Kablosuz İnternet

HPQ-User
29-12-2008, 16:30   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

h.ibrahim sormuş:
Ben evime kablosuz internet baglattım. ve bir kablosuz modem aldım.1 adet masaüstü ve 1 adet Laptop bilgisayarım var. Masaüstü pcye kablosuz modemi kurdum düzgün ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor.
Laptop'unda kendi üzerinde wireless adaptörü var. laptoptan internete girmeye çalıştıgımda ag bulunuyor gibi yazılar çıkıyor sag alt köşede ama internete girmeye çalıştıgımda ise bi sonuç alamıyorum.

Şimdiden tşk. ederim.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Windows XP

Tam olarak bilmiyorum.Laptop'ı yeni aldım.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.30; InfoPath.1)

Crew
29-12-2008, 16:38   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
209 mesaj

Arkadaşım Aldığın Modem Kaç PORT'lu Önce ona baq Eğer Tek Portlu İse Saedece 1 PC ile bağlanabilirsin :( Başka PC bağlayamassın.

Ancak Switch,Hub Gibi Cihazlarla Kablolu Bağlantını Çoğalta bilirsin.
Koblosuz Ağı İse ACCESS POINT İle Çoğalta bilirsin :)

Yani..Biraz Paraya Kıyıp ACCESS POINT  Point alırsan Hm Dizüstü İle Hemde Masaüstü İle İnternete cıkabilrisin

ozanaab
29-12-2008, 18:18   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,434 mesaj

kardeş malesef ucuz kablosuz modemler 1 pcye usb den 1pc ye kablosuz olarak bağlantı verebiliyor. masaüstüne usb den dizüstüne kablosuz bağlantı vermeyi dene. nasılsa masaüstü pc yi yanında taşımayacaksın sabit dizüstü için önemli kablolu internet.