kablosuz ağ sorunu?

HPQ-User
21-10-2009, 12:41   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

selim_yılmaz sormuş:
Ağa kablosuz bağlantı yoluyla bağlanıyorum bağlanıyor, ama sınırlı erişim diyor ve internete bağlanamıyor.Ethernet kablosunu takıyorum bu şekilde internete bağlanabiliyorum.Aynı ağa başka bir bilgisayarla kablosuz bağlanabiliyorum.Hiç sorun vermiyor.
Kablosuz ağ driverını güncelleştirdim olmadı,ağı kaldırıp tekrar yükledim olmadı,internet özelliklerini sıfırladım olmadı ,format attım olmadı,ağı elle kurdum olmadı, bu sorun vistadan mı kaynaklanıyor?ağa kablosuz yolla girdiğim bilgisayarın işletim sürümü xp ve eski bir model bilgisayar.Ağ aygıtında broadcom adsl router diye bir ağ aygıtı yüklü bununla bir alakası var sanırım?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
windows vista
intel core 2 duo 2.0 ghz
3 GB ram
32 bit işletim sistemi
320 gb hard disk
512 mb 256 baylaşımlı ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.0; Trident/4.0; GTB6; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.30618; .NET CLR 3.5.30729; InfoPath.2)

OnlyMann
21-10-2009, 13:12   |  #2  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

muhtemelen makinanız usb bağlı gözüküyor. usb bağlantı varsa onu kaldırıp (kabloyu da sökmelisiniz) kablosuz veya ethernet ile bağlanmalısınız. kablosuz bağlantıda sorun varsa ki eğer makina modeme yakınsa önerim kablolu bağlanmanızdır. modemle bilgisayar arasındaki bağlantınız hızlı olacaktır.

sınırlı bağlantı denmesinin nedeni modemden alması gereken ip dns ağ geçidi bilgileirinin görevlerini yerine getiremiyor olmasındandır. eğer elle dns vermişseniz bunu otomatik olarak ayarlamalısınız. bu durumda sınırlı bağlantı yazan yerde sağ tuşa basıp tanıla/onar yaptığınızda sorununuz giderilecektir. ancak güvenlik yazılımınız da bağlantıyı engelleyebilir. bunun için yazılımda da izin vermek gerekebilir.

kablosuz ağ sürücülerinin de doğru yüklenmiş ve açık kablosuz ağın olması da gerekir.

SLAYER_2005
22-10-2009, 22:36   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

arkadaşlar iyi günler bende bir sorun var kablosuz ağa bağlanmak için tp-link tl-wn321g aldım ve bei ağa var şifresi var iki kademe görüyorum ama o ağı seçtiğimde şifre sormadan doğrudan farklı bir ağa bağlan yada sorun gider çikıyor ben  ağa nasıl bağlaya bilirim yardımcı olursanız sevinirim simdiden teşekkürler...