Kali - Filipin Savaş Sanatları

yoyocemil
20-07-2016, 14:12   |  #1  
yoyocemil avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Herkese merhaba,

forumda yeniyim. Savaş sanatlarına en başta da Filipin Savaş sanatlarına gönül vermiş birisiyim. Uzun yıllardır Kali adı verilen Filipin Savaş sanatını çalışmaktayım. İstanbul Ortaköy'de Timur hocam bunun eğitimini vermektedir ve hiçbir ücret almamaktadır. ben de İstanbul Pazartekke'de iki arkadaşımla Kali çalışmaktayım. bildiklerimi öğretmeye çalışmaktayım. bu zamana kadar birçok savaş sanatını çalıştım ve inceledim. en sonunda Kali'de karar kıldım. savaş sanatlarına gönül verdiğim için öğrenmek isteyen herkese ücretsiz öğretmekteyim. benimle çalışmak isteyen kimseler rattan adı verilen bir çift Filipin döğüş sopası almaları gerekmektedir. bunun dışında hiçbir şekilde ücret para muhabbetlerine girmiyorum, girmek de istemiyorum. zira ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde savaş sanatları üzerinden para kazanmaya çalışan bu yolda insanları kazıklayan insanları gördükçe ve ders ücreti, malzeme gibi şeylerin fahiş fiyatlarda olduğunu farkettikçe bunlara karşı içimde hep bir soğukluk oldu. maalesef ben de savaş sanatları yolunda birçok eğitmene çuvalla paralar döktüm. bu yüzden sopalar dışında para muhabbetine girmiyorum. sopaları da ben tedarik etmiyorum. Mersin'de Bilal Erbatan isimli kıymetli bir hocamız yurtdışından tedarik ediyor. Şehit ve gazi çocuklarından sopa ücreti de almıyorum. onun ücretini de ben karşılıyorum. bunun dışında kalan her türlü malzemeyi ben kendi cebimden karşılamya çalışıyorum. anlaşılacağı üzere öğrenmek isteyen kimseye bir tek şey düşüyor. hevesli, kararlı ve sebatkar olmak. Savaş sanatları özelde Filipin savaş sanatları hakkında bilgi almak isteyen benimle iletişime geçebilirler. şimdilik bu kadar. ilerleyen zamanda başka yazılarım da olacaktır inş. selam ve dua ile...

Cemil Bağış

Mobil nu: 0541 404 69 41