Kadıköy Bağdat Caddesinde Lüks Mobilya Galerisinde

medyaekibi
26-07-2019, 13:09   |  #1  
medyaekibi avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
0 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2019

Dün akşam saatlerinde, Kadıköy ilçesine bağlı Bağdat Caddesi üzerinde, ünlü antikacı Ruhi Özdemir’e ait Mobilya galerisinde silahlı çatışma çıktı. Ünlü antikacı hafif yaralanırken şoförü ve korumasının vücutlarına çok sayıda mermi isabet etmesi nedeni ile kaldırıldıkları hastanede yoğun bakıma alındı.

Suadiye bağdat caddesinde dün 20:30 sularında silah sesleri duyuldu. Olayın gerçekleştiği Özdemir Antik Galerisine çok sayıda emniyet ve sağlık ekipleri yönlendirildi. Civardan alınan bilgilere göre, galeride 2 grubun alacak verecek meselesi yüzünden tartıştığı işyeri sahibinin yüklü miktarda borçlu olduğu ve bu sebeple de galeriye 2 farklı araçla gelen 7,8 kişilik grubun işyerini kurşun yağmuruna tuttukları, ünlü antikacının sadece kolundan yaralandığı, fakat yanında bulunan koruması ve şoförünün çok sayıda mermi isabeti aldığından dolayı, kaldırıldıkları hastanede yoğun bakıma alındığı gelen bilgiler arasında yer aldı. Zanlıların yakalanması için çalışma başlatıldı.

Lüks galeriye ait güvenlik kameraları incelendi

Özdemir’e ait galerinin güvenlik kameralarını incelemeye alan polisler, şahısların eşgallerinden yola çıkarak Çetin İdin ve Ahmet Çimen’in olaya karıştıkları ve şahısların yaralanmalarına sebep oldukları tespit edildi. Zanlıların yapılan GBT sorgulamaları çok sayıda yaralama, adam öldürmeye teşebbüs suçlarından adli sicil kaydı olduğu, ayrıca kamuoyunda Celal Ateş cinayetine karışan yeraltı dünyasının isimlerinden “Musab Yasir Özen’in” olduğu adamları olduğu anlaşıldı.

Zanlılar saklandıkları Maltepe Dragosdaki villada yapılan operasyonla kıskıvrak yakalandı

Emniyet güçleri yaptıkları çalışma sonucunda elde ettiği bilgileri değerlendirerek, olaya karışan Ahmet Çimen ve Çetin İdin isimli şüphelileri saklandıkları Maltepe Dragosdaki lüks villada çok sayıda silah ve çelik yelek ele geçirildi, zanlılarla birlikte kalan Ş.B. isimli cinayet suçundan firari şahıs çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak kandıra yüksek güvenlikli f tipi kapalı cezaevine sevk edildi. Zanlıları azmettirdiği gerekçesi ile “Musab Yasir Özen’in” yurtdışında olması nedeniyle ulaşılamadığı gelen bilgiler arasında yer aldı.