Java yükleyemiyorum....

ekhrem123
18-09-2010, 00:21   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
26 mesaj

Arkadaslar öncelikle herkese merhaba... Foruma yeni katıldım. Konuyu umarım doğru yere açmışımdır.

Sorunum şu;
Bilgisayarıma Sality.aa diye bir virüs dadandı. Bu virüsü silmek icin Kaspersky antivirüs yükledim. Bu nalet virüs tüm .exe dosyalarına bulastıgından javaya da girmiş. Kaspersky ile tarama yaparken antivirüs programı bu javayı virüs olarak görmüş ve silmiş. Şimdi javayı ne yükleyebiliyorum ne de kaldırabiliyorum. Yenilemek icin urastım olmadı. Her seferinde hata verdi.İstediği bir .msi dosyası var. Bu olmayınca javayı kaldırmıyor diye anladım. Dosya şu; "jre.1.6.0_8-c.msi"Fakat bi program var onla javayı pc den komple sildim. Yine java pc sisteminde yüklü olarak gözüküyor. Komple sildiğim halde hala benden aynı dosyayı istiyor. :( Hiç bişey anlamadım. Yardımlarınızı bekliyorum. Cok zor durumdayım. Saygılar... İyi Çalışmalar....

ekhrem123
18-09-2010, 11:54   |  #2  
OP Yeni Üye
26 mesaj

Eğer Bilgisayarında Java(TM) 6 Update 21 yüklü olan varsa bi zahmet onu bi klasöre atıp, RAR'layıp upload edebilir mi? O şekilde denersem belki işe yarar...

muh34
03-11-2010, 01:29   |  #3  
Yıllanmış Üye
215 mesaj

Java programının bilgisayarda hala gorunurde olduguna aldiris etmeden son bir kez bilgisayarınızdaki java ile ilgili ne varsa tekrar kaldırmayı deneyiniz.Daha sonra https://cds.sun.com/is-bin/INTER ... h-JPR%40CDS-CDS_SMI adlı siteden JDK'yi indirebilirsiniz ve akabinde JCreator editorunu indirin.
Başarılar

angeleus_gs
17-12-2010, 18:19   |  #4  
Taze Üye
2 mesaj

ne olur biri bana yardım etsinnn  java kurmaya çalışıyorum ama sureklı olarak 1305 kodlu hatayı alıyorum. "error reading from file C:/Users/Kullanıcı/AppData/LocalLow/Sun/Java/jre1.6.0_23/jre1.6.0_23.msi. verify that file exists and that you can access it" mesajı cıkıyor retry diyorum yine aynı hataya dönüyor. cancel diorum kurulumu iptal ediyor. program ekle kaldırda java yok, perfect unistall programıyla kaldırmayı denedim, ordada bulunamadı bir dosya. c diskindeki program filestan aradım taradım hiçbir şekilde javayla alakalı bir dosya şu bu yok ne yapacagım ben ne olur yardım edin, lütfen lütfen lütfen