Kablo olarak çektiğim interneti kablosuz dağıtma

ibo_v7
25-10-2013, 01:22   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Kolay gelsin arkadaşlar öncelikle sorunum diğer konulardan biraz farklı.aşamalar halinde analtıcam yardımcı olursanız çok sevinirim.

-Ben alt kattan ust kata yani kendi evime ethernet kablosu yardımı ile internet çekip bağlanıyorum.Ancak bu çektiğim internet kablosunu evin içinde wifi olarak dağıtıp telefondanda girmek istedim.

-Bunun için ap (Acces Point ) denilen şeylerden önerdiler.
-Benim evimde buldugum Pikatel Airmax-101 Kablosuz modem ile bu işi hallederim diye düşündüm.
-Alt kattan çekmiş oldugum ethernet kablosunu bu modeme takıp ,modemın adaptorunude fıse taktıktan sonra birşeyler kurcaladım sonra bir baktımki oldu.
-Ama daha sonra kabloyu modemden çekip pc ye takayım dedım sonra tekrar modeme taktıgımda ise olmadıgını farkettim.
-Wifi olarak görüyor ancak bağlandıgımda ise sınırlı diyor,ama kabloyu pc ye taktıgımda internete erişebiliyorum.
Acaba modemin arayüzünde değişiklik yapmak mı gerekir?Yardımlarınızı bekliyorum.
Umarım anlamıssınızdır..İyi forumlar

edenart
28-10-2013, 20:57   |  #2  
Taze Üye
2 mesaj

kardeşim eğer laptop kullanıyorsan connfty diye bir program var indirip paylaştıra bilirsin. masa üstü iste bir tane wifi almalsın . sonra yine programı indirip kullanabilirsiniz.

a_a1997
31-10-2013, 10:16   |  #3  
a_a1997 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
190 mesaj

dark marka wifi repeater war. yerel çektiğin kabloyu bu alete bağlayarak ve modem ayarlarından ayarlarınıda yaptıktan sonra sorunsuz kullanabilirsin...

kadiruluag
29-11-2013, 10:34   |  #4  
kadiruluag avatarı
Taze Üye
4 mesaj

modemin ayarlarına girerek DHCP sunucusunu pasif haşe getirin, olmadı bir router alın.