yapmam gereken bir ödevim var kolay bir ödev apptlet grafikler ile ilgili aşagıya ekledim yalnız ben yapıyorum ama statik olmuyo yapabilecek  arkadaşlar olursa iki gün içinde bana mail atabilirmi 17 kasım pazrtesine kadar yetişmeli java bilen biriicin bir saat sürmez cok tesekkur ederım.ugraşan arakadaşa küçükde olsa emegi için 25 ytl öderim.isterse peşin olarak fatih9927@mynet.com.tr adresine mesaj atınız lütfen veya burya yazınız iletişim kuralım saygılarımla iyi çalışmlar

Son Düzenleme: demir12 ~ 23 Kasım 2008 10:24
bozfar
15-11-2008, 16:09   |  #2  
Yeni Üye
42 mesaj

arkadaşım öncelikle böyle bir karşılıklı para-ödev ilişkisini doğru bulmuyorum. sonuçta sen öğreneceksin ve senin işine yarayacak. ben sadece sana biraz yol göstermeye çalışacam. eğer bir sınıfı japplet'ten türetirsen kolaylıkla applet olarak kullanabilirsin o sınıfı ayrıca çizim yapabilmen için şu metodu yazman gerekir
public void paint(Graphics g)
{}
bu metodun içinde g parametserini kullanarak çeşitli çizimler yapabilrisin
örnek metotlar vereyim
g.drawRect();//verdiğin boyuta göre kare veya dikdörtgen olur
g.drawArc();//verdiğin dereceye göre çember olur
g.fillRect();//drawRect() ile aynı içini doldurur
g.fillArc();//drawArc() ile aynı içini doldurur
g.setColor(Color.red)//örnek renk
kolay gelsin...

bozfar
15-11-2008, 16:10   |  #3  
Yeni Üye
42 mesaj

ayrıca setSize() metodu ile appletin boyutlarını ayarlayabilirsin
getWidth() ve getHeight() ile boyuları alabilirsin
tekrar kolay gelsin...

since1299
15-11-2008, 19:48   |  #4  
Taze Üye
9 mesaj

arkadaşım bu dediklerini rahatlıkla internetten yada java kitaplarından biraz araştırmayla bulabilirsin.2 gün boyunca sen yatıp başkası yapacak sende karşılığını varecen (artık karşılık neyse:S).Biraz çabala bence

demir12
16-11-2008, 12:32   |  #5  
OP Yeni Üye
40 mesaj

arkadaslar hepinize ilgisi için çok teşekkür ederim.parayla ödev yaptırmak benimde hosuma gitmiyo. ödevin %70 bitti ama hoca böyle kabul etmiyo bir cemberin icinin rastgele bos veya dolu olacagını 10larca kitaba baktım bulamadım kimseyede soramadım.bu sekil icin renkleri tanımlayamayacagız mı ne yapayacagız hazır bir metod yokmu
bu yüzden bütün ödev kaldı.mecburen böylem oldu apptlet kullanmak çok basit zaten javayı iyi bilen biri için 2 saat sürmez ödev tam benim istedigim yardım olmadı ama yinede sagolun ödevin günü zaten bu akşam bitiyo yetişmez kendinize iyi bakın selamlar

beerkyeloglu
27-06-2021, 00:28   |  #6  
beerkyeloglu avatarı
Taze Üye
4 mesaj

java ödeviniz varsa pm yoluyla ulaşın , cüzzi ücret karşılığı yapabilirim.