Kablolu Ağ sorunum

Fuat-_2534
03-08-2015, 17:37   |  #1  
Fuat-_2534 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba arkadaşlar iyi günler benim Airties RT206V4 markali modemim var alt katta dukkanda 7-8 gundur net yoktu pcye giden kabloyu cikarip elektirikciye gosterdim kablonun 2 isigi yakmadigini yani kablonun isi bittigini soyledi kablo zaten eskiydi yeni kalin en iyi kablo aldim epey masraf oldu modem ve pc arasi kabloyu cektik gene net yoktu modemi kapatip actim net geldi 40-50 dk sonra tekrar gitti diger kablodada boyle.oluyodu alinan 0 şuan gonderilende 3-5 rakam artiyo iste surekli modeme ulasimim yok alt katta ve surekli gidemiyorum alttaki arkadasin neti sorunsuz.oda modemden kablolu net.aliyor benim pc.masaustu kasadaki net kablosunu takinca isikta yaniyo  modemdeki isiklarda yaniyor ben napicam??

Fuat-_2534
03-08-2015, 17:58   |  #2  
OP Taze Üye
3 mesaj

Tanimlanmayan ağ diyor wifiden sorunsuz giriyorum yardim edin lutfen

DrBulut
06-08-2015, 01:04   |  #3  
Taze Üye
1 mesaj

aynı sorun bende de var. Asus N56V, windows 8.1 kullanıyorum.

iki gün öncesine kadar sorunsuz kullandığım kablolu internete asus bilgisayarımla bağlanamıyorum. kabloyu takınca 'tanımlanamayan ağ' diyor. 'tanıla' dediğimde 'ethernet, geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil' diyor ve karşısında düzeltilemedi diyor.

aynı interneti diğer bilgisayarıma bağladığımda bağlanıyor. diğer bilgisayarımdan wireless olarak paylaşıyorum bu interneti, asus bilgisayarımdan wifi'den sorunsuz bağlanıyorum aynı internete. bugün bir başka kablolu internet bağladım, sorunsuz bağlandım internete.

sorunu anlayamadım, bilgisayardan da çok anlamam. internette aradım ancak çözüm bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim, teşekkür ederim