Kablosuz ağ (YARDIM LÜTFEN)

_ToLGa1_
10-01-2008, 17:59   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Kızgın arkadaşlar ben internet cafe işletiyorum, bazı kendini bilmez arkadaşlarımız millete iilik yapıyorum diye bi proğram çıkarttılar piyasaya kablosuz modemin şifresini kırma diye, ve sanırım benim şifremide birileri kırdı ve bayağı kullanan var şifreyi değişmeme rağmen hala netten verim alamyorum, bunu önleyecek bi çözüm yada benm modemimden internete girenleri görebileceğim bi proğram varmı, varsa nerden indirebilirim yardımlerınız için şimdiden teşekkürler.

sah1n
11-01-2008, 08:18   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

Modem inin içinden girenleri görebilirsin hangi ip yi aldığını bilgisayarın adını felan yazar gösterir.Eğer internet kafende her pc kablodan bağlanıyorsa kapatabilirsin wireless i

Son Düzenleme: sah1n ~ 11 Ocak 2008 08:19
selimhun
13-01-2008, 14:19   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
602 mesaj

WPA  ya da WPA 2 şifreleme kullanıyorsan bu şifrelemeyi(özellikle WPA 2) kırabilecek bir  ''Hacker'' olduğunu sanmıyorum. Kırdığını  varsayalım..Bu elimizde diğer bir koruma siahı var. MAC ADDRESS FILTER. Kablosuz bağlanan her bilgisyarın MAC adresini STATUS başlığı altında görebilirsin. Cafede bulunan bilgisyarların MAC adreslerini yazar ve sadece bu bilgisyarların ağa girmesine müsade edersen diğer bilgisayarlar ağına  giremez.
Bu arada modemin  WPA 2 şifrelemeye sahipse ..Bu şifrelemeyi kırabilecek  araç yoktur.

Kirarım diyen varsa...Buyursun ...gelsin ...kırsın..5.000  ytl vereceğim !!!!