Kablolu Internet Baglantı Sorunu

murat guler
02-04-2020, 14:45   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
176 mesaj

Merhaba arkadaşlar, hepiniz iyisinizdir umarım.

Şu ara masaüstü bilgisayarımın kablolu internet baglantısında sıkıntı yaşıyorum ve size danışmak istedim. 1.5 kadar ay önce yeni bir eve taşındım ve önceki adresimde kullandıgım ADSL internet için yeni adresimde uygun altyapı olmaması nedeni ile fiber bir pakete geçiş yaptım. Yeni fiber paketle birlikte fiber internete uygun bir modem de kullanmaya başladım. Yeni modeme laptopum ile kablosuz baglantıda bir sıkıntı yaşamazken kablololu baglantısı olan masaüstü bilgisayarımın baglantısı her açılışta sıkıntı oluyor. Ekranın sag altındaki kablolu baglantı ikonu internete baglanıldıgını göstermesine ragmen bilgisayar internete baglanmıyor. Baglantıyı saglayabilmek için her açılıştan sonra mutlaka en az 5-6 defa kablolu internet baglantısı ikonuna sag tıklayıp "Ag ve paylaşım merkezini aç > Bagdaştırıcı ayarlarını degiştir > Yerel ag baglantısı bölümünden interneti devredışı bırakıp tekrar baglamam ya da "tanıla" ikonundan baglantı sorunu çözme yapmam gerekiyor. Ancak bu debelenmelerden sonra internet baglantısını saglayabiliyorum. Sormak istedigim....

1.Sorunun kaynagı modem mi yoksa işletim sistemi mi (modemi bir çok kez resetledim)
2.Sorun işletim sistemi ise formatla ugraşmadan kısa ve basit bir işlemle bu sorunu çözebilir miyim?

Teşekkürler

Son Düzenleme: murat guler ~ 02 Nisan 2020 14:48 Neden:
excel_mustafa
02-04-2020, 21:33   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,445 mesaj

anakart marka modelini google a yazarak üretici sitesinden ethernet driver ını yükle. yüklemeden önce mevcut driver ı kaldır ve aygıt yöneticisinden ethernet ile ilgili şeyleri kaldır. modemin firmwaresini de güncelle.

murat guler
02-04-2020, 23:01   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
176 mesaj

Ok bahsettiklerini deneyecegim.