Kablosuz modem Port Sayısı Yardım!

badofkingz
30-07-2011, 21:21   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba arkadaşlar. Evimde masaüstü bilgisayarım var. Ayrıca 2 tanede wifi cep telefonu var. Ben bunların hepsiyle aynı anda internete girebilmek istiyorum bu yüzden kablosuz modem alacağım. Size sorum şu:

Kablosuz modem alırken 1 portlu modem aldığımda sadece 1 pc den mi kablosuz baglanabiliyorum?
Yani 4 yerden aynı anda bağlanabilmek ( PC ve cep telefonları diyelim ) için kablosuz modemi 4 portlu almam şart mı ?Lütfen yardım tşekkürler

Birde modem önerilerinizi alabilirmiyim ?

Son Düzenleme: badofkingz ~ 30 Temmuz 2011 21:22
muhammedguler
30-07-2011, 21:26   |  #2  
muhammedguler avatarı
Yıllanmış Üye
539 mesaj

kablosuz ag ile ethernet çıkış sayısının br alakası yktur tek port ile 4 port modemlerin farko ethernet çıkışı birinde swic ile 4 e cıkarılmış olmasıdır

badofkingz
30-07-2011, 21:46   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

Peki dostum sağol.
Birde bende kablolu tek portlu bi modem var bunu modeme kablosuz olarak bağlanmak mümkün mü? PC yine kablo bağlantılı kalacak. Fakat ev içinden aynı anda ceptelden wifi ile bağlanabileceğim bi aparat yada o tarz bi alet varmı bu modemi değiştirmeden ekleyebileceğim bi aparat ? Tşk

ekran kartı
30-07-2011, 23:00   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

Arkadaşım o eski modemi atabilirsin artık işine yaramaz. Yeni alacağın kablosuz modemde mutlaka ve mutlaka en az 1 adet kabloyla bağlanmak için port vardır. O porta kabloyla bilgisayarını bağlayacaksın. Kablosuz olarak telefonlardan gireceksin. Modem hem kablosuz hem de kablolu bağlantıyı destekliyor anlayacağın. Kablosuz modem sadece kablosuz çalışır diye bir şey yok.

muhammedguler
30-07-2011, 23:36   |  #5  
muhammedguler avatarı
Yıllanmış Üye
539 mesaj

eger masa üstü sürekli acık duracaksa  kablosuz adapör alıp (usb yada pcı)  masa üstüne baglayıp masa üstü pcdeki interneti paylastırabilirsin ancak bu yöntem uzun vadede pahalıya patlar çünkü pcnin telefonlar nete girecekleri zaman acık olması gerekir 

en iyisi bir kablosuz modem al (ilerde baska pc vs ekleme soket bozulma gibi ihtimallerine sebebiyle 4 port ethernet çıkışlı modem alman daha iyi olur )