Joomla !!!

buyuktacik
16-04-2006, 11:37   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
7 mesaj

Hangi aydı bilmiyorum ama geçtiğimiz iki aydan birinin konusuydu.Joomla tanıtılmıştı dergide.Benim biraz hoşuma gitti kullanınca.Ancak benim duyumlarıma göre nuke gibi sürümler daha çok kullanışlı diyorlar.Sizce joomla'yı nasıl değerlendirmek lazım?

batasoy
16-10-2006, 08:41   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
28 mesaj

Joomla aslında illet bir sistem..di. 1.5 bomba gibi düştü. Açıkçası, Joomla dışında hiçbir CMS bu kadar büyük desteğe sahip değil ve adeta tekel olmaya doğru gidiyor.

Joomla 1.5 Beta'nın bugün yayınlanan Türkçe sürümünü denemek isterseniz,, adresinden indirebilirsiniz.

yesillili
18-10-2006, 03:08   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
415 mesaj

nuke  çok kapsamlı bir  mevzuuu. kurar kurmaz bir  sürü  eklendi ve modül içeriyor. forumdan, ansklopediye , downloadlarda, içareik yönetimine  vs vs  bir çok şeyi içeriyor ve belki en çok kulalnıcı olan cms.

ama daha sade bir  içerik yönetim sistemi için joomla daha  kullanışlı. gereksiz şeyler daha az. istendiğinde yeni özellikle tabiki eklenebiliyor. bu durm nukede de öyle.
bana göre en temel ayrımı sitenin içeriği ve paketin özellikleri arasındaki paralelllik. kopmleks bir site için nuke... daha sade bir site için joomla diyorum.