kablosuz ve yavas modem hızı

HPQ-User
27-03-2010, 08:54   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

sormak istedim :) sormuş:
sacma olacak ama acemilik yüünzden soruyorum.modemim bozulunca yeni bir modem ve ona uygun 54mbit kablosuz kart aldım.eski modemim 100mbit ethernet kartı ile bağlıydı.benim intenet hızım 1mbit telekom ttnet.

şimdi kablosuz bağaldık neyse fakat pc de yavas iniyor doayalr yani bağlantı hızım ile 54 bitlik kart takama rasında ilişki yok değil mi yani kartım54 mbit diye dosyalar 50-54kb hızla inmez değilmi.bu arada modem n serisi 300mbit.

yani kartın hızı benim 1bitlik bağlantı hızımı yavaşlatma değilmi yani 1mbit bağlantı ile ben 100-104 arasında dosya vckerken yeni modem ve 54 mbitkil kartla dosya hzım 50kblere inmez değil mi teşekkürer.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
111111

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.2.2) Gecko/20100316 Firefox/3.6.2

dadeviren1
27-03-2010, 10:18   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

ben interneti yeni aldığımda hem kablosuz,hem kablolu modem aldım.hem kablosuz,hem kablolu aynı bilgisayarda ve aynı programda denedim çok fark yok arasında.yalnız ikinci bilgisayarla benim bilgisayarım aynı anda açık ve internette dolaşılırsa ozaman fark edilecek şekilde yavaşlıyor.birde kablosuz internede bilgisayar 100 mt. içerisinde çeker, uzaklaştıkca internet hızı azalır. ikinci yavaşlama nedeni ise internetin yoğun olduğu zamanlar.internetin yoğun olması ise sadece msn açıp görüntülü konuşmada anlaşılıyor.bunlar dışında yavaşlama var ise bilgisayar veya modemdedir.(modemin ısısını kontrol edin).