Kablosuz Modemleri Bilgisayarım Bulamıyor...Yardım

headhuntergs
02-09-2008, 11:33   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

Philips CGA5722 Modemi
*Bu Modemdede Aynı Uyarıyı Verdi...Başta Kurulum Güzel Gidiyor...Onu Takın Bunu Takın Diyor...Işıklar Yansın Diyor...En Sonunda Bilgisayar Philips Modemini Arıyor Diyor Dolum Ekranı Doluyor Lütfen Bekleyiniz Yazıyor Sonrada Bilgisayar Modemi Bulamadı Uyarısı Veriyor...

Airties RT-205
*Zaten Airties RT-205 Modemdede Devamlı Modem Bulunamıyor Uyarısı Verdiği İçin Bozuk Diye Gittim Bu Philips Modemi Aldım Bundada Aynı Uyarıyı Verdi.Bu Sorunun Çözümünü Bilen Arkadaşlar Yardım Edebilirmi ???

NOT:Bundan Önce Zoom Adsl Modemi Kablolu Kullanıyordum.Masaüstünde Kullanıyordum Ve Çalışıyordu Ve Sorunsuz Olarak İnternete Bağlanıyordum.İlk Bu Zoom u Kurmaya Gelenler Kabloları Şöyle Yaptılar.Şimdi Bizim Telefonun Ucuna Bir Kablo Giriyor...Zoom Modeme İse Başka Kablo (Adsl) Giriyor Ve Telefonda,Modemde Ayrı Ayrı Sorunsuz Çalışıyor.Ama Bu Kablosuz Modemleri Kurarken 2 Tane Kablodan Değilde 1 Tane Ana Telefon Hattı Kablosunu Çıkarın Splitter e Takın Oradan Splitterdaki Phone ye Kutudan Çıkan Kabloyu Takın Telefona Kablonun Diğer Ucunu Takın-Yine Splitterdaki Modem Çıkışına Yine Kutudan Çıkan Kablonun Bir Ucunu Takın Diğer Ucunuda Modemin ADSL Girişine Takın Yazıyor.Şimdi Bizde Zoom Kullanırken 2 Kablo Var Demiştim.Biri Telefona Diğeri Direk Modeme Takılıyor Ve Bağlanıyor İnternete Diye.Ben Bu PHİLİPS TE Hem Anlatıldığı Gibi Telefondaki Kabloyu Splitter a Taktım Oradan Üstte Dediklerimi Yaptım.Telefon Yine Sorunsuz Çalıştı-Modemin Işıklarıda Yandı Ama Kurulumun Son Aşamasında PC Modemi Bulamıyor Uyarısı Veriyor.
Birde PHİLİPS Modeme Direk Benim Zoom a Gelen Kabloyu Direk Taktım Yani Arada Splitter Olmadan Direk Taktım.Yine Aynı Işıklar Filan Yandı Yine Son Aşamada Bilgisayar Modemi Bulamadı Uyarısı Verdi,Sonra Yeniden Dene Seçeneği Var Ama Yine Bulamadı.

Yardımcı Olursanız Çok Sevineceğim.Bu Nasıl Bir Sorun.

headhuntergs
02-09-2008, 11:34   |  #2  
OP Taze Üye
18 mesaj

Philips Modemi Laptop İle Bağlayınca Çalıştırmayı Sonunda Başardım...
Ama Masaüstü Pc Hala Modemi Bulamıyor...Kabloları Kontrol Et Diyor...Acaba Ethernettemi Birşey Var...

Feel Good
02-09-2008, 11:37   |  #3  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj
headhuntergs
Philips Modemi Laptop İle Bağlayınca Çalıştırmayı Sonunda Başardım...
Ama Masaüstü Pc Hala Modemi Bulamıyor...Kabloları Kontrol Et Diyor...Acaba Ethernettemi Birşey Var...
Olabilir. Ethernet sürücüsünde sorun falan var mı?

headhuntergs
02-09-2008, 11:40   |  #4  
OP Taze Üye
18 mesaj

Ethernet Sürücüsünde Sorun Olup Olmadığını Nasıl Anlayabilirim.
Birde Modemin Kablolarını Bilgisayara Takarken Ethernet Girişine Kablonun Bir Ucunu Diğer Ucunuda Modeme Takınca Modemin Üzerindeki Işık Yanacaktır Diyor Ve Yanıyor.Ethernette Sorun Olsaydı O Işığın Yanmaması Gerekirdi Değilmi ?

Feel Good
02-09-2008, 11:42   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj

Hayır ışık yanabilir. Sürücüde sorun olup olmadığını;  Bilgisayarım-Özellikler-Donanım-Aygıt Yöneticisi komutundan öğrenebilirsin.

headhuntergs
02-09-2008, 11:49   |  #6  
OP Taze Üye
18 mesaj

Buradan Ağ Bağdaştırıcılarınamı Bakacağım...Hemen En Üstte PC Yazan Yerin Altında Ağ Bağdaştırıcıları Var...Onun Altında ''SİS 900-Based PCI Fast Ethernet Adapter'' Yazıyor.Bu Yazının Yanın Küçük Simgede İse Küçük Yeşil Bir Resimin Üzerinde Kırmızı Çarpı İşareti Var...

headhuntergs
02-09-2008, 11:50   |  #7  
OP Taze Üye
18 mesaj

Üzerine Çift Tıklayınca Bu Aygıt Devreden Çıkarılmış Yazıyor.

Feel Good
02-09-2008, 11:52   |  #8  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj

Hımm bi sorun var sanırım ethernet sürücüsünde. O sürücünün üzerine sağ tıklatın ve sürücüyü güncelleştire tıklayın. Ya da elinizde cd'si falan varsa onunla düzeltebilirsiniz.

headhuntergs
02-09-2008, 11:57   |  #9  
OP Taze Üye
18 mesaj

Sürücüyü Güncelleştirmeye Tıklamadan Önce Aygıtı Etkinleştire Tıklasam Olurmu ? Önce Aygıtı Etkinleştireyim - Sonra Güncelleştireyim Diye Düşündümde ?
Evet Elimde 4-5 Tane CD Var...Hangisinin Ethernet İçin Olduğunu Pek Bilemiyorum Ama Bulurum Herhalde...Motherboard Yazan CD Yi Dün Takmıştım Bir Ethernet Yazan Yer Gelmişti Ama Galiba Yüklememişti.Tekar Denerim.

Feel Good
02-09-2008, 11:59   |  #10  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj
headhuntergs
Sürücüyü Güncelleştirmeye Tıklamadan Önce Aygıtı Etkinleştire Tıklasam Olurmu ? Önce Aygıtı Etkinleştireyim - Sonra Güncelleştireyim Diye Düşündümde ?
Evet Elimde 4-5 Tane CD Var...Hangisinin Ethernet İçin Olduğunu Pek Bilemiyorum Ama Bulurum Herhalde...Motherboard Yazan CD Yi Dün Takmıştım Bir Ethernet Yazan Yer Gelmişti Ama Galiba Yüklememişti.Tekar Denerim.
Evet önce aygıtı etkinleştir. Belki güncellemeye bile gerek kalmayabilir.

headhuntergs
02-09-2008, 12:05   |  #11  
OP Taze Üye
18 mesaj

Evet Aygıtı Etkinleştir e Tıkladım Sonra Etkinleştirmek İçin İleri yi Tıklayın Yazıyordu Tıkladım.Aygıtının Başarıyla Etkinleştirildi Uyarısı Verdi Ve Aynı Anda Windows Görev Çubuğunda Sağda Yerel Ağ Bağlantısı Simgesi Geldi.Ağ Kablosu Takılı Değil Yazısıda Var.Ben İlk Format Atıncada Bu Uyarı Geliyordu.Bende Sağ Tıklayıp Devre Dışı Bırak Diyordum.Çünkü Kablolu Zoom Modemde Burası İle Alakalı Değildi İnternet Acaba Philips Kablosuz Modemde Bu İşaret Olmalımı ? Çünkü Bu Philips Modemi Laptopta Kurunca İnternete Bağlanmak İçin Yerel Ağ Bağlantısı Yazan Yerden Yaptım Diye Hatırlıyorum.Birde Bu Yerel Ağ Bağlantısı Gelmişken Philips Modemi Deneyim Değilmi ? Belki Olur.

Feel Good
02-09-2008, 12:09   |  #12  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj

Deneyebilirsin. Sanırım senin masaüstü bilgisayarında da kablosuz ağ bağlantısı için bir dönanım var. Bu donanımın adının yanında x işareti ünlem gibi ifadeler var mı peki.

Fatih_ARMAĞAN
02-09-2008, 12:22   |  #13  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

öncelikle kablosuz modemleri ilk ayarlarını kablo kullanarak yapılması en sağlıklı temiz ve sorunsuz yoludur.
kablo ile modeme bağlanarak tüm ayarların iyi yapıldığından emin olduktan sonra kablosuz bağlantıyı denemelisizi. sıfır bir kablosuz cihaza bağlanamamanız çok normal olabilir.

öncelikle Adsl ayarlarını düzgünce yapınız
     PPPOE-LLC   VPI: 8 VCI 35
yada PPPOA-VCMUX olarakda yapabilirsiniz bölgeye göre değişir.

KAblosuz Güvenliği etkinleştirip En kolay ve sorunsuz olan WPA-PSK anahtarını etkin hale getirip en az 8 karakterli bir şifre veriniz.
Daha yüksek güvenlik için WPA-2 şifreleme sistemini kullanabilirsiniz. fakat bu şifrelemede şfreni bilsenizde XP Sp3 ve Vista haricinde windows kullanıyorsanız bağlantı sağlayamazsınız. Xp SP2 Wpa2 Desteklemiyor.

Daha sonra Modeminizin Firewall ayarını devre dışı bırakabilirsiniz.. modemlerde genelde gereksiz blokajlar yapabiliyor.

Notebook cihazlarında bazı kullanıcılar cihazın sağında önünde veya solunda bulunan ufak Switch açmayı unutup kablosuza bağlanmaya çalışıyorlar.
bilgisayarda bulunan Wireless ON-OFF  Switch inin açık olduğundan emin aksi taktirde kablosuz eternet iniz çalışıyor gibi gözükmesine rağmen hiç bir sinyal algılamaz.

Tekrar söylüyorum KAblosuz Modemlerin Tüm ayarlarını öncelikle kablo ile bağlanarak tüm ayarları yapıldıktan sonra kablosuz olarak kullanın. bu en sorunsuz ve en kolay yoludur.

headhuntergs
02-09-2008, 12:25   |  #14  
OP Taze Üye
18 mesaj
mystical93
Deneyebilirsin. Sanırım senin masaüstü bilgisayarında da kablosuz ağ bağlantısı için bir dönanım var. Bu donanımın adının yanında x işareti ünlem gibi ifadeler var mı peki.
Evet Denedim Ve Oldu Şu Anda Philips Modem İle İnternetteyim...Çok Teşekkür Ederim...Uzun Zamandır Uğraşıyordum...

Feel Good
02-09-2008, 12:26   |  #15  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj
headhuntergs
Evet Denedim Ve Oldu Şu Anda Philips Modem İle İnternetteyim...Çok Teşekkür Ederim...Uzun Zamandır Uğraşıyordum...
Çok sevindim Göz kırpma Yardımcı olabildiysem ne mutlu! Beğendim

headhuntergs
02-09-2008, 12:27   |  #16  
OP Taze Üye
18 mesaj

Yok Donanımdan Filan Değilmiş...Yerel Ağ Bağlantısını Kullanıyormuş Bu Modemlerle Bağlanmak İçin...

headhuntergs
02-09-2008, 12:29   |  #17  
OP Taze Üye
18 mesaj
mystical93
Çok sevindim Göz kırpma Yardımcı olabildiysem ne mutlu! Beğendim
Hemde Çoooooook Yardımcı Oldun...
Tekrar Teşekkür Ederim...

Feel Good
02-09-2008, 12:32   |  #18  
Yıllanmış Üye