K-lite Codec pack full 6.7.0 nasıl kurabilirim?

chethin
14-01-2011, 15:09   |  #1  
chethin avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
185 mesaj

Arkadaşlar k-lite codec pack full 6.7.0 setup indirdim yalnız yüklerken hangi seçenekleri işaretlemem gerekir onları bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

bosluk
14-01-2011, 16:05   |  #2  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Eksiksiz olarak codec yüklemesi yapmak için full olanını değil, mega olanını seçin. "K-Lite_Codec_Pack_670_Mega" paketi şu an için en sonuncusu. Ayrıca kendi sitesinde de 6.76 olarak "klcp_update_676_20110107" isimli güncellemesi var (önce mega, sonra bu güncelleme kurulacak). Ve ek olarak kurduktan sonra "QT_Lite-410" dosya adlı Quicktime sürümünü kurmak gerekli.

Kurulumda da çeşitli tercihler var isteğe göre ama benim en efektif bulduğumu yazayım, işinize yarar umarım.

1 - Kurulum ekranının başında eski sürümler kaldırılsın mı sorusuna evet diyip bekleyin.
2 - Installation mode kısmında gelişmiş (advanced install) seçili olsun.
3 - Select Components kısmında da "Lots of stuff" seçilsin ve aşağıdaki şekilde seçim değişikliklerini yapıp, diğerlerine dokunmayın :

Xvid MPEG-4 ---> Xvid 1.3.0
MPEG2, DVD ---> Cyberlink
AC3 (Vorbis'e kadar olanların hepsi) ---> AC3Filter
Vorbis ---> CoreVorbis
AAC ---> MONOGRAM
Process uncomp. (PCM) ---> AC3Filter
DirectShow filtrelerinin tümü ---> Gabest
Altta seçilmeyen kutuların tamamını da seçin

4 - Bir sonraki ekrandaki ayarlardan "Volume Normz." ve "Audio Stream Switc." seçili olsun. "Multi-threaded H.264" de seçilsin. MPC ayarlarından "OSD" ve "language files" kutuları da işaretli olsun. "Gabest Splitter low merit" de seçili ayarlansın. Son olarak "secondary filters" kutularından da tümünü seçin.
5 - Ardından Quicktime'ı da kurun ve ayarlar kısmından "Audio --> Synthesizer" yerine gelip "Quicktime Music" seçeneğini seçin. Son olarak da "Advanced" sekmesindeki "Legacy codecs" kutusuna bir tık koyup tamam diyin.
6 - Kurulum tamamlandıktan sonra MPC'yi açın ve "Ayarlar ---> Yürütme ---> Çıkış" yerine gelin. Sağ taraftaki pencerede Real ve Quicktime Video'larını "DX9" olarak ayarlayın ve bir alttaki "Boyutlandırma" kısmını "Bicubic A=-1.00 PS2.0" olarak düzeltin. "Harici filtrelere" gelin ve "Filtre ekle" tuşuna tıklayıp "AC3Filter" ve "Cyberlink Video/SP Decoder" filtrelerini seçip ikisine de "tercih et" diyin. "Alt yazılara" gelin aynı ekrandan ve "Animasyonlara izin ver kutusunu" da seçin. Ayarlarda işimiz bitti. Bir medya dosyası açın ve duraklatın. Sağ tıklayarak "Tonlamalar ---> Birleştir" seçimini yapın. Oradan "16-235 SD-HD", "sharpen complex 2" ve "YV12 Chroma'yı" ekleyip tamam diyin. MPC ayarlarımız da tamamlandı. Geçmiş olsun....

jupiter65
15-01-2011, 05:13   |  #3  
jupiter65 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
1,167 mesaj

K-lite codec pack bazı video convert yazılımları ile çakışıyor ve o program hata veriyor. Bu yüzden WMC media player'i hiç doğru dürüst kullanamadım. Sistemde de bazı sorunlar yaşatıyor bilginize...