jdownloader sürüm 0,8,324

OSMAN BAĞÇEVAN
21-09-2009, 01:31   |  #1  
OP Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

internetten modemi resetlemek yapmam gerekenlere baktım ama eski sürüm anlatılıyor...konunun başlığında yazdığım sürüm için , modemi nasıl resetleyebilirim ?

jdownloader i başlangıç programlarına koydum..fakat otomatik olarak indirmeye başlamıyor..yani bilgisayar açıldığında jdownloader in penceresi çıkıyor ve play e basmam gerekiyor..play e basmadan otomatik olarak indirmeye başlayabilir mi  ?

jdownloaderi sistemime yeni kurdum..biraz yabancıyım bu konuda..
bu ikiside ayrıntılı bir şekilde anlatırsanız memnun olurum..

Adampasasi
21-09-2009, 04:09   |  #2  
Adampasasi avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
145 mesaj

Bu kadar olmaz tam yerini bulduın :) Evet arkadaşım aynı sıkıntıyı bende çektim Jdownloader'a yeni başladım ve o oto-reset'i bulana kadar canım çıktı ama en sonunda hallettim.2-3 gündür 15 dk beklemeye son verdim :)Bak şimdi..

JDownloader'ı aç..Menülerden Ayarlar>Tekrar Bağlan burayı aç orada yöntem seçimi var...
LiveHeader/Curl sekmesine tıkla...Şimdi sırasıyla butonlara basıyoruz...
İlk önce Router Seç'e basıyoruz...Burada modemin markasını seçmen lazım dert etme,ben nasıl bulacam diye telaşlanırken modemin arkasına baktım orda tam modeli yazıyor sendede yazar herneyse o listeden modemin modelini seç.tam modelin yoksa da dert etme ona en yakın bi modeli seç...seçtiğin anda yanda bir script penceresi açılacak daha sonra alt taraftaki tamam butonuna bas...Sonraki işlemimiz Tekrar Bağlan Betiği Yarat butonuna basmak...oradaki RawMode? kutucuğu işaretli olsun ve başlata tıklat.karşına modeminin arayüzü gelecek.orada bi yerde restart yazısı göreceksin.eğer restartı bulamazsan googlede arat,modemin markası+reset atma diye ben kendi zyxel modemiminkini öyle buldum mesela.Restart işlemi gerçekleşirken bekle.bitip o pencere kapanınca zaten JDownloader o en son kaldığımız yerde restartı tanıyacaktır sonra başlat butonuna tıkla ve bu kadar...bitti artık 15 dk bekleme yok.şöyle bişey var bir linkten diğerine geçerken 15 dk'dan geri sayar gibi gözükür ama ona aldanma 30 sn içinde kaybolacaktır :) diğer linki download edecektir merak etme yanlız ince bi ayar var...Gene Ayarlar>İndirme&Ağ sekmesinde "Beklemedeki tekrar bağlan yeni indirmelerin başlamasına izin vermesin" ifadesindeki kutucuğun işaretini kaldırıyoruz ve bu kadar artık JDownloader 15 dk olayı bitmiştir...

Teşekkürler...

Son Düzenleme: Adampasasi ~ 21 Eylül 2009 04:30
OSMAN BAĞÇEVAN
21-09-2009, 04:54   |  #3  
OP Denetmen
6,606 mesaj

adampasasi , teşekkür ediyorum..bayram bayram yüzümü güldürdünüz : )

bilgisayara ikinci bir kişi oturduğu için (anlamıyorda sadece oyun oynar :) ) o ikinci sorduğumu istiyordum..bilen varsa yazarsa çok memnun olurum...bu arada bu programın eklentileri var mı , nerden indirebilirim ?

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 21 Eylül 2009 05:01
Adampasasi
21-09-2009, 05:12   |  #4  
Adampasasi avatarı
Yıllanmış Üye
145 mesaj

Buldum onuda buldum tmm :) JDownloader'ı aç  Ayarlar>İndirme&Ağ "İndirmeler uygulama başlangıcı ile beraber başlasın" kutuyu işaretle olay tamamdır...

OSMAN BAĞÇEVAN
21-09-2009, 06:16   |  #5  
OP Denetmen
6,606 mesaj

şimdi olmadı diyor ya : (

rapidshare den dosyaları sıraya dizdim..fakat bir dosyadan diğerine geçerken bu hatayı verdi..

Adampasasi
21-09-2009, 06:36   |  #6  
Adampasasi avatarı
Yıllanmış Üye
145 mesaj

Bencede sen dediğim ayarları bi kontrol et...

OSMAN BAĞÇEVAN
21-09-2009, 18:10   |  #7  
OP Denetmen
6,606 mesaj

modemim pikatel combo max..modemimin arkasında ADSL2+Modem Combo Router  yazıyor..
router seç de ADSL2 yi seçtim..acaba orada yanlış yapmış olabilir miyim ?

OSMAN BAĞÇEVAN
22-09-2009, 07:25   |  #8  
OP Denetmen
6,606 mesaj

sorunu çözdüm , tmmdır..adampasasi yardımın için teşekkürler...

kaoxial
22-09-2009, 07:45   |  #9  
Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: Adampasasi  
Burada modemin markasını seçmen lazım dert etme,ben nasıl bulacam diye telaşlanırken modemin arkasına baktım orda tam modeli yazıyor sendede yazar herneyse o listeden modemin modelini seç.tam modelin yoksa da dert etme ona en yakın bi modeli seç...

Teşekkürler...

hocam modemimiz listede yoksa ne yapmamız lazım acaba?? benim modemim creative 8015U...

OSMAN BAĞÇEVAN
22-09-2009, 08:06   |  #10  
OP Denetmen
6,606 mesaj

modeminizin arkasına bakın ,
bende ADSL2 yazıyordu ve onu seçtim...sorun olursa değiştirir , değiştirir denersiniz..

bu arada aşağıda ki resimde ki mavi kutucuklardaki simgeleri işaretleyin..

setare
25-09-2009, 21:25   |  #11  
Yıllanmış Üye
260 mesaj

Arkadaşlar öncelikle bilgiler için teşekkürler. Modeme reset atma ayarını yaptım fakat tekrardan iptal etmek istiyorum. Bunun nasıl yaparız.

OSMAN BAĞÇEVAN
25-09-2009, 23:38   |  #12  
OP Denetmen
6,606 mesaj

üsteki yorumumda ki , ikinci kutucuğun işaretini kaldır :)
o olmazsa diğerini de kaldır ..

komodor10
05-12-2009, 18:19   |  #13  
Taze Üye
5 mesaj

Selam bu ayarlar uydunette de geçerlimi

GurkanDoga
20-12-2009, 21:34   |  #14  
Taze Üye
1 mesaj

http://jdownloader.org/knowledge ... port-wireless-modem

Merhaba, söylediğiniz ayarları aynen yaptım, hiç bir sorun yok, benim eklemek istediğim modemim Air Ties RT-211 örneğin , listede başka bir air ties vardı , söylenenleri birebir yaptım , benzer modemi seçip tamam dedikten sonra aşağı kısma bi dünya garip yazılar atmıştı , bende yukarıdaki adresten benim modemime ait yazıları kopyalayıp , daha önce gelen bi dünya benzer garip yazıyı sildim ve kaldığım yerden kuruluma devam ettim, umarım modemini bu listede bulamayanlar, yukrıdaki linkte benzer bir arama yaparak modemlerine ait dökümanı bulup, sonuca ulaşırlar. Kolay Gelsin, Sağolasın Adampasasi.