kablosuz bağlantı yüklü download da kasıyor

bayfaba
30-06-2010, 02:11   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

arkadaşlar bir blok ilerideki iş yerimden interneti evde kullanmak için masaüstü bilgisayara tplink wireless eternet aldım ve acces point ile bağlanıyorum fakat bir hafta içerisinde şöyle bir sorun oluştu. Yüklü bir download işleminde veya online bir oyun oynamaya çalıştığımda bir anda internet kopuyor ve bilgisayar belli bir aralıkla herşeyin donması suretiyle kasıyor. Bu kasma cpu tam yüke bindiği için oluyor fakat o anda internet koptuğu için hiç bir işlem kalmıyor bilgisayarda fakat neden kasıyor ve belli aralıkla bunu yapıyor çözemedik. ayrıca ağ geçidinde modemimin ağ adı yazdığı yerde yok yazısı geliyor ve kasılmadan fırsat bulup kablosuz eterneti devre dışı bırakıp tekrar başlattığımda (veya onar dediğimde) düzeliyor. İlk işim eterneti garantiye göndermek oldu bişey bulamayınca yenisini gönderdiler yeni gelen farklı bir model ama onda da aynı sorunu yaşamaya başladım. sıkıntı wireless eternette deil diyecem bu sefer de bu sorun öncesinde yoktu ve şuanda da kablo bağlantısı yaptım kablosuz bağlanmadım hiçbir sorun olmadı. Bu sorunu daha önce yaşayan veya bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim... ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

mcafee23 ayrılmıştır
30-06-2010, 02:41   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

ucuz etin yahnisi deniyor buna
bana da bimeks'te satmaya çalıştılar almadım ellerinde kalıyor bu ürünler sadece bunları satmaya çalışıyorlar neymiş efendim cisco sertifikalıymış.Cisco sertifikalı ürünler 400 dolardan başlıyor
Ben Airties ap-302 kullanıyorum
Kusura bakma ama Tplink'i de uyuz olduğum para vermekte sorun çıkaran müşterilerime takıyorum.

Ap'leri de ağ adaptörleri de aynı

17 liraya adaptör 45 liraya access point mi olur
http://www.vatanbilgisayar.com/t ... ils.aspx?I_ID=43100
http://www.vatanbilgisayar.com/t ... ils.aspx?I_ID=43110

Son Düzenleme: mcafee23 ayrılmıştır ~ 30 Haziran 2010 02:45