Kablosuz Ağ şifresi

StatioN
02-11-2008, 18:15   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
379 mesaj

Dostlar aslında ben kablolu modem kullanıyordum masüstümde ama laptopum için kablosuza geçtim masaüstü ve laptop arasında bağı kurdum fakat internet oldukça yavaş muhtemelen ağımda başka biri var şifremi kırmış olmalı nasıl değiştirebilirim?

Son Düzenleme: StatioN ~ 29 Mayıs 2011 02:08
emrah886
30-05-2010, 11:32   |  #2  
Taze Üye
18 mesaj

modemin marka ve modelini yazsan iyi olurdu yine de bildiğimi söyliyeyim bir internet sayfası aç url çubuğuna
192.168.1.1 veya 192.168.2.1 ya da 192.168.0.0 yazarak modem arayüzüne gir orda kullanıcı adı va şifre soracak şunları dene:
kullanıcı adı:admin  şifre:admin
kullanıcı adı:admin  şifre:password
kullanıcı adı:admin  şifre:12345
kullanıcı adı:admin  şifre:ttnet
 bunlardan biri olur kanımca(bunları kopyala yapıştır yapma direkt olarak yaz) oraya girince zaten wireless security yazar orda mevcut şifren vardır onu istediğin gibi değiştir sonra save settings de ... Modem kendine reset atacak ve sende de şifreni değiştirmiş olacaksın bildiğim bunlar takıldığın yer olursa konuya cevap yaz yardımcı olabilirim.

atakan123123
30-05-2010, 17:21   |  #3  
atakan123123 avatarı
Taze Üye
19 mesaj

BELKİ BAĞLANTI HIZIN DÜŞÜKTÜR,İYİ ÇEKMİYORDUR MANTIKEN ZATEN KABLOSUZ MODEMLER KABLOLU MODEMLERİN YARISI HIZINDA ÇALŞIR TABİ MODEMİN 802.11N DEĞİLSE
KAÇ ÇENTİK SİNYAL ALIYORSUN KAÇ MBPS İLE BAĞLI HİÇ BAKMADINMI ONA GÖRE ANTEN TAVSİYESİVERELİM

mcafee23 ayrılmıştır
30-05-2010, 17:52   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj
Alıntı: atakan123123  
BELKİ BAĞLANTI HIZIN DÜŞÜKTÜR,İYİ ÇEKMİYORDUR MANTIKEN ZATEN KABLOSUZ MODEMLER KABLOLU MODEMLERİN YARISI HIZINDA ÇALŞIR TABİ MODEMİN 802.11N DEĞİLSE
KAÇ ÇENTİK SİNYAL ALIYORSUN KAÇ MBPS İLE BAĞLI HİÇ BAKMADINMI ONA GÖRE ANTEN

elektronik teknisyenliği öğrencisisin ama mantığı yanlış kavramışsın

wireless protokolü ethernet protokolünün yarı hızında çalışmasına rağmen şu an ki internet tarife hızlarının hepsini isp'nin size o an sağladığı en yüksek hızda çalıştırır.(54 mbps-8 mbps arasında daha dünyalar var ve şu an "N" starndartına gerek bile yok)

Bu arada sinyal ya vardır ya yoktur.1 çubuk ile bağlansanız 5 çubuk ile de bağlansanız internet hızı sabittir.Bu sinyal azlığı sadece ağdaki diğer makinelere veya modeme bağlanırken hızı frenler.Çünkü ağ bağlantıları ayrıntılarında gördüğünüz o an ki bağlantı hızı (örn:10 mbps) sadece iç ağa bağlanma hızıdır.Buradaki 10 mbps bile 8 mbit interneti rahatlıkla kullanırsınız.Aynı bu örnekteki bir bilgisayardan internet hız testi yaptığınızda bunu görebilirsiniz.
Hele ki 1 mbit internet paketine üye iseniz sizin hızınız bağlantıdan dolayı düşemez.Çünkü ağ bağlantı hızı 1 mbps'ye düştüğü an sıfır noktasına yakısınızdır demektir.o an da bile interneti kesintisiz kullanmaya devam edebilirsiniz."0" mpps'ye zaten düşmez.Sıfıra düştüğü anda sinyal 10 snr'ın altında olduğu için ağı görsenizde bağlantı kuramazsınız.(Ağ görünür ama sinyal çubuğunda sinyal yok görünür)

Buradaki hız 54 mbps'ye çıkınca aslında ağda dosya transferi dışında bir avantajınız olmaz internetiniz hızlanmaz

Ancak sinyal yok durumuna yani "0" a düşerse kesilmeler ve beklemeler olacaktır.

Son Düzenleme: mcafee23 ayrılmıştır ~ 30 Mayıs 2010 18:14
atakan123123
07-07-2010, 10:47   |  #5  
atakan123123 avatarı
Taze Üye
19 mesaj

Dediğiniz doğru Ama o Sadece teoride geçerli gerçek hayatta asla geçerli değil Ben Şahsen Çok denedim %100 etkiliyor yani deyelim internet hızınız 1mbps ve siz 54mbps g bir modeme sn.de 1mbps ile yani sinyal koptu kopacak ile bağlanıyorsunuz yada 12ile arada dağlar kadar fark oluyor test edin görün.
Bu arada zaten 54mbps olayını biliyorum da O tahmini genel bir veri idi.İlginiz ve Cevaınızla beni aydınlattığınız için teşekkürler