John Carmack'tan ekran kartı tavsiyesi

CHIP Online
14-05-2011, 18:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Nvidia mı, AMD mi? Oyunların yaşayan efsanesi John Carmack'ın tercihi hangisi?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/john ... avsiyesi_26919.html

Resimlerle: 2011'in en muhteşem oyunları onlar olacak!

Eğer bilgisayar donanımları konusunda önemli bir isme bakıyorsanız; id Software'in ünlü tasarımcısı John Carmack'ı arıyorsunuz demektir. Kendisi özellikle; 1999 ve 2000 yıllarında, oyun sektörünün ve aynı zamanda 3D grafik mantığının gelişmesine büyük oranda katkı sağlamış bir insan.

Queke ve Doom gibi oyunların grafik motorlarını sıfırdan tasarlayan ve id firmasını bu konuda en üst seviyeye çıkartan Carmack, uzun zamandır sessizliğini bozmuyordu. Yaklaşık altı yıldır herhangi bir yenilikle karşımıza çıkmayan id firmasıysa; Carmack'ın grafik motorunu tasarladığı Rage ile yakın zamanda karşımıza çıkacak...

Dünya üzererindeki ekran kartı üretimine de yön veren Carmack ile PC Gamer'ın yaptığı son röportajda; kendisine sorulan; "Şu anda bir ekran kartı alacak olsaydınız, hangi kartı tercih ederdiniz?" soruna şu şekilde cevap verdi. "Günümüzde alacağınız belirli bir fiyat aralığındaki AMD ya da Nvidia ekran kartları herkesi mutlu edecek durumda. Çünkü iki firmanın ürünleri de inanılaz derecede güçlü."

Rage çıktığı zaman ne türde bir grafik kartına ihtiyaç duyacak halen bilmiyor olsak da, önceki deneyimlerimizi de hesaba katarsak; "ufak" bir sistem güncellemesine gideceğiz gibi gözüküyor.

Tüm konu: John Carmack'tan ekran kartı tavsiyesi

Resimlerle: 2011'in en muhteşem oyunları onlar olacak!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Peki RAGE için bilgisayarlarımız hazır mı?