Javascript Testi. Hani Opera en iyisiydi.

PcMaKeR
25-03-2010, 19:23   |  #51  
PcMaKeR avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Orda eksik mi var yoksa ben apache yi kurduğumda redhat fazladan mı veriyor.

Oracle ın referans listesi çok büyüktür. Türkiyedeki neredeyse bütün belediyelerin Oracle database kullandığını biliyorum. Ücretsiz destek için 25 bin tl alıyorlar demi :) Oracle ın database i çok pahalı.

İş oracle a kaydı şimdide.

man on the moon
25-03-2010, 19:39   |  #52  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

opera konusuna dönecek olursak bir itirafta benden gelsin. chrome görüntüleme konusunda da opera nın önüne geçiyor, css3 ile hazırlanmış opera logosu bunun en büyük kanıtı, linkte gördüğünüz opera logosu köşe düzeltme ile yapılmış, resim yok, ayrıca yazılar ve sayfanın aşağısındaki çeşitli linkleri de chrome daha iyi gösteriyor. ie9 preview da opera gibi gösteriyor ama ie 8 ve öncesi çuvallıyor. chrome'un yazıları görüntülemesi de beni hayran bıraktı.

Nicoll
25-03-2010, 21:38   |  #53  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  
Orda eksik mi var yoksa ben apache yi kurduğumda redhat fazladan mı veriyor.

Oracle ın referans listesi çok büyüktür. Türkiyedeki neredeyse bütün belediyelerin Oracle database kullandığını biliyorum. Ücretsiz destek için 25 bin tl alıyorlar demi :) Oracle ın database i çok pahalı.

İş oracle a kaydı şimdide.
Resmini eklediğim şey Linux'ta çalışan Firestarter isimli basit bir güvenlik duvarı sadece... Yani bir sunucunun parçası filan değil, yanlış anlaşılmasın... Ayrıca bunun, erişimler/kurallar ve ileri seçenekler kısımları da var, ben sadece iki filtre bölümünün resmini koydum...

Son Düzenleme: Nicoll ~ 25 Mart 2010 21:42
Nicoll
25-03-2010, 21:51   |  #54  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj
Alıntı: man on the moon  
opera konusuna dönecek olursak bir itirafta benden gelsin. chrome görüntüleme konusunda da opera nın önüne geçiyor, css3 ile hazırlanmış opera logosu bunun en büyük kanıtı, linkte gördüğünüz opera logosu köşe düzeltme ile yapılmış, resim yok, ayrıca yazılar ve sayfanın aşağısındaki çeşitli linkleri de chrome daha iyi gösteriyor. ie9 preview da opera gibi gösteriyor ama ie 8 ve öncesi çuvallıyor. chrome'un yazıları görüntülemesi de beni hayran bıraktı.
Şu anda kullandığım bebek tarayıcı Midori bile doğru gösteriyor bunu :) 

Opera 10.10 ise aynı IE gibi dikdörtgen gösteriyor, gene 10.50 ile birazcık ilerleme kaydetmişler... :)

PcMaKeR
26-03-2010, 09:20   |  #55  
PcMaKeR avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Eyüp hoşgeldin kardeşim.
Chrome'u evde yavaş yavaş kullanmaya başladım. Çoğunlukla youtube da html5 i deniyorum. Youtube beta testlerine başlamıştı. Hakkaten güzel olacak html 5.

kenanabay
26-03-2010, 10:59   |  #56  
kenanabay avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
47 mesaj

Hiç bir tarayıcı veya antivirüs %100 koruma sağlamaz. Bütün tarayıcıları kullandım. Firefox hepsinin önünde. Eklentileri çok fazla. İe' de randımanlı çalışmayan Google Preview özelliği, Firefox'da süper çalışıyor. Opera'da bu özelliğe rastlamadım. Varsa bilen bana cevap yazabilir. Zaten Firefox çok ram kullanıyor diyenleri dikkate almıyorum. Piyasada satılan Bilgisayarların en ucuzunun ram ' i 1GB. 1 Gb ram Firefox' a çok fazla bile.

Ahmet Ertuğrul
26-03-2010, 12:35   |  #57  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj

Opera'da Google Preview için bir js dosyası var. Her özellik dahil olacak diyte bir şey yok :) Onu sonradan ekliyoruz.

Opera Javascript Dosyaları Nasıl Kullanılır?
Opera için Google Preview Js

Son Düzenleme: Ahmet Ertuğrul ~ 26 Mart 2010 12:42