joomla dil paketi

gsln
23-06-2011, 19:04   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
131 mesaj

türkçe dil paketini indirdim ama nasıl aktif hale geçireceğim..yardımcı olmanız mümkün mü?
ftp ye atmam falan mı gerekiyor..joomla kurulumumu da ben yapmadım..host firması bnm yerime yapmıştı..deneyerek ve video izleyerek öğrenmeye çalışıyorum bende.
kurcaladım ama yapamadım..ftp ye atacaksam nasıl olacak?.bana yardımcı olabilirseniz minnettar kalırım..yardımlarınızı bekliyorum..saygılar..

ekran kartı
23-06-2011, 19:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

FTP'den dil dosyalarının olduğu yere atmanız gerek. Keşke kurulumu da siz yapsaydınız. Öğrene öğrene giderdiniz.
Şöyle özetleyim indirdiğiniz her şeyi FTP ile ilgili yere atmanız lazım. Sonra Joomla ayarlarına baktığınızda Türkçe dil seçeneğinin geldiğini görecesiniz.

gsln
23-06-2011, 19:38   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
131 mesaj

filizilla yı indirdim..ama aktarımı yapamadım malesef..yardımcı olma şansınız var mı?

ekran kartı
23-06-2011, 19:54   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,414 mesaj

Var. Servisi aldığınız yer size bir e-posta göndermiş olmalı. Kontrol paneli kullanıcı adı ve şifresi olmalı. Oradan Cpanel ya da Plesk'e gireceksiniz(hangisiyse artık). FTP users adında bir seçenek olmalı. Oradan yoksa FTP hesabı oluşturacaksınız bu FTP hesabına bir de şifre oluşturacaksınız. Filezille'da FTP sunucusuna ftp.sitenizinadı.com , kullanıcı adına sizin belirlediğiniz ftp kullanıcı adı şifreye de şifreyi yazacaksınız ve bağlanacaksınız. Filezilla sunucudaki klasörleri listeleyecek. Sunucudan sunucuya fark ediyor klasör adları biraz.

Ben de amatör olarak web sitesi oluşturdum kendime ve bu basamakları tamamiyle öğrendim. İsterseniz birebir anlatım yapabilirim. Özel mesaj kutunuza bakın.

gsln
23-06-2011, 20:20   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
131 mesaj

kurulumu yaptım..ama filizilla ile değil..yönetici panelindeki kur kaldır kısmından yaptım..yükledim..türkçe dil paketi görülüyor dil yöneticisi kısmında..onu tıklıyorum seçiyorum ama kaydet kısmı yok sanırım..sayfadan çıkıp tekrar girdiğimde seçilmemiş gözüküyor ora..

ekran kartı
23-06-2011, 20:24   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,414 mesaj

Sanırım okuma yazma izinleriyle alakalı bir durum. Klasörlere yazma izni vermeniz gerekiyor. http://www.maxbilisim.com/forum/showthread.php?t=171
Bu linke bir bakın. Filezilla'dan ya da doğrudan kontrol panelinden izinleri ayarlayabilirsiniz.

gsln
23-06-2011, 20:31   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
131 mesaj

ordaki linki görmem için üye olmam gerekiyor..ama üye alımını kapatmışlar..

gsln
23-06-2011, 21:34   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
131 mesaj

hocam hallettim sağol..biraz zor oldu ama biraz da şansla işlem tamamdır :)