Kablosuz mause çalışmıyor

mavisimtrak
13-08-2013, 23:03   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

exper marka kablosuz klavye ve mause tek bir aparatla kasaya takınca çalısıyordu şimdi sadece klawye calısıyor mause çalısmıyor 
klavyenin pilleriyle değiştirdim aynı yine klavye çalısıyor mause çalısmıyor bende kablalu mause kullanıyorum ama onunda tekerlek kısmını çevirince farklı işaretçi çıkıyor ok işaretinin iki katı buyuklugunde dikdörtgen bişey 
düzeltmek için mause ayarlarından normalı seçip tekrardan düzeliyor ama tekerleği çevirince tekrardan bozuluyor yani tekerleği çevirmediğim sürece sorun yok ama el alışkanlığı her internet sayfasında çeviriyorum =(

SypeR54
14-08-2013, 17:36   |  #2  
SypeR54 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
724 mesaj

Kablosuz setin garantisi devam ediyorsa git götür garantiye. De böyle böyle oldu. Hiç düşürmedim falan de. Sonra garantiye yolla. Geldiğinde gene bişi değişmemiş ise gene git götür orda denettir. Bak çalışıyomu çalışmıyomu de. Eğer gene garantiye alıpta gene bişi değişmezse son kez götür bak hala olmamış de. Gene gitsin garantiye. Eğer gene hiç bişi olmamışsa direk git Tüketici mahkemesine bunları mahkemeye ver. Sana ya paranı geri iade edicekler, yada mecbur sana yeni bir ürün vericekler. Sen ama paramı istiyorum de ve başka tanındık bir marka örneğin Logitech, A4Tech gibi bir marka set al onu kullan.

mavisimtrak
17-08-2013, 16:31   |  #3  
OP Taze Üye
10 mesaj

teşekkürler dostum

ama garantilik bi konu deyil bence çünkü ilk başta çalışıyordu bir süre yani 2 3 saatlik süre sonra çalışmamaya başladı hata benden kaynaklanan bişey diye düşünüyorum düşürmedim çarpmadım durup dururken çalışmamaya başladı hadı kabloluz mause geçtimde ya şu çıkan imleçi halledebilseydim o yeterdi kablolu kullanırdım enazından

SypeR54
17-08-2013, 16:37   |  #4  
SypeR54 avatarı
Yıllanmış Üye
724 mesaj

O belki scroll tuşunun sürekli basılı kalmasından olabilir. Biraz içeri göçük mü scroll tuşu ? 

Not: Scroll tuşu ortadaki yuvarlak tuş.

mavisimtrak
17-08-2013, 16:39   |  #5  
OP Taze Üye
10 mesaj

basılı deyil bastıgım zamanda tık tık sesi alabiliyorum acaba donanımı kaldırıp tekrardan yükleye bilirmiyim mause olmadan

SypeR54
17-08-2013, 17:06   |  #6  
SypeR54 avatarı
Yıllanmış Üye
724 mesaj

Yüklersin. Çok kolay. Farenin sürücüyü sil. Çıkar tak. Tekrar kurar.