Kadınları Tanıyalım

harek@yokki
18-12-2007, 21:09   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
93 mesaj

Bütün kadınlar birbirlerini rakip olarak görürler.

Birbirlerini kıskanmaları için aynı meslekten olmaları ya da menfaatlerinin çatışması falan şart değildir.
Ortalıkta kendilerinden başka kadınların da dolaşıyor olması, kıskanmaları için yeterli bir sebeptir.
Yolu kadınların görev yaptığı bir yere, örneğin bir banka şubesine düşen bir kadın,gördüğü muameleden bunu şıp diye anlayabilir.

Bütün kadınların mutlaka koşulacak şartları vardır.
seninle evlenirim ama…
dediğini yaparım ama…

Nedense bütün aşk şiirleri, en duygulu şarkı sözleri hep erkekler tarafından yazılmıştır, çok duygulu oldukları söylenen kadınların bu sırada ne yaptıkları merak konusudur.
Bence kadınlar o sırada diğer kadınları incelemekle meşguldürler.
Ne giymiş, Ne takmış, benden güzel mi? vs.

Erkekler (eğer ruh hastası değillerse) eşlerini çok yakın arkadaşlarından, akrabalarından, yani olur olmaz herkesten kıskanmazlar.
Oysa kadınlar, hiç ayırım yapmaksızın, ömür boyunca, istisnasız her dişiden kıskanırlar kocalarını.

30 yaş büyük bir kadınla, sırf parası için evlenen pek az erkek vardır.
Buna karşılık etraf, babası, hatta dedesi yaşında, ama mutlaka zengin erkeklere aşık olan (!) kadınlarla doludur.

Hiç bir kadın çalıştığı yerde üst'ünün kadın olmasını istemez.
Vallahi bunu ben söylemiyorum, anketler öyle diyor.

Erkekler kadınlardan ilgi, şefkat, sevgi dışında pek bir şey beklemezler.
Kadınlara bunlar asla yetmez, ilâve olarak iki bilezik, bir yüzük gerekir çoğu zaman.
Gelin-kaynana çekişmesinin fıkralara geçtiği ülkemizde hiç damat-kayınpeder çekişmesine tanık oldunuz mu?
Elti gemisi yürümez diye bir söz vardır da neden bacanaklar için söylenmiş benzer bir lâf yoktur?

Evli kadınla ilişkiye giren çok az erkek vardır.
Buna karşılık evli erkekle hiç düşünmeden ilişkiye giren kadın sayısı, benim bildiğim , gördüğüm, duyduğum kadarıyla bir hayli kabarıktır.

Erkekler bir araya geldiklerinde işten, politikadan, futboldan bahsederler genellikle. Kadınlar bir araya geldiğinde ise vay o anda orada olmayan diğer kadınların hâline!

Eşlerinden, yorgunum, başım ağrıyor bahanesiyle mümkün olduğunca kaçan kadınlar, ortaya ikinci bir kadın çıktığı zaman âniden kocalarını çok sevdiklerini (!) fark ederler.

Kocası tarafından aldatılan kadınlar genellikle boşanmak yerine, bir çocuk daha yapmayı tercih ederler.
Tersi durumda ise erkekler kadınlar kadar akıllı olmadıkları için bunu gurur meselesi yapar ve kadını hemen boşamaya kalkarlar.

Kadınlar evde akşama kadar istedikleri gibi yaşarlar.
Ne karışanları ne de görüşenleri vardır.
Erkeklerin ise akşamdan akşama geldikleri evlerinde pek de özgür oldukları söylenemez. Kendilerine durmadan oraya oturmaması, sigarasının külüne dikkat etmesi, ayakkabısını çıkarması hatırlatılır.

Kadınlar akşama kadar kocalarının bilgisi dışında istedikleri arkadaşlarını misafir ederler.
Oysa hiç bir erkek karısından izin almadan eve bir erkek arkadaşını getiremez. Hatta izin alarak bile.

Kadınlar her istediklerinde eşlerinden izin almadan annelerini ziyaret edebilirler. Erkekler ne haberli, ne habersiz, yanlarında eşleri olmadan asla annelerine uğrayamazlar.

Kadınlar bütün ilişkilerinde hesap kitap içindedirler.
Asla şeffaf değildirler.
Hoşlanırlar, hoşlanmaz gibi davranırlar, isterler, istemez gibi yaparlar.
Eşleriyle sorunlarını çözmede bedenlerini silâh olarak kullananlar bile vardır.

Vücutlarını göstermeye bayılırlar.
Açık, dar, şeffaf, kısa giyerler.
Sonra da neden bakıyorsunuz? diye sinirlenirler.
Aslında amaçları baktırmaktır, ama bunu asla kabul etmezler,özgürlükten, rahatlıktan, medeniyetten falan söz ederler.

"Nereden biliyorsun" derseniz ben de kadınım ordan biliyorum.
NOT: İstisnalar kaideyi bozmaz. (Bence de bunu okuyan bütün kadınlar kendini istisna olarak kabul edecektir.)
Pakize SUDA

Arkadaşlar biraz bayat bir yazı olsada 1000 lerce yıl geçerliliğini koruyacak gibi.

Son Düzenleme: harek@yokki ~ 21 Aralık 2007 00:04
CU_GS7
18-12-2007, 23:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
harek@yokki
Kadınlar bütün ilişkilerinde hesap kitap içindedirler.
Asla şeffaf değildirler.
Hoşlanırlar, hoşlanmaz gibi davranırlar, isterler, istemez gibi yaparlar.
Bu kısma fazlasıyla katılıyorum..

harek@yokki
18-12-2007, 23:58   |  #3  
OP Üye
93 mesaj

Benim şaşkınıma gidense Kadınları bu kadar güzel deşifre eden bu yazıyı yine bir kadının yazmış olması, her kelimesinde gerçeklik payı %100 bence KahkahaKahkahaKahkaha

theironman
19-12-2007, 08:34   |  #4  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

kadınları tanımak, anlamak zor zanaat, bunlar da yetmez, üzgünüm.

XxXDaRKoXxX
19-12-2007, 09:02   |  #5  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj
elvis32
kadınları tanımak, anlamak zor zanaat, bunlar da yetmez, üzgünüm.
Bir adamın filmi vardı kadınların beynini okuyan adamı yüzünü biliyorum ama adını ve filmi unuttum.

Böyle biri olursak tavlaması kolay olur galibaKahkaha

bir dost
19-12-2007, 12:15   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,174 mesaj

çok doğru ve güzel bir yazı..

CU_GS7
19-12-2007, 14:30   |  #7  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
XxXDaRKoXxX
Bir adamın filmi vardı kadınların beynini okuyan adamı yüzünü biliyorum ama adını ve filmi unuttum.

Böyle biri olursak tavlaması kolay olur galibaKahkaha

Sanırım bu filmi diyorsun Mel Gibson'ın..:

Bu filmde dişi köpeklerin bile ne istediğini (ister istemez) aklını okuyarak anlıyordu, duyuyordu ama bir yerden sonra çıldırıyordu tabi..Gülümseme

Son Düzenleme: CU_GS7 ~ 19 Aralık 2007 14:31
theironman
19-12-2007, 15:02   |  #8  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

evet güzel bi filmdi, ama öyle de yaşanmaz ki.

erdem187
19-12-2007, 15:14   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,334 mesaj

doğru söze ne denir?hele bunu kadın yazmışsa..demekki cinsini, kendini iyi biliyor..

CU_GS7
19-12-2007, 15:22   |  #10  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Bu fıkra da hoşuma gitti..:
Kadınların ne istediğini bilmenin, zamanında istediğini yapmanın ne kadar imkansız olduğu ile ilgili..

Yolda yürürken karların arasında bi yağ lambası bulur bi eskimo. bu arada yol dediysem de, öle bi audi quattro'nun iki lastik izinin arası yani, refüjlü asfaltlı bişey değil, neyse. "para eder mi, antika mıdır acaba" diye düşünürken, üzerindeki karları almak için lambayı bi ovalamış bulunur ve o an lambanın içinden bir cin çıkar. adam şok içinde cine bakarken, cin klasik sorusunu sorar:

- merhaba sahip, dile benden ne dilersen.
eskimo kat kat giysilerine ve kalın kabanına rağmen ne kadar üşümekte olduğunu düşünür ve dileğini diler:
- ekvator biraz kuzeye kaysın da buralar ılımanlaşsın bari.
cin afallar;
- sahip sana dile ne dilersen dedik de; abarttın yani. ekvatoru kuzeye kaydırmak için dünyanın eksenini biraz daha eğmem gerek, bu sefer ağırlık merkezi yörünge düzleminden şaşacak, bunu dengelemek için yörüngeyle oynamam gerekir ki güneş sistemini tamamen değiştirir bu samanyolunu da dolayısiyle, samanyolundaki kütle çekim dinamiklerini tamamen yeniden dizayn etmem gerekir. rica ediyorum, makul bişii dile.
eskimo hayal kırıklığına uğrar, başka bir dilek düşünür.
- tamam buldum, kadınlar ne ister, onu bilmek istiyorum.
cin mavi ekran falan olur,
- sahip be; demin şey yapamadım ben, kaç kilometre kaydıralım dediydin ekvatoru?

harek@yokki
19-12-2007, 18:15   |  #11  
OP Üye
93 mesaj

Fıkra güzeldi Kahkaha
Her kelimesine katılıyorum derken atlamışım;
"Tersi durumda ise erkekler kadınlar kadar akıllı olmadıkları için bunu gurur meselesi yapar ve kadını hemen boşamaya kalkarlar."
Buna katılmıyorum, hangi cinsin daha zeki olduğu malum zaten.KahkahaIslık

erdem187
19-12-2007, 18:29   |  #12  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,334 mesaj

fıkra güzel....Kahkaha

Z1mBaBwE
21-12-2007, 10:01   |  #13  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj

Valla kızlarla artık ilişkimi kestim KahkahaKahkahaKahkaha kendimi bilgisayar dünyasına verdim KahkahaKahkaha