kablosuz ağ kuramama

xsdrx
11-01-2007, 22:56   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

arkadaslar benım evde bır econ adsl modemımım vardı vaktı zamanında aldıgım ve hala sorunsuz calısan 4 router var ama wireless ozellıgı yok bu kablosuz tufanına katılıp evın her kosesınden nete gırme olayına gırelyım dedım evdekı desktopuma wıreless pcı adaptor aldım ve desktop ıle laptop arassında kablosuz ınternete gırıp dosyalarımı paylasabılecegım bır ag kurmak ıstedım ama uzun suren dememelerıme karsılık elımde kalan teksey sınırlerımın hasar gormesı oldu multi network manager dıye bır program bıle kurdum chıp ocak dvdsınde vardı o bıle ıse yaramadı ne yapabılırım ısletım sistemleri xp pro ama olmadı olduramadım lutfen yardım

lazrailefsanesi
11-01-2007, 23:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Valla kelin merhemi olsa bende yapacam ama.Philips lerde aslında modem menülerinde elle ip ve mac adreslerini girerek yapabildigin bir bölümü var.Ha yapabildim mi? yok.Ama kitapcık yapar yapar diyor.Fikir olması acısından diyim dedim.

ozgur_v
12-01-2007, 00:30   |  #3  
Yıllanmış Üye
285 mesaj

Anlamadığım bir kaç nokta var.Birincisi ve en öenmlisi  halen econ marka modeminlemi bağlanmaya çalışıyorsun?

viking20
12-01-2007, 07:45   |  #4  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

CHİP dergide evde kablosuz ağ kurma konusunu (birkaç kez hemde) ele almıştı.
Şimdi evde buldum:)KABLOSUZ NETWORK.CHİP/OCAK'07(ek kitapcık).
CHİP KİTAP(Tam 114 sayfa)A'dan Z'ye KABLOSUZ AĞ hakkında herşey.SSS(sayfa:104).
İÇİNDEKİLER
KNOW-HOW
KURULUM
GÜVENLİK
UYGULAMA
---------
(Ayrıca)
CHİP/EYLÜL'06/KABLOSUZ NETWORK(sayfa:202-214).
[A dan Z ye kablosuz ağlar].Kablosuz network kurulumu.Hotspot'unuzu kurun.
-------------------

NETWORK NOTLARI
Bilgisayar Ağları
Ağ Teknolojileri
Ağ Topolojileri
Temel Bağlantı
Ağların Genişletilmesi
Network Protokol
TCP/IP Porotokolu
IP Adresleri
IP Routing
Modem Nedir?
Kullanım Alanı
Ağ Donanımları
Ağ İşletim Sistemi
Ağ Geçerli
Ağın Genişlemesi
  AĞ NETWORK
Ağ Nedir?
Konnektörler
-------
Ağ Kurma

ğ,kurma

Son Düzenleme: viking20 ~ 12 Ocak 2007 14:43
selimhun
12-01-2007, 19:10   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
602 mesaj

Sizin bu işte temel hatalarınız var. Yazınızın içeriğinden anladığım kadarıyla.....

1) Sizin  modeminiz wrless modem değil. Öncelikle wrless bir modem almanız gerekiyor.WRLESS MODEM OLMADAN ADSL İLE KABLOSUZ BAĞLANTI SAĞLAYAMAZSINIZ.

2) pci adaptötü  desktop'zdaki uygun bir slot a yerleştirin. Bu işlem basit görülebilir fakat pinlerin yuvaya  tam oturduğuna (tık ya da klik sesi) emin olun.

3)Wrless  modeminizi aktif hale getirin....Bağlantıyı izleyin ..ayaraları yapın..

Kolay gelsin.

Saygılar,

xsdrx
13-01-2007, 07:33   |  #6  
OP Taze Üye
9 mesaj

arkadasım wireless ozellıgı olmayan modemım ethernet kartı ıle pcye baglı ,wireless kartıda tam yerınde , ayrıca route add komutunu bılırmısın ıkı kart bırbırıne ping yapıyor yanı kartlar arası baglantı saglanıyor fakat ıs ınternete acılmayaa gelınce route add komutu ıle ethernet kartın ıp numarasına erısmeyı saglamıs olmam gerek fakat burda route add komutunda ben bır seyı yanlıs yapıyorum bu nedenle olamıyor wireless modem isimee gelmıyor cunku adsl hattı ust kattakı telefon hattında vede teoride adsl modem olduktan sonra ıkı pcnınde wirelessı olduguna gore neden modemın wirelesslı olsunki ???
saygılarımla

xsdrx
29-01-2007, 22:56   |  #7  
OP Taze Üye
9 mesaj

KahkahaKahkaha arkadaslar kendı sorunumu yıne kendım cozdum burda umarım hala bırılerı bulunamayan cozumlere ulasmayı saglayacak arkadaslar umarım hala vardır arkadaslar sorunun cevabı ad hoc ağ kurmak ve bunu yaparken tcp ıp ozellıklerınde otomatık secmek ınternet baglantısını saglayan baglantı uzerınden paylaştırmak kı dıger bıl kullanıcıları bu bılg. ınternet baglantısı uzerınden baglasını tıklayın ve ad hoc agını kurarken kablosuz ag kurmada yanlızca bılden bıle agların secılı olduguna dıkkat edın ve tum bunları yaptıktan sonra bıllerın bırbırını gordugunu goreceksınız gerıye kalan ev ve ısyerı ıcın her ıkı bıldede ad hoc agının adıyla aynı adda bır ag kurmak bundan sonra artık hersey yolundaysa kablosuz agınızı kablosuz modeme access pointe veya wireless ip router ıhtıyac olmadan sadece ıkı bıldekı wireless kartlarınız ıle yapabilir kablosuz olarak sorf yapmanın keyfını evın her yerınde yasayabılırsınız sakın elınızdekılerı degerlendırmeden extra donanım almayın ve vazgecmeyın kolay gele herkeseeeeeeSinsiGülümsemeKahkaha