Kablosuz internet

HPQ-User
15-02-2009, 21:04   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

pinky sormuş:
Yeni notebookum internete LAN kablosu ile bağlanıyor. Wireless bağlanmak istediğimde evdeki networke bağlanıyor ancak İnternete bağlanamıyor. Network adresi bulamıyor.(Acquiring Network Address)Eski laptop'umdaki bütün konfigürasyonları yeni bilgisayarıma taşıdım. Yine olmadı. Modemimi Network hostu olarak konfigüre etmiştim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Yeni makinam Acer Aspire one. 9 inçlik bir notebook. Wireless Modemimi iki yıldır kullanmaktayım.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727)

Banned
16-02-2009, 01:43   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
934 mesaj

arkadaşım bu wireless problemleri çok farklı olabiliyor makina başında olmadan bişi söylemek zor sana tavsiyem kurduğun wireless bağlantıyı tamamen sil modemini arkasında bulabileceğin kalem ucu girebilecek bi düğmesi vardır ona basarak resetle bilgisayarındaki bu modemle ilgili olan profil kayıtlarınıda sil ve sonra tekrar ağı kur bunu nasıl yapacağını bilmiyorsan modeminin marka ve modelini yazarsan yardımcı olurum kolay gelsin

ato
10-06-2009, 19:24   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
94 mesaj

Nette araştırdım. gördüğüm kadarıyla acer aspire one netbooklarda wireless anteni yetersiz. Adamın biri kablosuz net kartına modem anteni bağlayarak kablosuz alıcı gücünü 100 metrelere çıkarmayı başarmış. netbooka anten takmış. allahım yaa. alem nelerle uğraşıyor. neyseki yakında çıkacak aletlerde wireless N özelliğide konacakmışta menzili 3-5 kat artacakmış. walla maalesef acer aspire one aldım pili iki saat anca gidiyor 6 hücreli pil almak istedim yüz dolar istediler çaresiz  iki üç yıl kullanmaya çalışacağım o zamana kadar neler çıkar ne yapalım ucuz malın yahnisi bozar adamın midesini.   pilinden emin olmadan netbook alanın hali benim gibi olur!!!!